Gå til innhold
Hundesonen.no

Faste hundetreff i Oslo


Midas

Recommended Posts

Skrevet

Jeg tror det er vanskelig å få igang noe nå midt på sommeren, men det hadde vært så gøy å fått til noe fast hundetreff. F.eks hver 14.dag et sted hvor det er enkelt å komme seg til både for de med og uten bil. Da tenker jeg at de som vil kan trene, og benytte seg av settingen med flere hunder, og de som vil kan bare ta med hundene for sosialisering både for folk og hunder.

Er det noen interesse for dette? Isåfall hvor ofte, og evt hvor kan det holdes?

Kanskje vi kunne prøvd det når ferietiden er over evt startet nå hvis flere kan være med?

Skrevet

Jeg lurer på om terrierklubben møtes på Canisbanen i Frognerparken hver mandag kl. 18. De gjorde det i fjor. Tur og trening annenhver gang.

Evt. har de faste treninger hver uke men ikke i sommerferien.

Skrevet
Jeg lurer på om terrierklubben møtes på Canisbanen i Frognerparken hver mandag kl. 18. De gjorde det i fjor. Tur og trening annenhver gang.

Evt. har de faste treninger hver uke men ikke i sommerferien.

Jeg finner ingen info om dette på siden deres. Vet du hvem det var som arrangerte dette som jeg evt kan kontakte?

Skrevet

Det står på www.ntkoa.org, jeg regner med at info for høsten kommer etterhvert i løpet av sommeren. Såvidt jeg skjønner trener de på Årvoll i sommerhalvåret.

Skrevet
Jeg kommer til å ta et par turer til Oslo nå i ferien med mallen min. Er det et sted som det er lett å komme frem til med offentlig transport kan jeg prøve å bli med.

De aller fleste steder i Oslo er enkle å komme seg til med offentlig transport. :whistle:

Skrevet
Det står på www.ntkoa.org, jeg regner med at info for høsten kommer etterhvert i løpet av sommeren. Såvidt jeg skjønner trener de på Årvoll i sommerhalvåret.

Jeg kikket der, men fant bare gammel info. Mulig de oppdaterer siden iløpet av sommeren ja, de setter vel kanskje ikke igang med noe likevel før sommerferien er over.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...