Gå til innhold
Hundesonen.no

Stallogaisa`s Bali


rottmaneier

Recommended Posts

Skrevet

Jeg lagde en valpeventetråd når jeg ventet på lille Bali, men den var jeg litt dårlig til og oppdatere :) Men nå har vi fått henne i hus, så da lager jeg en liten presentasjon av lille pirayaen.

Bali er en dansk svensk gårdshund tispe født 24.3.2009 og hun har 6 søsken (1 søster og 5 brødre). I skrivende stund er hun 12 uker, og en skikkelig ADHD baby! Gjett om hun har mye energi :aww: men hun er jo bare så nydelig, og vi angrer ikke et sekund på valget vårt. Hun flyttet inn til en gigant av en hund og en litt for snill katt, og de 3 har blitt kjempegode venner. Hun er ikke redd for noe, og mor kan bli litt vel bekymret innimellom! Men det går jo som regel bra :)

Planene jeg har for henne foreløpig er utstilling, agility på hobbybasis og kanskje litt spor.

Her kommer det noen bilder av den lille:

DSCF3085.jpg

minsket6.jpg

minsket2.jpg

minsket4-1.jpg

minsket3-1.jpg

minsket2-1.jpg

minsket1-1.jpg

minsket5-2.jpg

minsket2-2.jpg

minsket9.jpg

puppiasele.jpg

DSCF3460.jpg

DSCF3462.jpg

  • Svar 74
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

hehe, ja hun blir nok mer brun i ansiktet etterhvert vil jeg tro! moren er svart og hvit, men faren er tricolor, så det blir spennende å se :aww:

Skrevet

Nydelig, nydelig, nydelig!

Jeg er skikkelig glad i DSG, hadde selv en i tre år!

De er bare noe av det vakreste som finnes!

Skrevet
Nydelig, nydelig, nydelig!

Jeg er skikkelig glad i DSG, hadde selv en i tre år!

De er bare noe av det vakreste som finnes!

helt enig :):aww:

Skrevet
Nei det er sant :)

Hun ser jo egentlig ganske rolig ut på de bildene der :aww:

jeg har til og med fått henne til å sitte stille på en trestubbe slik at jeg fikk tatt bilde! ikke verst :)

Skrevet
Åh, søtingen :aww: Enig i at ho er søtere live! Bilder fra meg kommer snart, i egen tråd, her er noe dere kan forvente dere

IMG_5863.jpg

Ja, Keeper er Demon-dog. :)

hahahaha! gleder meg til flere bilder Camilla! De lekte jo så bra sammen :)

Skrevet

Så søt!

Dette ligner da veldig på henne, gjør det ikke? :lol:

DSC097141.JPG

Isåfall har vi kanskje vært på samme valpetreff :rolleyes2:

Jeg var der med berner og welsh :lol:

  • 3 weeks later...
Skrevet
Så søt!

Dette ligner da veldig på henne, gjør det ikke? :aww:

DSC097141.JPG

Isåfall har vi kanskje vært på samme valpetreff :)

Jeg var der med berner og welsh :ahappy:

ja, nå så jeg at du hadde skrevet her! hehe.. Ja, det er lille Bali det vettu:) å lille berneren da som klødde så fælt av selen sin :blink:

Skrevet

Ja hehe.. lille søte bamsemomsen vår det :ahappy:

Da sees vi kanskje på flere treff :blink:

Guest LeenaM
Skrevet

Kjempe søt! :ahappy: DSG er en rase jeg er veldig interessert i, og gjerne vil ha som en neste rase også :blink:

Skrevet
Ja hehe.. lille søte bamsemomsen vår det :getlost:

Da sees vi kanskje på flere treff ;)

Det gjør vi helt sikkert ;)

Kjempe søt! :lol: DSG er en rase jeg er veldig interessert i, og gjerne vil ha som en neste rase også ;)

ja, de er helt utrolige! jeg angrer ikke et sekund på dette rasevalget. Og hun lærer så utrolig fort, så det er kjempegøy å trene med henne :icon_cry:

  • 4 weeks later...
Guest janson
Skrevet

Så artig! Var på valpeshowet på Ås i dag og syntes det var noe kjent med ene dsg-navnet. Hadde ingen anelse om at det var Bali! Jeg og mor stod bak dere når boxerne og dere var i ringen, og skravlet på finsk. Fikk jo hilst på Bali også, hun var jammen herlig! Vi ble begge litt forelsket:)

