Gå til innhold
Hundesonen.no

noen som kjenner til disse dommerne/vet hvordan de er?


Bazenji maniac

Recommended Posts

Skrevet

Først, noen som vet hva Harald Aune ser etter?

Han blir dommeren vår, både på tromsø hundeklubb og NKK, Tromsø i oktober..

Hva legger han mest vekt på?

Min gutt kan du omentrent gjøre hva du vil med.. :blink:

Så er det vel dommerne vi møter på Trondheim hundefestival siste helga i August.. Har ikke hørt om noen av de,

to Irske dommere.. Michael Forte & Jean Caroll..

På World Winner i Danmark dømmes vi av en "Martin Croeser, ZA" (vet at det sannsynligvis blir forandringer, men likevel, vil helst være forberedt i tilfelle,) og jeg ikke har hørt om han heller..

Men, så skal det vel også nevnes at vi bare har vært på 6 utstillinger, da..

Vi skal også til Mosjøen, der vi skal dømmes av Leif L. Jørgensen.. Han har vi hørt om, men vil gjerne høre hvis noen har erfaringer..

håper på svar..

Ellers er vi veldig glad i Miroslav Zidar & Göran Bondegård.. Det er dommere som har gjort inntrykk, rolige, vet hva de ser etter og kan roe ned en hysterisk handler... Som da, selvfølgelig er meg.. :getlost:

Skrevet

Martin Croeser er i allefall en veldig behagelig dommer. Tror han vil virke beroligende på handler også ;-)

Ellers synes jeg det er vanskelig å si noe om dommernes dømming, for de kan være gode på en rase, og usikker på en annen...

Skrevet

LL Jørgensen vet jeg ikke helt om er egnet for nybegynnere som er nervøse. Var det selv den gangen jeg stilte for ham, og det var ikke verdens hyggeligste opplevelse. Har ikke vært borti ham siden, så vet ikke om jeg ville oppfattet ham likt nå.

Skrevet

Jeg er ikke nervøs lengre.. :getlost:

Göran Bondegård gjorde meg faktisk, utrolig nok, trygg i ringen... Veldig glad i han! :blink:

Men, iallefall... Jeg tror dette skal gå bra, da... Tenkte egentlig ikke hva slags type de forskjellige dommerne liker, egentlig, mer sånn, hva ser de etter hos oss handlere? Jeg har vært borti dommere som premierer når bikkjene blir dratt rundt i ringen, sånn, nesten etter hodet... Er ikke samspill mellom hund og handler viktig...?

Skrevet

Sorry...

Det gjør han han helt sikkert, er bare det at jeg er så himla dårlig på navn.. :)

Jeg skal skjerpe meg og gjøre det jeg kan for å huske navnene deres..

Det er en selvfølge å huske navn, egentlig, men ok..

Jeg skal iallefall lære meg det denne gangen..

Sorry, igjen...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...