HHC Skrevet 25. Juli 2009 Rapporter Skrevet 25. Juli 2009 Kan ikke folke legge ut resultater så snart de vet noe?? Sitter spent på jobb! edit1; Broren til Aris vant i hvertfall åpen klasse m/ CK på retrieverklubben i dag edit2; Jentene jeg har hatt ringtrening for i det siste fikk 2x ck (hvorav 1 med klasseseier i uk) + BIM valp! Det også på NRK.
WheatenMali Skrevet 25. Juli 2009 Rapporter Skrevet 25. Juli 2009 Da ser jeg ut som den første til å melde resultater, noe som er rart siden jeg var der til de pakka ned telt osv.. Jeg stilte ikke noe eget i dag, men gikk i ringen med en del andre hunder, verdt å nevne er 12år gamle Riverdancer (wheaten) som slo til og ble eneste hanne med CK og BIM og BIR veteran Kjempeflink! Jeg stilte også Patshabel's Ånly To til 3.btk og Patshabel's Akita til BIR valp! Også stilte jeg Nova til BIR voksen, gratulerer til Stine og Kåre Jeg fikk ikke med meg noe rundt meg selv i dag, var sliten så har ingen andre resultater å melde, fniiiis...
Helene Skrevet 26. Juli 2009 Rapporter Skrevet 26. Juli 2009 Lørdag (retr.klubben) Tia debuterte som junior og endte opp som 1jk 3jkk HP. Eneste dommeren hadde å trekke på var at hun mente Tia var i største laget for hennes smak. (hun er i underkant av 49cm - ideelt for dommeren hadde vært 46-47cm) Kullsøsteren hennes slo derimot skikkelig til og røsket med seg 1jk 1jkk CK 1BTK CERT BIM Søndag: Tia hadde ukjent handler og ville ikke gå fint. Endte likevel opp med 1jk 2jkk, men ville blitt plassert først dersom hodet hadde vært på plass, sa dommeren. Fått flotte kritikker begge dager, så er storfornøyd med gulljentas debut i JK
Blondiemamma Skrevet 26. Juli 2009 Rapporter Skrevet 26. Juli 2009 Her gikk det ordentlig dritt.. men det gjorde det for alle de hvite ds.. 5 påmeld. Tre gikk ut på gult, Blondie og ei til gikk ut på blått.. Alt hun har fått positivt før var plutselig negativt. .Jaja.. Bedre lykke neste gang (Bilde er tatt av Lill)
HHC Skrevet 26. Juli 2009 Forfatter Rapporter Skrevet 26. Juli 2009 Hmm, teksten forsvant visst på første forsøk. Ingen stor dag for vår del. Aris 1ak, 4akk. Kooikeren som stod for championatet fikk blå. Men det føltes ikke som en drittdag fordi begge 2 var godt begrunnet - og noe jeg kunne være enig i. Men hva gjør det når Zanto, Aris sin bror som ble 2akk klarer å passere hannen som ble 1akk i beste hannhund. Zanto blir 1bhk med cert og BIM! Så nå ligger de 2 brødrene likt på antall cert
Toya Skrevet 26. Juli 2009 Rapporter Skrevet 26. Juli 2009 Queen BIR og BIG 3 valp Tassen 1jk, 1jkk, CK Diva 1 jk SÅnn gikk det for våre
Yodel Skrevet 26. Juli 2009 Rapporter Skrevet 26. Juli 2009 Vesle Kee-Kee ble BIR og BIG-2 valp Hun fikk en veldig fin kritikk: "Right size & type. Elegant in gen. apperarence. Exc. dark eyes. Right ears. Well comp. body. Right topline. Enough shoulder angulation. Good chest for age. Right movement in sideview, enough paralell. Righ coat & color. Very promising. Dennis ble 1,2, ck, 2 BHK. Dommeren var meget usikker på han og BIR hunden, men det ble nå slik. Vi er fornøyde med dagen, vi Også må jeg gi MASSE skryt til Astrid som har trent Kee til å være en drøm å handle! Bilder kommer i morgen.
LBL Skrevet 26. Juli 2009 Rapporter Skrevet 26. Juli 2009 En "show-bc" in action! Og en dronning som blir BIG3 valp
Gjest Skrevet 26. Juli 2009 Rapporter Skrevet 26. Juli 2009 Gratulerer med Kee og til andre som er fornøyd!
Guest Belgerpia Skrevet 27. Juli 2009 Rapporter Skrevet 27. Juli 2009 Hadde meldt på begge mine, men var usikker på om jeg skulle stille Lilli - valgte allikevel å gjøre det. 7 påmeldte groenendael 2 hanner og 5 tisper - 1 tispe ikke møtt. Lilli fikk ck og ble 3. beste tispe. Noah hadde megakonkurranse - det var MANGE terv, og bare 3 var tisper - resten hannhunder. (2 juniorer - 1 ikke møtt, tre unghunder, 4 i åpen, 4 i champion - 1 ikke møtt). Men hva gjør lillebror - jo han slår først til og vinner unghundklassen og blir den eneste med CK der. Så tutler han inn i beste hannhund klasse som bestod av 1 junior, 1 unghund, 1 åpen og 2 champions - lillebror står og går eksemplarisk og jogger inn til 2. beste hannhund bare slått av en flott champion hanne hvilket betyr at nok ett cert kan hankes inn. Nå er han stilt 4 ganger, en gang med ck og ellers uplassert - deretter 3 x cert og 2.BHK Jeg kjenner at jeg angrer litt på at jeg ikke meldte han på til Bjerke egentlig.
