Gå til innhold
Hundesonen.no

Hunden i sofaen`?


Toya

I sofaen eller ikke?  

43 stemmer

  1. 1.

    • ja
      28
    • nei
      15


Recommended Posts

Polaren min tror faktisk hun eier den ene stolen, men hun gjør jo på en måte det for ingen andre gidder å sitte der. Det er alltid så mye hår i den :( Den andre tispa mi har forbi mot å ligge på gulvet, så hun har fast plass i sofan :(

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, mine hunder får være i sofaen :(

Egentlig er min begrunnelse kun; fordi det er koselig! Elsker å ha begge hundene på fanget å kose mens jeg ser på tv eller leser ei bok! :(

Men det blir ganske så mye hår i sofaen når de røyter da :( Men jeg har da god støvsuger! :(

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Han får lov å være i sofaen men han ligger ikke så lenge av gangen, særlik ikke når vi sitter der. Vi tar jo all plassen hans :roll: .

Men når vi er borte ligger han som et slakt oppi sofaen å bruker sofaputene til hodepute. Jeg syns å det er koselig å ha han oppi sofaen når jeg ser tv eller slapper av, å så er han jo så varm å god :(

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nei, Atheo får ikke ligge i sofaen.

Selv om han er liten og søt nå, så kommer han til å bli temmelig stor... Og får han lov som valp, så er det temmelig dumt å begynne å nekte han det når han er stor.

Selv om det kan være hyggelig, så er det upraktisk...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

jepps, Balder får ligge i sofaen og stolene, synes det er koselig jeg så da får jeg heller støvsuge ganske ofte :( Han går ned når han får beskjed om det så at han er stor gjør ikke noe :( Neste hund kommer nok også til å ligge i sofaen, for jeg kan jo ikke gjøre noe forskjell :(

Lenke til kommentar
Del på andre sider

tini er jo så liten.. synes det er korselig å ha henne i soffan..

hadde hun vært en stor hund hadde hun nok måtte være på gulvet..

men senga mi har hundene min fått liggi..

men bare når jeg selv vil.. de skjønner det ganske godt..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja han får lov, er jo så koselig, men han ligger helst på gulvet egentlig. men ikke i sofaen til mamma oppe, men ned på rommet mitt får han det meste, har en stol som han får ligge i å, skinnstol, men den er full av klær. :oops:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Sofaen er forbudt område med mindre han blir "invitert" oppi av meg..

-han spør pent med å legge poten opp på kanten,og sette på bambiblikket.

Når det virker, så sier jeg bare "ok", og så hopper han oppi.

:(

Vil jeg ikke ha ham opp, så bare skubber jeg vekk foten hans med tåen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ja - det har nok vært lite struktur på tilværelsen på landet.  Han er svært lite interessert i lek. Har prøvd diverse leker, biteleker og dra-leker - men han skjønner ikke poenget. Apportering er også null interessant. Har tydeligvis ikke vært aktivisert med dette tidligere. Oppdaget i går kveld at jeg kan fremprovosere "krypingen" hans også hvis jeg bare står og jogger på stedet innendørs. Så det er noe med hoppingen/løpe-bevegelsen som gjør han redd eller usikker. Har ikke forsøkt med ball - men har noen tennisballer liggende - så skal prøve ut neste gang vi går ut. Hva angår turområder - så varierer jeg turene i helgene - da er det tid å kjøre til ulike steder  - mens i hverdagen blir det nok ofte litt de samme stiene siden jeg bor i skogkanten.   
    • Fordommene mine sier "vokst opp på landet uten mye rammer eller struktur, og heller ikke mye sosialisering og miljøtrening". Det trenger ikke å være riktig, men hvis det er tilfelle kan det ta ganske lang tid å venne seg til et nytt sted, nye folk og nye rutiner. Jeg ville startet med en fysioterapeut for å utelukke muskulære problemer, og så bare gitt det tid. En måned er ikke lenge å omstille seg på for en voksen hund. Prøv heller å aktivisere med lydighetsøvelser, triks, lek og søk. Hva skjer hvis du har ham løs og bare går? Går dere på samme sted, har du evt. mulighet til å prøve ulike områder? Ikke ofte jeg anbefaler ballkasting, men hvordan er han der?  
    • Han er en omplasseringshund som jeg tok over for en måned siden. Har tidligere bodd hos oppdretter på landet - hvor han har løpt i timesvis rundt i fjellene og på heiene. Det er ikke det fysiske det står på. Problemet nå er at jeg ikke får gitt han det han egentlig trenger. Jeg er selv ute og løper mye - og skulle gjerne hatt ham med. Men med en gang jeg begynner å løpe begynner han å "krype" og legger seg nesten umiddelbart ned.  Det er som om han blir redd når min fart blir stor...Eller at frekvensen på skrittene mine blir høyere enn vanlig gange. Har prøvd både med sele og ha han løs.  Ingen forskjell.  Har også prøvd å sette han i hanefot med en annen hund for å skape tryggere ramme og kanskje mer motivasjon - men ingen forskjell. Må være eneste engelske setter i Norge som ikke liker å løpe.... 😆
    • Yoshi fylte 3 år den 31. august og har begynt å bli voksen selv i hode. Siden sist har vi: Deltatt i og vunnet endel blåbær, til og med 2 cuper. Også plassert seg i åpen hopp. Kommet igjennom mer enn en offisiel hopp bane, og faktisk kommet på en 3. plass. Konkurrert hos søta bror, de hadde vist merkelig slalåm så Yoshi skjønte ikke hvordan den skulle passeres 😆 Vært på japaner spesialen og fått exc og ck (mye bedre en den gule i fjor). Begynt surfetrening
    • Er det tatt røntgenbilder? Er dette et nytt problem, har det oppstått plutselig, eller gradvis? Hvor mye tur får han til daglig? Hvor langt/lenge går dere? Går dere på samme sted hver dag, eller ulike steder?  Bruker dere alltid sele?  Det er slett ingen selvfølge at det ikke er noe fysisk galt selv om veterinær ikke finner noe. Jeg ville vurdert å få en hundefysio til å undersøke grundig.  Ellers avhenger det veldig av svarene på spørsmålene over. Det kan ha med ubehagelige opplevelser å gjøre, det kan være utstyret du bruker, det kan være fysisk ubehag eller noe i området han reagerer på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...