Gå til innhold
Hundesonen.no

Verdens styggeste hund


BDD Girl

Recommended Posts

Jeg lurer virkelig på hvordan noen har fått til å avle frem disse hundene. De som ikke lider av sykdom, såklart. Og hvilken hundeeier finner på å melde hunden sin på til sånt. PR, PR, PR :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Får en ekkel følelse når jeg ser bildene og leser artikkelen. Det skal da ikke være attraktivt å ha en kjempestygg hund som er full av diverse sykdommer, bare for å vinne en konkurranse?!

Tja.. Det kan vel også være sånn at når man førstes har en grisestygg hund med sykdommer, at man like gjerne kan melde seg på en sånn konkurranse? Jeg tror neppe "vinne styggeste hund-prisen" er kriteriet til folk flest når de shopper hund, liksom? :icon_cry:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tja.. Det kan vel også være sånn at når man førstes har en grisestygg hund med sykdommer, at man like gjerne kan melde seg på en sånn konkurranse? Jeg tror neppe "vinne styggeste hund-prisen" er kriteriet til folk flest når de shopper hund, liksom? :icon_cry:

Kanskje ikke. Men burde ikke en hund som har hudkreft, mangler ett bein, kjeven ser ut som om det er en fireåring som har tegnet den,(tror det var den som vant i fjor som hadde alt dette), fått slippe? Evnt. aldri blitt solgt? Eller blir det ett helt annet tema?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Men hvem finner på å KJØPE en sånn hund da? Eller ta imot gratis, for den saks skyld.

Jeg sier ikke at man skal gå etter utseende når man leter etter hunden sin, men alikevel...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kanskje ikke. Men burde ikke en hund som har hudkreft, mangler ett bein, kjeven ser ut som om det er en fireåring som har tegnet den,(tror det var den som vant i fjor som hadde alt dette), fått slippe? Evnt. aldri blitt solgt? Eller blir det ett helt annet tema?

Dette er en amerikansk konkurranse, er det ikke? De har jo et litt annet forhold til dette med hva man anser som humant å behandle og ikke, enn vi har her i Norge.

Men hvem finner på å KJØPE en sånn hund da? Eller ta imot gratis, for den saks skyld.

Jeg sier ikke at man skal gå etter utseende når man leter etter hunden sin, men alikevel...

Tja.. Selv verdens styggeste hund var muligens pen når h*n var valp, som alle andre valper?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tja.. Selv verdens styggeste hund var muligens pen når h*n var valp, som alle andre valper?

Sant. Og sykdommer kan jo komme i ettertid. Det tenkte jeg ikke på.

Bra jeg har andre soniser til å tenke for meg noen ganger :innocent:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
    • Oof, det gjorde vondt å lese! Og jeg tror slett ikke hun nødvendigvis er trygg selv om hun er rolig da. Jeg ville faktisk vurdert å prøve å starte på scratch med burleker og positiv assosiasjon til buret som IKKE medfører timesvis med passivisering. Og ut fra det lille jeg vet så langt så er jeg helt sikker på at du klarer å få til dette når hun etterhvert får oppleve mer frihet, aktisering og meningsfylte oppgaver!
    • Hun har sittet 10 timer i bur daglig der hun kom fra, så hun er forsåvidt trygg og rolig i bur, men det er vel mest fordi hun har lært seg å være passiv der. Hun har også ressursforsvar på liggeplass, og tror helst bare hun vil være i fred når hun går inn i buret (ikke at jeg har bur innendørs uansett, men fikk det inntrykket der jeg hentet henne). Hun har litt problemer den frøkna her 🙈 Men hun er bare 3 år og synes det er veldig gøy å trene, så tror absolutt det er håp for henne.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...