Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 78
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg digger hunden min, uansett hvor gammel hun begynner å bli Hun er så sprudlende, glad og PÅ hele tiden!  Forrige helg ble hun klubbmester i agility large. Sammenlagt åpen agility og hopp.

Kommer snikende tilbake på sonen, og fikk akutt lyst til å opdatere min hund tråden - likevel om det er et par år siden sist . Milla trilla lever i beste vellgående og er idag 6 år, tiden flyr!

Milla, min Milla som skulle holde seg frisk og rask for alltid   1.mai var vi ute på plena og lekte med ball, og som vanlig tar hun litt av i intensitet. Plutselig ser jeg at ene bakfoten rister

Posted Images

  • 1 month later...
Skrevet

Da slengte vi oss ganske uttrent med i en uoff. LP konkurranse. :lol: Det var 2 grader, surt og regnet nærmest sidelengst, så lurte på hvordan dette komme til og gå..

Tannvisning - 8. Vi begynt og trene på denne i helga, og da var hun flink, men idag var hun litt overglad i dommer :P

Fellesdekk - 8. Hun har reist seg nesten alle gangene, men ble ligende idag! Juhu. Men reiste seg desverre når jeg tok 2 skitt bak henne på slutten av øvlsen.

Lineføring - 9,5(!) Juhu, var såå flink! Aldri gått så langt med så mange tempoendringer og vendinger, så datt litt ut de siste meterene.

Dekk fra holdt - 9. Helt greit.

Innkalling fra sitt - 0. Haha, hun gikk seg en runde og sjekka banen :P

Stå under masj - 8. Den gikk bra. Hun kan ikke øvelsen, så fornøyd :)

Fritt hopp over hinder - 8. Ikke fornøyd. Ukonsentrert, sen og sakte innsitt :P

Avstand: - 8. Den kan hun egentlig veldig bra, men måtte ha en dobbelkommando.

Helthet - 9.

Totalt 153,5 poeng

2 premie med 3 plass.

  • Like 1
  • 3 years later...
Skrevet

Kommer snikende tilbake på sonen, og fikk akutt lyst til å opdatere min hund tråden - likevel om det er et par år siden sist :aww::aww: .

Milla trilla lever i beste vellgående og er idag 6 år, tiden flyr!

Vi har kommet oss relativt raskt opp i kl. 3 i rallylydighet, og har et minihåp og opprykk til klasse elite på stevnet som skal foregå om et par uker. :whistle: Agility trener vi fortsatt og lilletupp synes fortsatt det er like gøy, vi har kommet så langt som klasse 2 i hopp men sliter litt med og rykke opp i agility grunnet noe jeg kan kalle flygende felt! Men vi gleder oss uansett like mye til årets stevnesesong er i gang igjen!!

Litt bilder må dere tåle av den staselige damen, som bare oftere og oftere går undercover som riesen med årene :whistle:

post-3327-0-98818800-1427823558_thumb.jp

post-3327-0-19182000-1427823586_thumb.jp

post-3327-0-54899300-1427823602_thumb.jp

post-3327-0-01832800-1427823621_thumb.jp

post-3327-0-23212700-1427823641_thumb.jp

post-3327-0-71974600-1427823672_thumb.jp

post-3327-0-06718400-1427823692.jpg

  • Like 7
Skrevet

Kjempefin som riesenwannabe :D.

Gratulerer med fine resultater :)

Takk! Fant ut at hun ser mer flidd ut og pelsstellet var mer praktisk som wannabe riesen framfor wannabe briard :P. Men pelsen hennes vokser fort(!), hun må klippes/barberes ca. annenhver måned for og se sjuskete ut!

Kjempefin hund :wub:

Hyggelig å høre :ahappy::ahappy::ahappy:

Veldig fin riesenwannabe! Er hun riesen/briard?

Hun er 75% briard å 25% golden retriever, men den retrieveren kommer liksom ikke helt fram i henne.. Men synes det er moro at det blir stoppet ganske ofte på gaten og får høre hvor fin riesen jeg har, så sier jeg at det er ikke en riesen - "riesenblanding da?" er det svare jeg får oftest. Enda bedre, de har gjerne riesen selv :icon_redface::icon_redface:

Fineste turkameraten :heart: Og klasse 2 ag kommer i år skal du se!

Jaa, Milla liker også fine veldig godt også tror jeg :ahappy: Klasse 2 blir, også på deg og Vegas :D

  • Like 1
Skrevet

Takk! Fant ut at hun ser mer flidd ut og pelsstellet var mer praktisk som wannabe riesen framfor wannabe briard :P. Men pelsen hennes vokser fort(!), hun må klippes/barberes ca. annenhver måned for og se sjuskete ut!

