Gå til innhold
Hundesonen.no

Film fra Fjelltur i Rondane


Yodel

Recommended Posts

Skrevet

ååå det så orntlig herlig ut!

Jeg satt bare å ventet på at Yodelmannen skulle falle uti i starten av filmen da han kastet pinne :innocent:

Skrevet
Jeg satt bare å ventet på at Yodelmannen skulle falle uti i starten av filmen da han kastet pinne :innocent:

Jeg og :whistle: Mistet han noe? Det så ut som om det var noe som plasket i vannet.

Men det stedet var bare utrolig fint! Nå fikk jeg lyst til å bade.

Skrevet
Jeg og :whistle: Mistet han noe? Det så ut som om det var noe som plasket i vannet.

Men det stedet var bare utrolig fint! Nå fikk jeg lyst til å bade.

He he.. Det var nok bare pinner som fallt i vannet heldigvis. Det var sterk strøm, og jeg vil anta maks 8 grader i vannet. KALDT smeltevann fra sneen i fjellet.

Jeg har tidligere pleid å hivbe meg uti helt fra der han fisker, for så og rutsje MEGET fort inn til der vi satt, men det var det for kaldt til nå, gitt :innocent:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...