Gå til innhold
Hundesonen.no

Pelspleieprodukter


Recommended Posts

Skrevet

Jeg var på pelspleiekurs på beardisspesialen i helga. Der ble massevis av produkter presentert. Uten penn og papir glemmer man jo det meste. Tror jeg må sende en mail til hun som hadde kurset, men prøver her først:

Er det noen som kjenner til en svart sprayboks med skum som tørker/fjerner misfarging på skjegg og barter? Jeg tror den het noe med "magic". Magic foam, Fur-magic ... noe sånt. Vet noen hvor man kan få kjøpt denne også? (Ja, jeg har prøvd å google :icon_redface: ).

Skrevet

Jeg aner ikke hva du mener, men det eneste bleikemiddelet jeg fikk vite om da jeg spurte om noe slikt i dyrebutikker, var at #1 All Systems hadde. HVA de hadde vet jeg ikke, kanskje var det skum? Jeg fikk heller ikke vite navnet på produktet, kun på merket. Fikk også høre at det var fryktelig sterkt, og at det var nokså fy-fy å bruke, og at det i lengden ødela pelsen. Hvis du har funnet et annet produkt som fjerner misfarging uten å bleike, og på en skånsom måte som ikke ødelegger pelsen, er jeg veldig interessert i å vite hva det er! :thumbsup: Jeg endte aldri opp med å kjøpe (eller finne!) #1 All Systems, og fant vel ut at det strengt tatt ikke var nødvendig for de flekkene jeg tenkte å fjerne. Men misfargingen plager meg litt, og selvsagt ville hunden sett penere ut uten rosa-røde-oransje flekker. :wub: Men jeg vil ikke bruke kanon for å skyte spurv, hvis du skjønner hva jeg mener? :ahappy: Håper du har fått snusen i noe smart, da blir det med ett litt mer aktuelt!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kan hunden gå på varm asfalt før den skal bade? Usikker om jeg skal ta de med fordi redd for potene, Tar hånda mot asfalt og føles ikke varm, Men hvor varmt er det før deres hund ikke går på asfalt?
    • Hvilke langhårete hunder krever minst pelsstell? Og mest pelsstell? Kun for kjekt å vite.
    • Vurderer å kun holde meg til hund. Selv om jeg også har lyst på andre typer dyr. Kjekt med litt forskjellig synes jeg men hvis det er en ulempe og til hinder for hundene går jo ikke det. De er viktigst.
    • Hvis han faktisk er blanding av havanais og malteser så er han ikke en maltipoo i det hele tatt. Maltipoo er blanding av malteser og puddel (poodle, derav -poo-delen av navnet).  For det første bør han sjekkes for alle arvelige helseproblemer som forekommer både hos havanais og malteser. Det er vel noe allergi, øyeproblemer og kneledd/albueledd ihvertfall. Så bør du ha oversikt over gemytt og helse hos begge foreldrene og helst søskenene og gjerne halvsøsken eller andre nære slektninger til hunden. Det hjelper ikke at din hund er snill og frisk, hvis han er unntaket i kullet. Da risikerer du å avle videre på problematiske gener, selv om det ikke har vist seg hos din hund. Dette er hovedårsaken til at raseavl er lettere å gjøre på en god måte, fordi man har registrert statistikk over helsedata i flere generasjoner. Hvis du tenker å få valper så kan det uansett også være greit å gå NKKs oppdretterskole, det er mye viktig informasjon der uavhengig av om du avler på renraset eller blandingshund. https://www.nkk.no/kurs-utdannelse-og-aktiviteter/kursoversikt-alle/ Generelt tenker jeg at det er veldig mange hunder som omplasseres og unødvendig å avle om man ikke har noe målrettet tanke for det, som de fleste seriøse oppdrettere har for rasehunder når de studerer helse- og utstillingsresultater. Det finnes mange gode og snille hunder som trenger et hjem.       
    • Hei. Jeg har en maltipoo hund som er blanding av havanes og malteser. Veldig godt gemytt på han. Rolig og veldig snill. Ble 2 år 17 juli. Hvordan kan jeg gå fram? Han er i ekstase å merker han er ungdoms tiden nå. Trenger litt tips . Vil gjerne forme han videre pga hvor fin han er. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...