Hyggelig å høre :ahappy::ahappy::ahappy:

Hun er 75% briard å 25% golden retriever, men den retrieveren kommer liksom ikke helt fram i henne.. Men synes det er moro at det blir stoppet ganske ofte på gaten og får høre hvor fin riesen jeg har, så sier jeg at det er ikke en riesen - "riesenblanding da?" er det svare jeg får oftest. Enda bedre, de har gjerne riesen selv :icon_redface::icon_redface:

Jaa, Milla liker også fine veldig godt også tror jeg :ahappy: Klasse 2 blir, også på deg og Vegas :D

Haha ja jeg hadde glatt gjetta på riesenmix. Den frisyren er liksom veldig riesenaktig. :D Nydelig er hun, med eller uten ekte riesen.

Skrevet

Jeg trodde hun var 3/4 briard og 1/4 golden? Eller husker jeg heeelt feil? :P

Kjekt å få oppdatering! Fine Milla! :ahappy:

Correct answer!! :frantics:

Kanskje på tide, bare 4 små år siden siste oppdatering :fear:

Skrevet

Haha ja jeg hadde glatt gjetta på riesenmix. Den frisyren er liksom veldig riesenaktig. :D Nydelig er hun, med eller uten ekte riesen.

Må neesten innrømme at om hun ikke hadde vært min hund og om jeg hadde møt hun på gata med den klippet han nok jeg også vært ganske sikker på at hun hadde vært en snuser ja :P

Vurderer å prøve å melde henne på matchshow engang, sett om dommer'n også har gått på riesen wannabe'n min, vet nadasvada om eksteriør og slikt da, men tror da hun sånn ca er like stor som en riesen også :whistle:

¨Hun er like fin hun,som både briard og risen :yes: .

Hun er det, liker henne liksom helt korthårs riesen eller helt langhår briard, men tar litt tid før den pelsen kommer ut i full lengde, og det har ikke jeg tida å vente på :sleep:

  • 1 month later...
Skrevet

Kan da vell oppdatere litt mer i år siden jeg først er i gang :ahappy:

09-10 mai var vi på NKK Ålesund og plukke med oss litt rosetter!

Lørdag- hopp 2: 2 plass, debuten men bomma på slalåminngang

Lørdag- agility 1: 2 plass med napp (mangler bare et nåå..)

Søndag- hopp 2: disk, hunden gikk litt egen bane hun

Søndag- agility 1: 2 plass med en feltfeil

post-3327-0-88259100-1433170641_thumb.jp

Et bildet som frk.Nesevis tok

post-3327-0-41074600-1433170673_thumb.jp

Videre har vi gått første runde (av fire) av schæferklubbens lp-cup, vant kl. 1 vi :ahappy:

post-3327-0-32685700-1433170735_thumb.jp

Så trener vi lydighet litt sånn nå og da...

Avstandskommandering

Også skal vi ha en liten kickstart på sommeren med agilitystevne 20-21 juni, uken etter drar vi ei uke i Sverige på agilitycamp før det blir agilityuken i Farsund :frantics:

  • Like 6
  • 4 weeks later...
Skrevet

Forrige helg braka trønderhelga med NM uttak løs i byen her. :) På lørdag startet vi hopp 2 for tredje gang og dro ihavn napp og 3 plass! Lørdag fikk vi med oss et riv i hoppen, så ingen napp. Agility står hun også på i, men vi sliter med felt, hun skjønner liksom ikke helt at vi skal trampe på dette feltet hver gang, men vi er stadig på jakt etter det siste nappet i AG1!

Fra søndag til torsdag var vi i Sverige på kurs med Jouni Orenius og Isabelle Emanuelsson, kjempeflinke folk og Milla ga 110% og synes alt var dritkult!

post-3327-0-38396900-1435352246.jpg

post-3327-0-83812800-1435352249.jpg

post-3327-0-32391500-1435352251.jpg

post-3327-0-40350900-1435352253.jpg

post-3327-0-45547000-1435352256.jpg

På fredag setter vi nesen mot Farsund og agilityuken, det gledes!! :D

  • Like 6
Skrevet

Hun er utrolig herlig og kul :D

Og det er så moro å trene agility med henne, hun viser med hele seg at dette digger hun- rett før jeg gir henne startsignal skjelver forføttene, kjeften går i ett og hun bøyer seg ned og er ready for takeoff :D

Og i hverdagen er hun også så fin å god med alle!

  • Like 1
  • 2 months later...
Skrevet

I sommer har det vært litt på konkurransefronten!

