Gå til innhold
Hundesonen.no

noen som kjenner til disse dommerne/vet hvordan de er?


Bazenji maniac

Recommended Posts

Skrevet

Først, noen som vet hva Harald Aune ser etter?

Han blir dommeren vår, både på tromsø hundeklubb og NKK, Tromsø i oktober..

Hva legger han mest vekt på?

Min gutt kan du omentrent gjøre hva du vil med.. :blink:

Så er det vel dommerne vi møter på Trondheim hundefestival siste helga i August.. Har ikke hørt om noen av de,

to Irske dommere.. Michael Forte & Jean Caroll..

På World Winner i Danmark dømmes vi av en "Martin Croeser, ZA" (vet at det sannsynligvis blir forandringer, men likevel, vil helst være forberedt i tilfelle,) og jeg ikke har hørt om han heller..

Men, så skal det vel også nevnes at vi bare har vært på 6 utstillinger, da..

Vi skal også til Mosjøen, der vi skal dømmes av Leif L. Jørgensen.. Han har vi hørt om, men vil gjerne høre hvis noen har erfaringer..

håper på svar..

Ellers er vi veldig glad i Miroslav Zidar & Göran Bondegård.. Det er dommere som har gjort inntrykk, rolige, vet hva de ser etter og kan roe ned en hysterisk handler... Som da, selvfølgelig er meg.. :getlost:

Skrevet

Martin Croeser er i allefall en veldig behagelig dommer. Tror han vil virke beroligende på handler også ;-)

Ellers synes jeg det er vanskelig å si noe om dommernes dømming, for de kan være gode på en rase, og usikker på en annen...

Skrevet

LL Jørgensen vet jeg ikke helt om er egnet for nybegynnere som er nervøse. Var det selv den gangen jeg stilte for ham, og det var ikke verdens hyggeligste opplevelse. Har ikke vært borti ham siden, så vet ikke om jeg ville oppfattet ham likt nå.

Skrevet

Jeg er ikke nervøs lengre.. :getlost:

Göran Bondegård gjorde meg faktisk, utrolig nok, trygg i ringen... Veldig glad i han! :blink:

Men, iallefall... Jeg tror dette skal gå bra, da... Tenkte egentlig ikke hva slags type de forskjellige dommerne liker, egentlig, mer sånn, hva ser de etter hos oss handlere? Jeg har vært borti dommere som premierer når bikkjene blir dratt rundt i ringen, sånn, nesten etter hodet... Er ikke samspill mellom hund og handler viktig...?

Skrevet

Sorry...

Det gjør han han helt sikkert, er bare det at jeg er så himla dårlig på navn.. :)

Jeg skal skjerpe meg og gjøre det jeg kan for å huske navnene deres..

Det er en selvfølge å huske navn, egentlig, men ok..

Jeg skal iallefall lære meg det denne gangen..

Sorry, igjen...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...