Gå til innhold
Hundesonen.no

Eira 1 år!


Guest LeenaM

Recommended Posts

Guest LeenaM

Eira fylte 1 år i går! :icon_cry:Jeg måtte vente med å skrive til i dag, siden jeg har vært borte nå. Er vel ikke så mye mer å si, men her kommer noen bilder... Fra forskjellige datoer. Alle bilder er copyright, hihi..

Valp:

Fotograf, oppdretter Sten Olsson

64467r.jpg

4 dager. Eira er den som blir most av brun valp til høyre i bildet.

2ptb579.jpg

2 uker. Eira er lengst til høyre.

2mgmqtu.jpg

3 uker. Eira er lengst til høyre.

5 uker:

jrxlxi.jpg

ajnqts.jpg

ndwjfc.jpg

Eira til venstre, Era (søster, disse to vi kunne velge mellom) til høyre

2j5b3ah.jpg

hs5jio.jpg

5 uker og 5 dager.

Stoooooooooooooooooooooooooooor:

6rq3ut.jpg

6r3a7k.jpg

*dele opp før data klikker*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest LeenaM

Blir litt feil rekkefølge i bildene, men men...

Valp:

smccn9.jpg

2qx6u1i.jpg

Aww, Eira er operert for navlebrokk

k01y5d.jpg

Aww..

25r1f1w.jpg

Litt store ører i forhold til kroppen? :icon_cry:

2ajvy1y.jpg

Haha!

k3pqp4.jpg

Stor igjen:

6pvivd.jpg

25ytxg7.jpg

33bz603.jpg

112eo92.jpg

15dxba8.jpg

20fyyaf.jpg

if0krq.jpg

zlqdlk.jpg

358s2ug.jpg

Eira driter

ou2n8n.jpg

Hun gjorde det av seg selv *stolt*

2ik7jac.jpg

Bjeffer

2je1jt0.jpg

Gress, nam!

Også gadd vi ikke legge inn flere.. :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest LeenaM
Hu var nydelig! :P Flere som er glad i gress ja.. :P

Og gratulerer med dagen som var! Hurraaa! ;D

Hehe, gress er livretten!

Ja, hun har vokst, det er man ikke i tvil om!

Gratulerer med overstått STORE Eira :icon_cry:

Vokst, ja :D

Nydelig hun er! :o Har så innmari lyst på en sånn hund en gang i livet...

Gratulerer med dagen! :lol:

:o

Gratulerer med dagen som var Eira! Du er en kjempefin hund og eieren din er kjempeflink til å ta bilder av deg! :o

(Vil bare si at dere ikke må holde igjen hunden i når den svømmer)

Hehe, vi holdt hun ikke igjen. Det er bildet som ljuger litt. Siden jeg holdt fingeren oppå stoppe-knappen, men trykket ikke ned, så hun kunne bare svømme :o

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ok. :icon_cry: Men var dte ikke den 16. hun har burdag da? Var det ikke 16. mai du skrev at nå er Eira 11 mnd?

På første bilde er valpene 4 dager, det er tatt 16.6, da blir jo 1 års-dagen ett år minus fire dager etter, altså 12 ... Og det står også i tråden til Eira, at hun er født den 12 ;-)

Nydelig hund du har og gratulerer med 1-års dagen Eira :-)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kan henge meg på anbefalingen om Collie, men vær nøye på valg av oppdretter og linjer. Det er ikke å stikke under en stol at det finnes mentale brister innad i rasen. En god collie derimot er en enormt kjekk hund å ha! Så gå seriøst inn og møt hunder i flere settinger og se hvordan de tar ting, eventuelt om de har en MH så er jo den fin å få sett om de har filmet den f.eks. 
    • Tiden flyr og lille bebbisen blir snart året. 😱 Hun er fremdeles kanskje 6mnd i sitt eget hode da. 😂 Dagens agenda så slik ut 😴 etter å ha trent litt på fokus med bestekompis whippeten Leo som distraksjon, og så gått ett spor i nytt terreng etter en god times pause i bilen. 😁    Tidligere i mars når vi passet på ett lite småbruk. Fant en fin foss!   et par fra den lille uka vi hadde snø her sørvest. 😂
    • Life's a beach, og når det er kaldt og surt og blåser, så har vi den for oss selv, så det var ikke så ille, men det var ikke så vel heller, for Ede har ikke store radiusen (0-2m) eller masse interesse for å utforske omgivelsene selvstendig, så aktivitet begrenser seg mest til mutterns fremdriftstempo og kastearm. Det som er dårlig med det er det samme som er bra med det. Borrelås klengete er dog veldig å foretrekke over selvstendig på vift i sin egen verden. Bonus for egen helse å måtte løpe litt og være mer aktiv for å gi Ede mer av aktiviteten han trenger.  Virkelig ikke så mye å melde fra en stadig mer rutinepreget hverdag sammen. This is it nå, liksom.  Ede har begynt gå på turbusser helt selvstendig, flink opp trappen og går rett til plassen sin på midten. Trenger finne en smart måte å trene på å rygge i vinkel, for å komme inn mellom seter. Mestrer vi ikke det, så må vi stå over en buss om det er barnevogner og bagasje på den plassen der.  Å gå ned trappene på tur ut av bussen ligger lenger frem i tid. Han har gått ned bare sju trappetrinn i sitt liv så langt, og de var av normal bratthet. De tre veldig bratte trinnene på turbussen vil han fortsatt bæres ned. Nærmer seg antakelig 150 kg valpevekt nå, slik det føles i armene mine. Trenger derfor begynne lære gå de tre bratte trappetrinnene ned på egenhånd også, ellers vil han finne veien ned der på den harde måten, fordi jeg er evig optimist og vil at some point overvurdere min egen evne til å bære ham ned der. Seriøst, han begynner bli tung å bære i armene. Fordi jeg er idiot har vi KUN løftet med hodet til høyre side, hele livet, og dermed mesteparten av vekten hans på den svakeste armen min. Å snu for å bære motsatt vei er et alvorlig avvik i prosedyre som må rapporteres og meldes og klages på og ankes i flere runder før vi etter en lang godkjenningsprosess kan vurdere prøve på den måten.  Å bli bært på såkalt påssarygg (trønder, sjø) har vi begynt få litt dreisen på. Ede synes det var skummelt i starten, men har begynt like å leke ryggsekk nå. Aberet er at jeg har utnyttet jukkeangrep bakfra for å shape det inn. Usikker på om han tør gjøre det der foran et publikum på bussen. Han er jo i den alderen. Å vise affeksjon for foreldre er veldig pinlig. Mulig han heller vil reise med buss til evig tid enn å ta den flausen der for å komme seg ned trappen.  Vi får se. Det finnes antakelig en viss mengde NomNoms som i bunnen av den trappen der vil vekke den nødvendige motivasjonen til å klare komme seg ned de trappetrinnene selvstendig i en fei. 
    • Dette handler mer om uenighet. Jeg håper du sier nei til dette. Om du hadde visst at hunden skulle brukes til å produsere blandingskull hadde du ikke skrevet under. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...