Agilityuka 2015 var helt klart årets høydepunkt på hundefronten. Ei hel uke fylt med masse trivlige mennesker, masse bra agility og se på og lange trivlige kvelder.

Ikke noe kjemperesultater og komme med men noen ble det. Vi fikk vårt siste napp i AG1 som vinner av klassen (av over 70startende!) Videre utover i uken gikk vi to gode feilfrie løp i hopp2 men uten napp, ikke noe pallplass . Siste løpet var dog litt surt, fikk den kjipe 4.plassen. :P

Torsdag og fredag gikk vi kvalikløpene til junior NM, vi kom gjennom men langt fra feilfri, men nok til å kvalifisere oss til junior NM finalen lørdag. Brifet banen, vi var 5 store hunder og jeg å Milla skulle gå sist. En fin kort, fartsfylt bane. Kom på en rett linje ned fra møne, og vi har terpet litt mye på rundt kommando, jeg ga ikke helt klar beskjed, så hun valgte og springe og ta neste hinder andre veien.. der disket vi :P Og det var siste løpet på agilityuka, litt surt men!

Postet bilde

Videre var vi på nes-stevnet 1 og 2 august. Ingen napp den helgen men på søndag vi gikk vi feilfritt i både agility og hopp, begge ble 5.plasser.

Videre var i broderlandet Sverige, Krokom. Trivlig helg i telt! Og Milla dro i havn sitt første napp og 3.plass i AG2.

Den 22-23 august var det stevnet på hjemmebane. Resultatet ble to 3.plasser og en 1. plass. :) I AG2 løp hun inn sitt andre napp!!

Postet bilde

Postet bilde

Helgen den 29-30 august var det klart for rallylydighetsstevne i Steinskjer. Lørdag disket vi, søndag ble vi klassevinner i klasse 3 :D

Postet bilde

Noen hverdagsbilder er vell på sin plass og?