Skrevet
Så artig! Var på valpeshowet på Ås i dag og syntes det var noe kjent med ene dsg-navnet. Hadde ingen anelse om at det var Bali! Jeg og mor stod bak dere når boxerne og dere var i ringen, og skravlet på finsk. Fikk jo hilst på Bali også, hun var jammen herlig! Vi ble begge litt forelsket:)

Å, var det deg og din mor som stod bak oss idag ja! Der kan du se, verden er ikke stor :rolleyes2:

Skrevet

kritikken vi fikk idag var vi veldig fornøyd med ihvertfall:

"4 mnd gammel tispevalp. søtt uttrykk. skulle ønske litt bedre vinklet front, godt vinklet bak. Velkroppet. Gir et noe langt inntrykk i kroppen. Gode bevegelser og et godt helhetsintrykk!"

Jada, vi vet hun kanskje er litt langbeint, men hun vokser jo i bredden etterhvert som hun blir større :) Da skal vi se at vi får enda bedre resultater :rolleyes2:

Skrevet

Så dere i ringen idag, og tok to bilder som jeg kan legge ut her om du vil.

Så stor og fin hun har blitt :rolleyes2:

Skrevet
Så dere i ringen idag, og tok to bilder som jeg kan legge ut her om du vil.

Så stor og fin hun har blitt :rolleyes2:

Ja takk, bare legg ut bildene du :) Jeg fikk ikke sett dere igår, men hørte fra Silje (med bandit og smokey) at det gikk ganske bra? ;)

Skrevet
Jeg fikk ikke sett dere igår, men hørte fra Silje (med bandit og smokey) at det gikk ganske bra? :|

Ja Ellie var kjemeflink :)

Her er bildene :)

