Gå til innhold
Hundesonen.no

Ruffwear: Swamp Cooler - Kjøledekken


Recommended Posts

Hei.

Har vurdert å kjøpe Ruffwear: Swamp Cooler - Kjøledekken. Er det noen som har erfaringer med dette dekkenet?

Jeg har en dvergpinscher som er 35 cm høy, hvilken strørrelse trenger han? Noen som har funnet en side med størrelsesbeskrivelse?

Kom med erfaringer elelr tips om bedre produkt hvis dere har det. :)

Anita og Garp

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har et sånt kjøledekken fra ruffwear. Brukte det for første gang på treningssamling forrige helg da det var 30 varmegrader hele helga, og er veldig fornøyd med dekkenet (og bikkja:)! Funka som bare det begge deler! :-)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 weeks later...

Hvor ofte må det fuktes da? Teker dette kunne vært genialt å bruke på Dina varme dager når vi er i parken og på stranda etc, men hvis det må fuktes veldig ofte med kaldt vann er det ikke alltid det er like enkelt...

Edit for å si at størrelsesguide finner du på nettbutikken til Canis som er linket over her. Det er bare å ta mål av hunden :icon_redface:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har også vurdert å kjøpe kjøledekken.

Du må gi en lyd når du får dekkenet ditt. Det så faktisk luftig og lett ut.

Må man betale toll?? noen som vet?

Kjenner ei som har Ruffwear kjøledekken, og jeg tror hun er fornøyd.

Selv har jeg akkurat bestilt kjøledekken fra klickerklok.se. Synes dette ser luftigere og lettere ut. Et liknende blir brukt til hester :|

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde nettopp en kjempefin tur uten noe tull, og masse pen lineføring. Ede var skikkelig på tilbudssiden og ikke engang utålmodig på godbitene. Det går virkelig fremover. Ordentlig godgutt i dag 🥰 Flink vaktbikkje også, for anledningen i Miljøpatruljen. Forsøpling tar vi alvorlig.
    • Hadde nettopp et mareritt av en "treningsøkt". Hadde alle favorittingene hans og lommene fulle av snacks. Godt vær og stille og rolig feriestemning. Ede åpnet med å hoppe opp og bite og bjeffe og jukke og være teit. Jeg trodde vi skulle ha en fin økt med den energien der, men da jeg ba om utgangsstilling for TREDJE GANG, så gikk han sakte og satte seg seigt ned. ... Eneste lyspunkt var en fin innkalling da han mens jeg prøvde samle meg vimsete avgårde på egenhånd inn i en luftegård jeg ikke har gitt ham lov til å gå i. Da spratt han opp fra sniffingen og kom løpende inn med en gang. Supert! ..men det var det ENESTE han gjorde riktig på cue. Han dekket hver gang jeg ba om stå. Så dumt på meg når jeg ba om utgangsstilling. La repeatedly fra seg apporten en meter fra meg i forsøk på å innkassere uten å måtte gi den fra seg. Fant plutselig ut at det var kewlere å gå fra front mellom beina mine til utgangsstilling istedenfor å svinge bakparten inn, og gjentok den der flere ganger. Nektet gå fot uten lure i hånden. Den økende frustrasjonen min gjorde ikke ting bedre. Han begynte holde hard rock konsert. Hoppet og bet og jukket. SÅ kom jeg på at han ikke har fått skjønnhetssøvnen sin. Han hadde vært våken fra kl 07 i morges uten å blunde et blunk. Aha! All made sense. Tok ham med meg inn igjen, og det tok ikke engang et minutt før han brøt ut i full raptus og fløy villmann mellom veggene i toddler tantrum. Stoppet plutselig og begynte krafse og grave som en manisk gærning på gulvet, og falt så dønn om, som et slakt, rett i søvn. — Har De forsøkt skru maskinen av og på igjen? 
    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...