Gå til innhold
Hundesonen.no

Cita og Tia gikk LP i dag


Benedicte

Recommended Posts

Skrevet

Tia vant klasse 1 med 180,5 poeng! ;):P:P Kjempeflink var hun! Var redd for hvordan hun ville reagere på alt regnet, men det gikk kjempebra i dag!

Cita fikk desverre en 0 (på apportering over hinder, førerfeil), men gjorde en knallbra rute (som jeg var pissnervøs for - hennes dårligste øvelse. Apportering over hinder er blant hennes beste).

Cita gikk som en gud og var superglad hele tiden, halen gikk som en propell og dommeren sa hun gikk helt fantastisk. Dommeren sa også tilslutt at han fikk tårer i øynene av å se Cita i ringen - for hun var bare så griseglad i det hun drev med. Jeg ble litt rørt selv også :icon_redface::getlost: Flinkeste, flinkeste jentene mine.

Cita endte opp med 246 poeng, ti poeng unna en 1.pr og jeg er kjempefornøyd med poengsummen mtp at hun fikk en 0 i tillegg.

:blink::o:P:P:o

Skrevet

Å, så flott da !! Gratulerer så mye :icon_redface:. Det er en herlig følelse når hundene tydeligvis stortrives i ringen :getlost:.

Skrevet

Stevne? I dag? :icon_redface: Men jammen GRATULERER likevel - det er jo to strålende resultat dere har fått, og dommerkommentarer som det der er alltid gøy! :getlost:

Skrevet

Tuuusen takk for gratulasjoner! :icon_redface: Det er så utrolig artig å gå lydighet når du kjenner hunden bare dirrer av spenning. Ikke fordi den vil løpe og stikke av, men fordi den vil arbeide med en enorm iver :getlost:

Huldra: Det hender det at det er stevner i hverdagen også, hvertfall i Oslo :blink:

n530141302_3247410_1597167.jpg

Skrevet
Får si det her også: Gratulerer så mye :getlost: Synd jeg ikke fikk sett dere gå.

Gratulerer! Så flinke dere er! :blink:

Tusen takk! :icon_redface:

Gratulerer så mye! Ser jeg må begynne å lete etter slike stevner, så utrolig kjekt å ha dem på kveldstid midt i uka..

Ja, det er veldig ålright :o Helgene mine er som oftest fulle av andre ting. Dette var i tillegg eksamen vår på hundelinja, og klassevenninnene mine debuterte, og da er det greit å ta det på et litt mindre stevne.

Wow, så utrolig bra, flinke er dere! Gratulerer :o

Takk ;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
    • Kan jeg spørre om hvilke hunderaser som har minst jaktinstinkt? Er det kun selskapshundene?
    • Jeg har ingen som kan ha hunden så de må være her
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...