post-3504-1249988265_thumb.jpg

post-3504-1249988618_thumb.jpg

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har noen til å passe inni,men ikke noe fast. Jeg jobber skift, og hunden har noen å være med når jeg jobber natt. Han har også noen å være med litt på kvelden når jeg jobber ettermiddag. Det er de dagene jeg jobber dag som er problemet. Det er ikke sånn at jeg ikke har tenkt på at det er ansvar med hund. Men jo, jeg trodde han var klar for å være alene nå.. Oppdretter sa valpene klarte det greit etter ca 12 uker...med trening så klart. Mulig jeg ikke har trent godt nok..har jo aldri dratt lenge fra han. 
    • Takk for et veldig fint og beroligende svar. Det betyr mye å høre det fra noen som har litt erfaring med hvordan oppdrettere tenker. Diva er akkurat sånn du beskriver en trygg voksenhund. Vi har aldri hatt problemer med henne ingen utagering, ingen aggresjon, ingen ressursforsvar eller noe som helst i den retningen. Hun er en hund som alltid har vært stabil rundt både folk og andre hunder, og hun har vokst opp med små hunder rundt seg helt siden hun var valp selv. Hun er typen som går mellom hvis to hunder bråker, men uten å lage noe drama ut av det. Bare rolig og tydelig. I tillegg er hun vant til et veldig rolig og forutsigbart hjemmemiljø, siden det alltid er noen hjemme på grunn av hjemmekontor. Hun får masse nærhet, rutiner og trygghet, og det smitter veldig over på hvordan hun oppfører seg. Det er nok mest meg som syns det er litt skummelt å bli dømt før folk faktisk har møtt henne. Jeg vet jo at hun er en fantastisk hund, men man hører så mye forskjellig, og jeg vil ikke at noen skal misforstå situasjonen. Jeg kommer til å fortelle oppdretteren om Diva når vi vet at sjansen er større for at vi faktisk får valpen, så det ikke blir unødvendig stress eller misforståelser. Men det du skriver roer meg veldig. Det er godt å høre at en trygg voksenhund som Diva faktisk kan være et pluss, og ikke noe negativt.
    • Det du beskriver er dessverre ganske vanlig hos valper i den alderen, og det betyr ikke at du har gjort noe feil. Noen valper takler alenetrening helt fint, mens andre trenger mye lengre tid enn det «boka» legger opp til. Det viktigste nå er å unngå at han får panikk hver gang du går, for det kan gjøre treningen tyngre for dere begge. Når en valp hyler sammenhengende i 30 minutter, så er det et tegn på at han ikke er klar for det nivået av alenetid ennå. Det handler ikke om stahet, men om at han blir oppriktig stresset. Da er det lurt å gå noen steg tilbake i treningen og gjøre det lettere for ham. Noen ting som ofte hjelper: •     Start helt på nytt med bittesmå steg, og hold deg på det nivået han faktisk mestrer. Det kan være 5 sekunder, 10 sekunder, 30 sekunder – det er helt greit. Det viktigste er at han opplever at du alltid kommer tilbake før han får panikk. •     Unngå bur akkurat nå, siden du allerede ser at det gjør ham mer stresset. Det er ikke alle valper som finner ro der. •     Gi ham et mindre område, men ikke bur. Et valperom, grind eller et avgrenset område kan gjøre det lettere for ham å finne ro. •     Tren på ro før du går. Mange valper blir mer stresset hvis det skjer mye aktivitet rett før du forlater leiligheten. •     Gå ut og inn mange ganger uten at det betyr noe. Ta på sko, gå ut, kom inn igjen. Gjenta til det blir kjedelig for ham. •     Bruk lyder som gjør at han ikke føler seg helt alene. Radio, hvit støy eller en vifte kan hjelpe noen valper. Når det gjelder jobbsituasjonen: Det er helt forståelig at du må på jobb, men valper på 15 uker klarer som regel ikke å være alene i lange perioder uten at det går utover tryggheten deres. Hvis det finnes noen muligheter for midlertidig hjelp nabo, familie, hundepasser et par timer, eller en venn som kan stikke innom, så kan det gjøre en enorm forskjell mens dere trener. Du gjør så godt du kan, og det er tydelig at du prøver å gjøre dette riktig. Det viktigste nå er å ta det i hans tempo og unngå at han får panikkopplevelser som setter dere tilbake. Det blir bedre, men noen valper trenger litt mer tid og litt mer støtte i starten. eller så vil du oppleve med at du vil få en hund som er stresset og kan bli `farlig` når han blir stor. om du har skaffet deg valp og ikke viste at valpen ikke kan være alene, så kanskje tenke på å sette den bort til noen som kan ta seg av den til den har blitt større. veit mange kan få det til og funke. men fleste hunder som vokser opp med å være alenen så mange timer av dagen sliter ofte med stress og sånnt ting.  det er ikke enkelt men noen ganger må man tenke på dyre og ikke seg selv, så kan være lurt å kanskje finne noen. se eter barnevakt eller hundebarnehage. for å sette en liten valp så lenge alene er ikke bra for han. jeg håper du finner ut av det og at han slipper unna å bli en nærvøs hund som voksen. ikke ment vondt eller sårende 
    • Det er jo nettopp det jeg sier, at de færreste har mulighet til å være hjemme fra jobb i 6 mnd. Hvis du leser litt rundt på forumet her vil du se ulike løsninger. Noen har med hunden i bil og lufter i pausene. Såklart uaktuelt i denne kulden. Noen har venner, naboer eller familie som passer halv dag eller stikker innom og lufter. Noen har hjemmekontor eller kan ta med hund på jobb. Når man er flere i familien har man kanskje mulighet for å tilpasse slik at noen starter sent på jobb, andre tidlig, og/eller har barn som kommer hjem fra skolen og lufter hund. Det er mange løsninger. Men det er ikke naturlig å forvente at den 4 mnd gammel valp skal kunne være alene hjemme en hel arbeidsdag. Om du ikke har mulighet for å tilrettelegge dette er det stor fare for at hunden utvikler separasjonsangst og ikke kan være alene i det hele tatt. Det er 20 år siden jeg fikk min første  hund, jeg har vært aktiv i hundesport og ulike hundemiljøer, og alle som har skaffet seg valp har planer og løsninger for dette. Som du også vil finne på forumet her vil alle som spør bli anbefalt å ha en plan og ikke forvente at en valp kan være alene hjemme en hel arbeidsdag.  Og så kan du jo se på finn.no hvor mange unghunder som omplasseres fordi de ikke "får tiden til å gå opp". Det er mange av disse "normale menneskene" som ikke har hatt en god plan for alenetreningen når de har skaffet seg hund.
    • Ja, jeg går gode turer først, og aktiviserer han. Gir han kong eller tyggebein når jeg går. Prøvd å lage en god rutine hjemme.  Men at du sier jeg skal levere hunden tilbake fordi jeg må på jobb, det blir for dumt! Han er 4 mndr, og ytterst få mennesker har mulighet til å være så lenge hjemme.  Rart så mange bikkjer klarer seg greit i hverdagen egentlig,  mtp at alle må være hjemme minimum 6 mndr(noe ganske få har vært..)  Og ikke alle har mulighet for å dra hjem fra jobb i lunsjen, eller ha bikkja med på jobb.. Hvor er dere normale mennesker med hund henn? Er dere ikke på forumer kanskje? Er dere jeg gjerne ville hørt fra..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...