Gå til innhold
Hundesonen.no

Gode badesteder i Bergen til hund?


Bananen

Recommended Posts

Skrevet

Jeg sliter egentlig med dette selv, det beste er vel å kjenne noen med tilgang til vann :aww: Men altså, Storavatnet?? Hvor ligger det?

Skrevet

Meg og Birte pleier å ta turen til Vollane med våre tre. Det er masse folk der, spesielt ungdommer, men vi har en egen liten steinbrygge som pleier å være ledig. Ikke ideelt, men mer enn bra nok når man har hunder som holder seg i nærheten av en.

Skrevet

Det finnes en fin liten oversiktlig strand i Ervik, nedenfor golfbanen. Mulig den er "kjåka full" når det er varmt, men vi ble i alle fall ikke plaget der da vi besøkte stranda.

Skrevet

Om du vil kombinere tur og bad, så er smøråsfjellet og vannet på toppen helt herlig :whistle:

Vi var senest igår og badet ved kalandsvannet. Riktignok utpå ettermiddagen/kvelden når alle var gått sin vei, men det er herlig der!

Legger ved et bilde fra kalandsvannet igår, dårlig, men bare for å vise :ahappy:

post-5608-1246814081_thumb.jpg

Skrevet

Kalandsvannet har endel småviker rundom så det kryr ikke av folk "alleveier" der da :ahappy: ganske digg egentlig :ahappy:

Smøråsen er PERFEKT! :ahappy: Deiligste stedet og bade og hundene elsker det! Utrolig fine turstier og mange steder og ploppe uti :whistle:

Skrevet
Kalandsvannet har endel småviker rundom så det kryr ikke av folk "alleveier" der da :ahappy: ganske digg egentlig :ahappy:

Smøråsen er PERFEKT! :ahappy: Deiligste stedet og bade og hundene elsker det! Utrolig fine turstier og mange steder og ploppe uti :whistle:

Da er vi enig da :ahappy: Hehehe!

  • 2 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...