Gå til innhold
Hundesonen.no

Bursdag!


monica_n

Recommended Posts

Skrevet

Okei, egentlig har hun bursdag i morgen, men vi mått feire litt i dag og :) Nå blir jenta 2 år, fortsatt veldig valpete og herlig hyper. Så i dag har hun fått endel lengre turer enn vanlig og har fått kost seg litt ekstra :whistle: Hun har hilst på sin første stålorm, men.. Stålorm = veeldig lik pinne = DREP. Så det ble et kortvarig besøk og stålormen ble satt ut i trygge omgivelser igjen. Hun har også greid å fange reker, dessverre ble ikke disse sluppet ut i sine trygge omgivelser.. RIP. :rolleyes2:

litt bilder fra i dag :whistle:

020620090443540b434d3d0e4960a4.jpg

020620090444d63f79023f68473fa5.jpg

020620090445ca9c273fd1df4cc6be.jpg

020620090445feecae6a5f754c4cb8.jpg

02062009045056a3f54425d1448f8a.jpg

Litt særpreg på den svømmestilen hennes.. Plasker så hun går under av og til, men likevel elsker hun å bade :D

0206200904437c66da2328574b4096.jpg

Koser seg med før-bursdagsgaven :)

Skrevet

Herlig :) Ser ut som hun koste seg skikkelig.. :whistle: Hu er veldig pen også :whistle: Har sansen for hvite/svarte schæfere.. :rolleyes2:

Skrevet

Åhh, jeg elsker rasen. De er kjempepene :) Gratulerer med dagen i morgen!

Herlig :whistle: Ser ut som hun koste seg skikkelig.. :whistle: Hu er veldig pen også :D Har sansen for hvite/svarte schæfere.. :rolleyes2:

Er en hvit gjeterhund, men schäfere er flotte de også :)

Skrevet

Gratulerer med dagen!Får nok en fin dag tenker jeg :whistle: Ble temmelig presis postering på klokke slettet her også :rolleyes2:

Skrevet
Er en hvit gjeterhund, men schäfere er flotte de også :rolleyes2:

Ja er jo det.. ;P Men det var vel i hovedsak feilfarge i schæfer som det har blitt avla videre på? Så ble det til en egen rase kalt Hvit Gjeterhund.. Var det jeg tenkte på... :whistle:

Gratulerer med dagen idag! :whistle:

Skrevet

Enya takker og bukker :wub:

1805200912129a7caeb2e46640d7af.jpg

1805200912114ec41fa573b04a0f82.jpg

1805200912127cb3ef93ed2b4f2e8e.jpg

Ikke spesielt glad for godbiten :)

180520091212250ff5af09d446bf8b.jpg

180520091213a006939ba2da4a8b84.jpg

;)

020620090307140f36f757df4da28c.jpg

:ahappy:

Edit: de første bildene er en uke gamle ca, og det siste er et par dager gammelt:)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...