Gå til innhold
Hundesonen.no

Laekenois og Malinois, Tervuren og Groendael eiere!


Hva sier dere?  

38 stemmer

  1. 1.

    • Ja, sier kun Belgisk Fårehund.
      6
    • Nei, sier det som det er en, groen, terv, lake eller malle.
      9
    • Sier at det er en XXX, og at det er en Belgisk Fårehund.
      23


Recommended Posts

Skrevet

Nå eier ikke jeg en, men veldig mange spør hvilken rase Drama er (kanskje 5 stykker bare i dag). Mange tror det er en schäfer blant annet. Jeg sier "det er en malinois, en belgisk fårehund".

Skrevet
Sier det er en Belgisk Fårehund Tervuren... Det er det de heter. Belgisk fårehund og hvilke sort det er.

Tror du må legge det til som et alt. på pollen! :|

Send meg en PM om hva punkt 4 skal være så legger jeg det til :|

Skrevet

De gangene jeg har en malle svirrende rundt beina og folk spør meg hvilken rase det er, så sier jeg bare belgisk fårehund, korthåret variant. Sier jeg det er en malle, så ler folk, og mumler noe om akvariefisk, mens sier jeg det er en malinois, så må jeg sikkert gjenta det fem-seks ganger før folk oppfatter hva jeg sier.

Skrevet
De gangene jeg har en malle svirrende rundt beina og folk spør meg hvilken rase det er, så sier jeg bare belgisk fårehund, korthåret variant. Sier jeg det er en malle, så ler folk, og mumler noe om akvariefisk, mens sier jeg det er en malinois, så må jeg sikkert gjenta det fem-seks ganger før folk oppfatter hva jeg sier.

Opplyste flinkeste menneskene sine det :|

Skrevet

Sier vanligvis Tervueren først, men når folk står der som et spørsmålstegn slenger jeg på Belgisk Fårehund, og daaa skjønner de det plutselig. :P

Skrevet

Kommer litt an på, er det bare en tilfeldig forbipasserende på gata (uten hund) så sier jeg belgisk fårehund.

Men er det i en eller annen hundesammenheng jeg får spørsmålet sier jeg malinois, korthåret belgisk fårehund.

Skrevet

Til mannen i gata som vanligvis enten spør om det er schäfer eller schäferblanding sier jeg "nei, det er en belgisk fårehund". Virker vedkommende mer interessert og jeg ikke er altfor fornærma, kan jeg finne på å si at: "rasen kommer i 4 varianter og at det her er en tervueren".

Skrevet
Det er jo nr 3 :ahappy: bare omvendt :whistle:

Den riktige betegnelsen for Belgeren er viktig å ha med!

Belgisk Fårehund, Tervueren

Belgisk Fårehund, Groenendael

Belgisk Fårehund, Malinois

Belgisk Fårehund, Laekenois

Ref. NKK.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
    • Han trenger ikke å være løs, men jeg lurer på om balansen mellom mental og fysisk trening er riktig for ham. Har dere prøvd å kutte ned på søksarbeidet og løpe eller sykle med ham, eller lengre turer i langline? Bare 5-7 meter langt bånd gir mye mer frihet samtidig som du har kontroll på om han kommer over noe. Hvis han har god nok innkalling så kan jo evt munnkurv være et verktøy mot å spise alt. Det er det eneste jeg kan komme på å ta tak i, hva slags, hvor mye og riktig balanse mellom type aktivitet.
    • Ja det er superlativ rase og en drøm å ha når de fungerer som de skal. Dette er min 3 jakt cocker så rasen er ikke ukjent for meg.   det trenes spesifikk på ro, avslapping på teppe både inne, ute og i bilen. men han blir irritert når han blir fulgt tilbake på plass og ender kun med biting og frustrasjon fra hans side. Han kan å gå på teppet sitt og inn i buret. Men det fungerer ikke når ha blir i modus og han holder ikke mer enn kort tid de gangene han gjør det. Så fortsatt mye igjen å jobbe på.   maten blir brukt til det meste av trening og han fungerer godt når han er i riktig modus. Hovedsakelig skjer dette når han kjeder seg, hvis han får overtenning. Både når han har fått aktivitet og når han ikke får aktivitet. Så han er en liten nøtt og knekke. i aktivitet med voksne hunder fungerer han godt. Tilpasser seg tempo og sinnsstemning. Med valper så går han fort lei etter å10min og begynner heller å bite på oss. Så da må vi ta han bort fra situasjonen. Han får lengre turer i blandt. Men fordi han spiser alt som er på bakken har vi måtte begrense det å være løs etter flere turer til dyrlegen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...