Gå til innhold
Hundesonen.no

Bilder fra NKK Trondheim


Kristiin

Recommended Posts

  • Svar 59
  • Created
  • Siste svar
Guest Jonna
Skrevet

"Litt" bilder fra meg også

AK på utstillingen:

2009_06250117.jpg

2009_06250050.jpg

2009_06250052.jpg

2009_06250066.jpg

2009_06250069.jpg

2ne sin Norris:

2009_06250094.jpg

2009_06250098.jpg

2009_06250099.jpg

2009_06250101.jpg

Caroline sin Villa:

2009_06250107.jpg

2009_06250108.jpg

2009_06250109.jpg

Skrevet

Næmmen Villa jo :) Enda så mye jeg prøvde å flate ut pelsen på ryggen ser hun fortsatt ut som en lodott :) Den legger seg vel etterhvert som dekkhårene kommer igjen, hun er bare såvidt på vei opp i pels..

Skrevet

Allright, endelig kan jeg legge de ut. Det tar laaang tid å laste de opp. Bildene er ikke redigerte, så kvaliteten er så som så. Legger ut ca et bilde av hver rase, de som vil se mer av en rase eller agilitybilder kan spørre også legger jeg ut flere av det.

DSC_0001.jpg

DSC_0002.jpg

Det var varmt!

DSC_0004.jpg

DSC_0007.jpg

Juniorhandling lørdag:

DSC_0013.jpg

DSC_0017.jpg

DSC_0022.jpg

Gruppefinalene lør:

DSC_0027.jpg

DSC_0029.jpg

DSC_0034.jpg

DSC_0037.jpg

DSC_0041.jpg

DSC_0045.jpg

DSC_0049.jpg

DSC_0053.jpg

DSC_0058.jpg

DSC_0059.jpg

DSC_0065.jpg

DSC_0068.jpg

DSC_0070.jpg

DSC_0072.jpg

DSC_0073.jpg

DSC_0075.jpg

*dele opp*

Skrevet

Masse bilder ja! :icon_cry:

Herlige agilitybilder, fikk ikke med meg så mye agility jeg. Men utrolig artig å se på, både bilder og live :)

Skrevet
Masse bilder ja! :)

Herlige agilitybilder, fikk ikke med meg så mye agility jeg. Men utrolig artig å se på, både bilder og live :D

Hehe, ja det ble en del :icon_cry:

Har flere bilder av Micko også, hvis du vil ha..? :)

Skrevet

Ja, veldig gjerne! :icon_cry: Jeg har ingen nemlig.. Venninna mi tok jo noen, men de har jeg ikke fått enda..

Skrevet
Ja, veldig gjerne! :) Jeg har ingen nemlig.. Venninna mi tok jo noen, men de har jeg ikke fått enda..

Ok, da skal jeg legge de ut her når jeg kommer hjem :icon_cry:

Skrevet
DSC_0594.jpg

Oh, har noen katalogen og kan si hva denne appenzelleren heter?

Jeg kan vedde mye på at den var alene i rasen, de finnes ikke i Norge...

Ellers: Fy søren som det støvet!

Edit: Du har tatt bilde av BIR-hunden til ei venninne av meg - greit om jeg sender det til henne? Hun fikk ikke tatt så mange bilder selv.

Skrevet

Kjempeflotte bilder, Tone! :icon_cry:

Har du flere bernerbilder?

Oh, har noen katalogen og kan si hva denne appenzelleren heter?

Jeg kan vedde mye på at den var alene i rasen, de finnes ikke i Norge...

Ellers: Fy søren som det støvet!

Jeg reagerte litt på den appenzelleren, for den står ikke oppført i katalogen. Den står heller ikke oppført i ringoversikten. I vår ring skulle det være en grosser først og deretter berner sennen, men bedømmelsen startet med appenzelleren.

Grosseren var ei juniortispe på 1 år som heter Jomatanjo's Elle, og fikk blått.

Skrevet
Jeg reagerte litt på den appenzelleren, for den står ikke oppført i katalogen. Den står heller ikke oppført i ringoversikten. I vår ring skulle det være en grosser først og deretter berner sennen, men bedømmelsen startet med appenzelleren.

Grosseren var ei juniortispe på 1 år som heter Jomatanjo's Elle, og fikk blått.

Da må det jo være en hvor betaling ikke er registrert i tide til katalogen ble trykket. Jaja, utstillingen kommer jo på DogWeb, og en finner det ut da.

Men takk for hjelpen!

Skrevet
Noen som har mer dalmatinerbilder? :icon_cry:

det ligger vell noen i linken jeg la ut, fikk masse bilder av dalmisen ja, men la de ikke ut. Kan prøve og legge de ut om du vill?

Skrevet
Oh, har noen katalogen og kan si hva denne appenzelleren heter?

Jeg kan vedde mye på at den var alene i rasen, de finnes ikke i Norge...

Ellers: Fy søren som det støvet!

Edit: Du har tatt bilde av BIR-hunden til ei venninne av meg - greit om jeg sender det til henne? Hun fikk ikke tatt så mange bilder selv.

Har flere bilder av den appenzelleren også, hvis du vil se?

Det støvet så voldsomt, at jeg måtte slette ca 60 bilder bare pga av støvet :icon_cry:

Det er greit ja :) Hvilken hund er det da? Har sikkert flere bilder av den også, hvis hun vil ha?

Tone, du kunne ikke ha stått langt unna meg da vi har tatt agility-bilder av akkurat de samme hundene :)

Jeg så deg ikke rundt agilityringen..? Var der i de første klassene, kanskje du stod på andre siden av ringen?

Kjempeflotte bilder, Tone! :D

Har du flere bernerbilder?

Ja, mange :D

Tok en del, kan legge de ut når jeg kommer hjem igjen.

Noen som har mer dalmatinerbilder? :D

Jada, de kommer senere i dag :D

Skrevet
Jeg så deg ikke rundt agilityringen..? Var der i de første klassene, kanskje du stod på andre siden av ringen?

Jeg sto midtpå og på venstresiden. Jeg satt mest "midt på, på venstre siden" om du skjønner? :icon_cry: Vi har jo tatt bilder av akkurat de samme hundene :) Det er jo bare og se på "vinkelen" min på bildene .

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har du hunder som krever pelsstell på utstilling er stroller med stellebord gull verdt. Angrer nesten hver gang jeg er på utstilling at jeg ikke har det, men stiller ikke så mye at jeg synes jeg kan bruke mange tusen på det. Det krever jo at hundene kan være i strolleren uten å ødlegge den da. Metallbur er tungt å bære med seg sammen med alt annet, men er jo sikrere enn stoffbur/stroller. Selv bruker jeg stoffbur, mest på agility men også utstilling, dog er jeg avhengig av lås til glidelåsen når jeg har med eldste da han kan åpne glidelås. (Har Maelson slev)
    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...