Gå til innhold
Hundesonen.no

Å tatovere over arr/å skjære i en tatovering?


Aya

Recommended Posts

Skrevet

Har et mulig noe tåpelig spørsmål jeg ... Hvis man tar en tatovering, og senere kutter seg/må operere/på annen måte lager sår i tatoveringen, så vil det jo bli et stygt arr midt i tatoveringen. Kan man senere tatovere arret også, slik at det enten blir likt som det var, eller at det kan utvides til en større tatovering?

Skrevet

Så på miami ink i går en kis som tatoverte over et arr. Han sa det var veldig vanskelig, fordi arrvevet ikke tok til seg blekket like godt som vanlig hud.. Men han sa også at det var fult mulig. Det var best hvis arret var litt gammelt, sånn at huden var litt "lysere" og at man kunne tatovere over to ganger så blekket satt bedre..

Skrevet

Det stemmer som de andre sier, det er vanlig, men vanskelig å tatovere arr, spesielt utstående og nye arr.

En god tatovør vil kunne vurdere om det er mulig og vil bli pent.

Huden på foten tar heller ikke til seg blekk så godt, men min ente jo opp bra, selv om det måtte tre runder til.

Skrevet
Det stemmer som de andre sier, det er vanlig, men vanskelig å tatovere arr, spesielt utstående og nye arr.

En god tatovør vil kunne vurdere om det er mulig og vil bli pent.

Huden på foten tar heller ikke til seg blekk så godt, men min ente jo opp bra, selv om det måtte tre runder til.

..og der ble jeg litt interessert. Hvorfor tar ikke huden på foten til seg blekk så godt da? Hva er det som gjør dette?

Skrevet
..og der ble jeg litt interessert. Hvorfor tar ikke huden på foten til seg blekk så godt da? Hva er det som gjør dette?

Uten at jeg har sjekka det opp vitenskapelig. Så er det i følge tatovøren fordi huden på foten er mer lærhud, eller det er høyere cellefornyelse der, i tillegg er det lite kjøtt der. Jeg så det jo selv også, at spesielt på knoken til storetåa så satt ikke blekket så godt. Men som sagt, kan ikke garantere for at grunnen min er rett, men har ikke helt tia til å sjekke opp i det nuh.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
    • Jeg er interessert i rasene Collie eller Eurasier? Hvordan er de to rasene? Pelsstell? Røyter de mye? Er det mye lyd? Trenbarhet og kan de gå løs ute med lite jakt? 
    • Enig! Heftig lyd er no go for meg også
    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...