Caroline Skrevet 27. Juli 2009 Rapporter Skrevet 27. Juli 2009 Jeg stilte først en naken Rebus til 2BHK. Beste hannhund var junioren Stitch (bestekompisen til Tibra), samt at Mac som også var med oss ble 4BHK, BIR-veteran OG BIS-veteran. Stitch endte som BIM. Saeta ble 2 i chk og endte som 2BTK. Championtispa ble da altså beste tispe og BIR, og senere BIG men uplassert i BIS. Tibra var alene og ble BIR med fin kritikk, og senere 2 i gruppa.
Blongo Skrevet 27. Juli 2009 Rapporter Skrevet 27. Juli 2009 Hadde meldt på begge mine, men var usikker på om jeg skulle stille Lilli - valgte allikevel å gjøre det. 7 påmeldte groenendael 2 hanner og 5 tisper - 1 tispe ikke møtt. Lilli fikk ck og ble 3. beste tispe. Noah hadde megakonkurranse - det var MANGE terv, og bare 3 var tisper - resten hannhunder. (2 juniorer - 1 ikke møtt, tre unghunder, 4 i åpen, 4 i champion - 1 ikke møtt). Men hva gjør lillebror - jo han slår først til og vinner unghundklassen og blir den eneste med CK der. Så tutler han inn i beste hannhund klasse som bestod av 1 junior, 1 unghund, 1 åpen og 2 champions - lillebror står og går eksemplarisk og jogger inn til 2. beste hannhund bare slått av en flott champion hanne hvilket betyr at nok ett cert kan hankes inn. Nå er han stilt 4 ganger, en gang med ck og ellers uplassert - deretter 3 x cert og 2.BHK Jeg kjenner at jeg angrer litt på at jeg ikke meldte han på til Bjerke egentlig. Er vel ikke forseint. Går ikke fristen ut idag?
Guest Belgerpia Skrevet 27. Juli 2009 Rapporter Skrevet 27. Juli 2009 Er vel ikke forseint. Går ikke fristen ut idag? Ha'kke råd til sånn tilleggsavgift *ler*
Blongo Skrevet 27. Juli 2009 Rapporter Skrevet 27. Juli 2009 Ha'kke råd til sånn tilleggsavgift *ler* Nei det er jo noe helt annet igjen da hehe.
Carina Skrevet 27. Juli 2009 Rapporter Skrevet 27. Juli 2009 Gratulerer til alle som er fornøyde! Og Cane sender en ekstra liten grattis til sin kjære Noah.
Fjollebolle Skrevet 27. Juli 2009 Rapporter Skrevet 27. Juli 2009 Jeg kan ikke påstå at jeg er spesielt fornøyd, og det har mer med prestasjonene i ringen å gjøre enn selve resultatet. Null fokus, nesen i bakken to runder, og å løpe var visst litt oppskrytt. Skitflaut er vel ordet.. Det ble 1AUK 1AUKK og HP (som jeg ikke syns var velfortjent etter de rundene der, snill dommer..) med følgende kritikk for Benny Blid von Schedvin: Mask. hode, bra ører. Tilstr. hals, kort kropp, litt rak vink. Står litt understilt bak. Bra steg når han vil gå, behøver mer ringvane. Bra pels. Det positive var jo at reisefølget sin ene collie ble BIR, så det var jo knallgøy Så da er det bare å få trent mer med distraksjoner, har en uke på oss til Nesbyen hahaha Tenker det blir tidlig oppmøte så lillegutt får snust fra seg, så får vi bli flinkere til å trene rundt tisper med løpetid når vi er tilbake i fast rute igjen.
Nangijala Skrevet 27. Juli 2009 Rapporter Skrevet 27. Juli 2009 Groenendael Moss: CK, BIR: N.UCh. Sheerena's Waldo Max (Molotov v. Motodrom x Sheerena's Palma) Eier: Aina Rønning CK, BIM: N.UCh, NV-08 Xantia du Baton Tiroir (imp. Holland) Eier: Aina Rønning /Emte Jahnsen Cert, 2 BT: Aja Arissa Dakota (imp. Lithauen) Eier: Emte Jahnsen Bildet er av BIM'en Vi har ENDELIG oppdatert hjemmesiden etter mange år med svensk webmaster. Så nå er det bilder av valper og ordnet litt forøvrig. Mer kommer :-) www.kennel-nangijala.com
Nangijala Skrevet 27. Juli 2009 Rapporter Skrevet 27. Juli 2009 Men det var et nydelig bilde ! (kommentar til den hvite schnauseren)
Synnikken Skrevet 27. Juli 2009 Rapporter Skrevet 27. Juli 2009 Vesle Kee-Kee ble BIR og BIG-2 valp Hun fikk en veldig fin kritikk: "Right size & type. Elegant in gen. apperarence. Exc. dark eyes. Right ears. Well comp. body. Right topline. Enough shoulder angulation. Good chest for age. Right movement in sideview, enough paralell. Righ coat & color. Very promising. Dennis ble 1,2, ck, 2 BHK. Dommeren var meget usikker på han og BIR hunden, men det ble nå slik. Vi er fornøyde med dagen, vi Også må jeg gi MASSE skryt til Astrid som har trent Kee til å være en drøm å handle! Bilder kommer i morgen. Eeenig! Fliinke Astrid Grattis!
Blondiemamma Skrevet 27. Juli 2009 Rapporter Skrevet 27. Juli 2009 Men det var et nydelig bilde ! (kommentar til den hvite schnauseren) Tusen takk.. Lill er flink fotograf, og bikkja er pen hun.. 19 mnd, 2 cert og 3 ck Så vi mister ikke motet for en liten blåsløyfe
Recommended Posts
Arkivert
Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar