Gå til innhold
Hundesonen.no

Bursdag!


monica_n

Recommended Posts

Skrevet

Okei, egentlig har hun bursdag i morgen, men vi mått feire litt i dag og :) Nå blir jenta 2 år, fortsatt veldig valpete og herlig hyper. Så i dag har hun fått endel lengre turer enn vanlig og har fått kost seg litt ekstra :whistle: Hun har hilst på sin første stålorm, men.. Stålorm = veeldig lik pinne = DREP. Så det ble et kortvarig besøk og stålormen ble satt ut i trygge omgivelser igjen. Hun har også greid å fange reker, dessverre ble ikke disse sluppet ut i sine trygge omgivelser.. RIP. :rolleyes2:

litt bilder fra i dag :whistle:

020620090443540b434d3d0e4960a4.jpg

020620090444d63f79023f68473fa5.jpg

020620090445ca9c273fd1df4cc6be.jpg

020620090445feecae6a5f754c4cb8.jpg

02062009045056a3f54425d1448f8a.jpg

Litt særpreg på den svømmestilen hennes.. Plasker så hun går under av og til, men likevel elsker hun å bade :D

0206200904437c66da2328574b4096.jpg

Koser seg med før-bursdagsgaven :)

Skrevet

Herlig :) Ser ut som hun koste seg skikkelig.. :whistle: Hu er veldig pen også :whistle: Har sansen for hvite/svarte schæfere.. :rolleyes2:

Skrevet

Åhh, jeg elsker rasen. De er kjempepene :) Gratulerer med dagen i morgen!

Herlig :whistle: Ser ut som hun koste seg skikkelig.. :whistle: Hu er veldig pen også :D Har sansen for hvite/svarte schæfere.. :rolleyes2:

Er en hvit gjeterhund, men schäfere er flotte de også :)

Skrevet

Gratulerer med dagen!Får nok en fin dag tenker jeg :whistle: Ble temmelig presis postering på klokke slettet her også :rolleyes2:

Skrevet
Er en hvit gjeterhund, men schäfere er flotte de også :rolleyes2:

Ja er jo det.. ;P Men det var vel i hovedsak feilfarge i schæfer som det har blitt avla videre på? Så ble det til en egen rase kalt Hvit Gjeterhund.. Var det jeg tenkte på... :whistle:

Gratulerer med dagen idag! :whistle:

Skrevet

Enya takker og bukker :wub:

1805200912129a7caeb2e46640d7af.jpg

1805200912114ec41fa573b04a0f82.jpg

1805200912127cb3ef93ed2b4f2e8e.jpg

Ikke spesielt glad for godbiten :)

180520091212250ff5af09d446bf8b.jpg

180520091213a006939ba2da4a8b84.jpg

;)

020620090307140f36f757df4da28c.jpg

:ahappy:

Edit: de første bildene er en uke gamle ca, og det siste er et par dager gammelt:)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Generelt sett ville jeg forøvrig kuttet ut all hilsing i bånd. Sosialisering foregår enten med båndtur sammen uten hilsing, eller løs med maks to andre hunder om gangen, helst med en båndtur uten hilsing før de slippes sammen. Økt frustrasjon på grunn av forventning til hilsing er sannsynligvis en av de vanligste årsakene til passeringsproblemer og aggresjon mot andre hunder. 
    • Simira har rett – det er stress, ikke rang. Det du beskriver høres ut som en hund som blir overstimulert i møte med andre hunder, og når du tar henne ned, eskalerer frustrasjonen fordi hun ikke fikk gjort det hun ville. Det viktigste nå er å gi henne mindre mulighet til å øve inn adferden. For hver gang hun ypper og hopper på en annen hund, vil hun gjøre mer av det i fremtiden. Så dere må holde større avstand og starte med møter hvor hun kan være rolig. Lang avstand, korte møter(muligens ingen møter), pause FØR hun når det frustrasjonspunktet hvor hun "mister hodet". Jeg skriver mer konkret om å bygge ro her, om dere vil ha en plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/ At den ikke reagerer på ALLE hunder er faktisk greit – det betyr at hun ikke er generelt aggresiv, men at det noen møter trigges frustrasjonen særlig mye. Fokuser på hvilke møter som går bra, og bygg derfra.
    • Dette har absolutt ingenting med rang å gjøre, det er en ren stressfunksjon. Det handler om situasjonen der og da, hva hunden har gjort rett før og tidligere på dagen, hvem som holder i båndet og hvordan de reagerer, den andre hunden og hvordan den reagerer, og sikkert mange andre ting. Igjen, her må hilsing og lek med andre hunder begrenses. Og hvis dette likevel skjer må hunden såklart uansett fjernes fra situasjonen umiddelbart. Jeg ville fått hjelp av en instruktør til å se på og jobbe med dette, så det ikke utvikler seg. Jo flere ganger dette skjer, jo mer øker sjansen for at det vil fortsette, og for at det før eller senere vil bli en konflikt der noen blir skadet.
    • Ja det er pga. stress og frustrasjon. Tror hunden vil opp i rang og finner ikke ut av det. Hunden reagerer ikke på alle hunder. Hvis det hadde skjedd så hadde jeg tatt den med til Vetrinær. Men er usikker på om det er noe fysisk når den kun reagerer på noen av hundene.?
    • Man må såklart ikke, men det kan ofte være greit å utelukke fysisk ubehag ved aggressiv adferd. Når det er sagt høres dette ut som et adferdsproblem. Uavhengig av alder så er det ikke bare å "vente til de vokser det av seg". Hvis en unghund starter med problematisk adferd er det utrolig viktig å jobbe med det, nettopp for å forme den hunden skal bli som voksen. Sånn umiddelbart høres det ut som hunden kan være overstimulert og at dette er et utslag av stress i møte med andre hunder. Hvis dette skjer i hilsesituasjoner eller løs lek med andre hunder så høres det ut som dere må ta ham ut av situasjonen og holde avstand lenge før han når det punktet at dette skjer.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...