Gå til innhold
Hundesonen.no

Hunder redder dagen!


Happyface

Recommended Posts

Skrevet

Ja, som overskriften sier, så føler jeg at hunder redder dagen! Etter en lang dag på jobb eller skole, eller bare en dag som er skikkelig elendig, uansett vær og vind, så får Nivea meg til å smile. Jeg bare elsker og gleder meg til å komme hjem til henne, holde rundt henne, leke med henne eller rett og slett bare se på henne.

Hunder er rett og slett hverdagens helter! :whistle: Livet mitt hadde ikke hvert det samme uten. De merker det på deg om du er lei deg, å de merker når du er glad eller stresset. Det er imponerende og hærlig :whistle:

Er det noen andre som føler at de redder dagen? Hva elsker du med hunden din på en travel og sur dag?

Det jeg elsker er måten hun kryper inn til meg, og slikker meg i ansiktet når jeg gråter eller bare sitter med hendene forann ansiktet, og måten hun prøver å tulle med meg for å få meg til å tenke på andre ting når jeg er sur :rolleyes2: Min helt er Nivea!

Skrevet

Har det litt annerledes jeg da, som er kronisk smertepasient og hjemmeværende.

Men på et punkt er vi like, mine hunder redder dagene mine!

Har hester i tillegg, de er også mine helter.

Hundene og hestene gjør at jeg må ut av huset.

Og de gir så uendelig mye av seg selv hele veien, da spesielt hundene!

En tur i fjæra med to viltre gutter gir mang en latter.

Og det å trene dem gir meg motivasjon til å takle også vonde dager.

Når de på kvelden slenger seg ned i hver sin armkrok, og sukker før de sovner kan man ikke bli annet enn fornøyd...

Dyr skulle man fått på blå resept!

Skrevet

Må si meg enig,Hund på blå resept!

Har selv kroniske smerter og dagene blir lange og tildels preget av mye smerter.

Der kommer pelsen,vifter med halen og en liten sleik på kjakan.Tror hunder føler hvordan vi mennesker har det,både ved syn og oppførsel.Når jeg har det som værst,er han veldig rolig og stille.Han "forstår" liksom at mamma ikke har en god dag.

Beveger seg rolig og legger seg forsiktig ved siden av meg. (jeg ligger på madrass på gulvet pga rygg) Legger hode på brystet og kikker på meg med sine nydelige øyne.Sukk..

Hunder dømmer deg ikke fra utsende eller hvilke klær du har på deg.Uansett om du har perfekt sminkefjes eller et trøtt morratryne,vovven er like glad i deg uansett.

En utrolig god grunn til å orke å stå opp selv om smertene river i kroppen,pelsen må ut og ha mat.

Mitt liv har i alle fall blitt veldig beriket av pelsen vår-han gir meg så utrolig mye som jeg ikke klarer å skrive ned akkurat nå

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...