Postet bilde

Postet bilde

Postet bilde

  • Like 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Jeg har noen til å passe inni,men ikke noe fast. Jeg jobber skift, og hunden har noen å være med når jeg jobber natt. Han har også noen å være med litt på kvelden når jeg jobber ettermiddag. Det er de dagene jeg jobber dag som er problemet. Det er ikke sånn at jeg ikke har tenkt på at det er ansvar med hund. Men jo, jeg trodde han var klar for å være alene nå.. Oppdretter sa valpene klarte det greit etter ca 12 uker...med trening så klart. Mulig jeg ikke har trent godt nok..har jo aldri dratt lenge fra han. 
    • Takk for et veldig fint og beroligende svar. Det betyr mye å høre det fra noen som har litt erfaring med hvordan oppdrettere tenker. Diva er akkurat sånn du beskriver en trygg voksenhund. Vi har aldri hatt problemer med henne ingen utagering, ingen aggresjon, ingen ressursforsvar eller noe som helst i den retningen. Hun er en hund som alltid har vært stabil rundt både folk og andre hunder, og hun har vokst opp med små hunder rundt seg helt siden hun var valp selv. Hun er typen som går mellom hvis to hunder bråker, men uten å lage noe drama ut av det. Bare rolig og tydelig. I tillegg er hun vant til et veldig rolig og forutsigbart hjemmemiljø, siden det alltid er noen hjemme på grunn av hjemmekontor. Hun får masse nærhet, rutiner og trygghet, og det smitter veldig over på hvordan hun oppfører seg. Det er nok mest meg som syns det er litt skummelt å bli dømt før folk faktisk har møtt henne. Jeg vet jo at hun er en fantastisk hund, men man hører så mye forskjellig, og jeg vil ikke at noen skal misforstå situasjonen. Jeg kommer til å fortelle oppdretteren om Diva når vi vet at sjansen er større for at vi faktisk får valpen, så det ikke blir unødvendig stress eller misforståelser. Men det du skriver roer meg veldig. Det er godt å høre at en trygg voksenhund som Diva faktisk kan være et pluss, og ikke noe negativt.
    • Det du beskriver er dessverre ganske vanlig hos valper i den alderen, og det betyr ikke at du har gjort noe feil. Noen valper takler alenetrening helt fint, mens andre trenger mye lengre tid enn det «boka» legger opp til. Det viktigste nå er å unngå at han får panikk hver gang du går, for det kan gjøre treningen tyngre for dere begge. Når en valp hyler sammenhengende i 30 minutter, så er det et tegn på at han ikke er klar for det nivået av alenetid ennå. Det handler ikke om stahet, men om at han blir oppriktig stresset. Da er det lurt å gå noen steg tilbake i treningen og gjøre det lettere for ham. Noen ting som ofte hjelper: •     Start helt på nytt med bittesmå steg, og hold deg på det nivået han faktisk mestrer. Det kan være 5 sekunder, 10 sekunder, 30 sekunder – det er helt greit. Det viktigste er at han opplever at du alltid kommer tilbake før han får panikk. •     Unngå bur akkurat nå, siden du allerede ser at det gjør ham mer stresset. Det er ikke alle valper som finner ro der. •     Gi ham et mindre område, men ikke bur. Et valperom, grind eller et avgrenset område kan gjøre det lettere for ham å finne ro. •     Tren på ro før du går. Mange valper blir mer stresset hvis det skjer mye aktivitet rett før du forlater leiligheten. •     Gå ut og inn mange ganger uten at det betyr noe. Ta på sko, gå ut, kom inn igjen. Gjenta til det blir kjedelig for ham. •     Bruk lyder som gjør at han ikke føler seg helt alene. Radio, hvit støy eller en vifte kan hjelpe noen valper. Når det gjelder jobbsituasjonen: Det er helt forståelig at du må på jobb, men valper på 15 uker klarer som regel ikke å være alene i lange perioder uten at det går utover tryggheten deres. Hvis det finnes noen muligheter for midlertidig hjelp nabo, familie, hundepasser et par timer, eller en venn som kan stikke innom, så kan det gjøre en enorm forskjell mens dere trener. Du gjør så godt du kan, og det er tydelig at du prøver å gjøre dette riktig. Det viktigste nå er å ta det i hans tempo og unngå at han får panikkopplevelser som setter dere tilbake. Det blir bedre, men noen valper trenger litt mer tid og litt mer støtte i starten. eller så vil du oppleve med at du vil få en hund som er stresset og kan bli `farlig` når han blir stor. om du har skaffet deg valp og ikke viste at valpen ikke kan være alene, så kanskje tenke på å sette den bort til noen som kan ta seg av den til den har blitt større. veit mange kan få det til og funke. men fleste hunder som vokser opp med å være alenen så mange timer av dagen sliter ofte med stress og sånnt ting.  det er ikke enkelt men noen ganger må man tenke på dyre og ikke seg selv, så kan være lurt å kanskje finne noen. se eter barnevakt eller hundebarnehage. for å sette en liten valp så lenge alene er ikke bra for han. jeg håper du finner ut av det og at han slipper unna å bli en nærvøs hund som voksen. ikke ment vondt eller sårende 
    • Det er jo nettopp det jeg sier, at de færreste har mulighet til å være hjemme fra jobb i 6 mnd. Hvis du leser litt rundt på forumet her vil du se ulike løsninger. Noen har med hunden i bil og lufter i pausene. Såklart uaktuelt i denne kulden. Noen har venner, naboer eller familie som passer halv dag eller stikker innom og lufter. Noen har hjemmekontor eller kan ta med hund på jobb. Når man er flere i familien har man kanskje mulighet for å tilpasse slik at noen starter sent på jobb, andre tidlig, og/eller har barn som kommer hjem fra skolen og lufter hund. Det er mange løsninger. Men det er ikke naturlig å forvente at den 4 mnd gammel valp skal kunne være alene hjemme en hel arbeidsdag. Om du ikke har mulighet for å tilrettelegge dette er det stor fare for at hunden utvikler separasjonsangst og ikke kan være alene i det hele tatt. Det er 20 år siden jeg fikk min første  hund, jeg har vært aktiv i hundesport og ulike hundemiljøer, og alle som har skaffet seg valp har planer og løsninger for dette. Som du også vil finne på forumet her vil alle som spør bli anbefalt å ha en plan og ikke forvente at en valp kan være alene hjemme en hel arbeidsdag.  Og så kan du jo se på finn.no hvor mange unghunder som omplasseres fordi de ikke "får tiden til å gå opp". Det er mange av disse "normale menneskene" som ikke har hatt en god plan for alenetreningen når de har skaffet seg hund.
    • Ja, jeg går gode turer først, og aktiviserer han. Gir han kong eller tyggebein når jeg går. Prøvd å lage en god rutine hjemme.  Men at du sier jeg skal levere hunden tilbake fordi jeg må på jobb, det blir for dumt! Han er 4 mndr, og ytterst få mennesker har mulighet til å være så lenge hjemme.  Rart så mange bikkjer klarer seg greit i hverdagen egentlig,  mtp at alle må være hjemme minimum 6 mndr(noe ganske få har vært..)  Og ikke alle har mulighet for å dra hjem fra jobb i lunsjen, eller ha bikkja med på jobb.. Hvor er dere normale mennesker med hund henn? Er dere ikke på forumer kanskje? Er dere jeg gjerne ville hørt fra..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...