Gå til innhold
Hundesonen.no

Gode badesteder i Bergen til hund?


Bananen

Recommended Posts

Meg og Birte pleier å ta turen til Vollane med våre tre. Det er masse folk der, spesielt ungdommer, men vi har en egen liten steinbrygge som pleier å være ledig. Ikke ideelt, men mer enn bra nok når man har hunder som holder seg i nærheten av en.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det finnes en fin liten oversiktlig strand i Ervik, nedenfor golfbanen. Mulig den er "kjåka full" når det er varmt, men vi ble i alle fall ikke plaget der da vi besøkte stranda.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Om du vil kombinere tur og bad, så er smøråsfjellet og vannet på toppen helt herlig :whistle:

Vi var senest igår og badet ved kalandsvannet. Riktignok utpå ettermiddagen/kvelden når alle var gått sin vei, men det er herlig der!

Legger ved et bilde fra kalandsvannet igår, dårlig, men bare for å vise :ahappy:

post-5608-1246814081_thumb.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kalandsvannet har endel småviker rundom så det kryr ikke av folk "alleveier" der da :ahappy: ganske digg egentlig :ahappy:

Smøråsen er PERFEKT! :ahappy: Deiligste stedet og bade og hundene elsker det! Utrolig fine turstier og mange steder og ploppe uti :whistle:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kalandsvannet har endel småviker rundom så det kryr ikke av folk "alleveier" der da :ahappy: ganske digg egentlig :ahappy:

Smøråsen er PERFEKT! :ahappy: Deiligste stedet og bade og hundene elsker det! Utrolig fine turstier og mange steder og ploppe uti :whistle:

Da er vi enig da :ahappy: Hehehe!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg tror nok forslaget var å få ny hund umiddelbart etter du har mistet den du har, ikke før. Det er fordeler og ulemper. Og ikke minst, folk er forskjellige.  Nå kan ikke jeg få ny hund pga. sykdom, men selv om jeg hadde kunnet det hadde jeg nok brukt god tid før neste kom i hus. Nå er det to år(!) siden vi mistet våre, og jeg kjenner jeg er mentalt klar for en ny hund. Men for min del sier helsa nei da, så det blir ikke med det første. Uansett tenker jeg det viktigste er å sette pris på den tiden man har, og ta vare på minnene når de er borte.
    • Tankk. Skal sjekke Librela. Når det gjelder ny hund så har jeg faktisk fått det forslaget av en del. Men hu blir sjalu på andre hunder hvis jeg er for "overstrømmende" så det blir evt om lenge til.
    • Fin tradisjon! Har ikke pleid å sette noen spesielle mål for hundeholdet, men kanskje det kan hjelpe på motivasjonen for ulike ting. Så, her er mine ikke så ambisiøse mål for resten av 2025 (om enn litt sent, hehe): - Har en del hundebøker liggende som jeg gjerne vil komme gjennom. Jeg leser igrunn lite bøker generelt, så blir ganske fornøyd hvis jeg kommer gjennom 2 i løpet av de neste 5 månedene - Sydney har muligens ikke så altfor lenge igjen, så hovedmålet blir å gi henne en så god pensjonisttilværelse som mulig og gjøre mitt beste for å holde henne i god helse.
    • Ja, det ble tre dager av 2025 det... Så her må det oppdateres med nye mål for 2025 for frøken Lilje: Blodspor: - Starte AK Nosework: - LGT - Merkeprøve(r) Kurs: - Passering - Nesearbeid (spor/søk) - Apport for moro skyld?    
    • Mitt forslag er å døyve smertene med en ny valp eller en voksen omplassering med en gang hun går, så slipper du ha det helt ****** alene. Jeg har prøvd begge deler. Det var mye bedre for meg å ha fokus på ny hund med en gang enn å få tid til å savne. De er jo alltid der i minnene og en savner dem, men en ny som krever oppmerksomheten tar den verste brodden ut av smertene. Personlig kunne jeg aldri hatt en ny som liknet for mye. Det blir awkward for meg. Andre velger samme homogene rase om og om igjen. Jeg synes ihvertfall det er langt bedre å ha ny hund å ta meg av med en gang, enn å være uten i lengre tid.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...