Gå til innhold
Hundesonen.no

Hei alle hundevenner:)


Recommended Posts

Skrevet

Hei hei:)

Registrerte meg her i sist uke og tenkte at jeg skulle presentere meg selv litt! Er en gutt/mann på 21 år som bor i Hurdal(akershus). Der bor jeg sammen med samboer og 2 rottweillere. En tispe på 7 år og en hann på 2:) Enja og balto:)Enja er antagelig verdens snilleste og lateste hund! Livet hennes skulle nok gjerne bestått av mat, kos og sove, uheldigvis har hun en eier som rett som det er drar henne med på turer i skog og mark, og det er jo ikke så vest bare hun orker å komme seg ut:) Balto derimot er familiens ute hund som hater å være inne! Han har det som plommen i egget når han bærer kløv, trekker litt, bader, løper rundt eller bare ligger på dørmatta foran huset og passer på:whistle: Han er pappas kjælegris:) De er forøvrig mor og sønn. Hun fikk 12 friske og sunne valper april 2007:)

Så liten var han engang:)

post-5494-1243854274_thumb.jpg

Nå ser han sånn ut:

post-5494-1243854625_thumb.jpg

post-5494-1243854646_thumb.jpg

post-5494-1243854662_thumb.jpg

Tispa ser sånn ut:

post-5494-1243854697_thumb.jpg

post-5494-1243854794_thumb.jpg

Så skal jeg prøve å være flink og aktiv på forumet fremover:)

Skrevet
Heihei, og velkommen!

Leste jeg feil da jeg syns jeg så at du snuser på bullmastiff som neste hund? :)

Neida det stemmer det:) Syns det virker som en utrolig fin rase.Men blir forhåpentligvis mange år til. Nok med 2 hunder om gangen:) Noen erfaringer med bullmastiff?

Men skal sies at samboeren min vil ha malamute neste gang så da får vi se hva vi ender opp med. ( men blir nok bullmastiff..:D)

Skrevet
Neida det stemmer det:) Syns det virker som en utrolig fin rase.Men blir forhåpentligvis mange år til. Nok med 2 hunder om gangen:) Noen erfaringer med bullmastiff?

Men skal sies at samboeren min vil ha malamute neste gang så da får vi se hva vi ender opp med. ( men blir nok bullmastiff..:))

Jeg har en bullmastiff hannhund, som jeg fikk på omplassering. :D Jeg er veldig fornøyd med både han og oppdretteren, jeg skal til oppdretteren for å passe tispene deres fra 11.-18. juni, så det blir gøy! Hvis du vil kan jeg legge ut i det vide og brede, men jeg kan godt ta det på pm også. :D

Skrevet
Jeg har en bullmastiff hannhund, som jeg fikk på omplassering. :D Jeg er veldig fornøyd med både han og oppdretteren, jeg skal til oppdretteren for å passe tispene deres fra 11.-18. juni, så det blir gøy! Hvis du vil kan jeg legge ut i det vide og brede, men jeg kan godt ta det på pm også. :D

Blir sikkert moro da!;) Ja du kan godt få skrive litt på pm om du vil:) Hadde vært fint:D Litt om hvordan det er å ha en bullmastiff, lynne, væremåte osv:) Bullmastiffen din var forresten drit fin!!:D:)

Skrevet
Blir sikkert moro da!:D Ja du kan godt få skrive litt på pm om du vil:) Hadde vært fint:D Litt om hvordan det er å ha en bullmastiff, lynne, væremåte osv:) Bullmastiffen din var forresten drit fin!:D:)

Sender deg pm nuh! ;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
    • Hei! Jeg er ei jente på 23 år. Jeg og min samboer planlegger å flytte hjem igjen til bygda jeg opprinnelig kommer fra. Det er veldig landlig og utrolig fine fjell og skogsturer. Jeg er selv et friluftsmenneske og elsker alt av hengekøyeturer, teltturer, fisketurer og fjellturer. Samboeren min kommer til å være i jobb når vi flytter hjem og jeg skal starte lærerutdanningen min over nett. Vi har derfor snakket om å kanskje skaffe oss en valp til høsten. Vi har særlig sett på golden retriever som et alternativ for oss. Jeg kommer til å få hjemme og kunne ærlig trengt de rutinene som kommer med å ha valp. Samboeren min har ikke hatt egen hund før, men jeg er vokst opp med hund (Schiller støver, finsk støver, mops, malteser, sibirsk husky) jeg har selv vært med på å oppdra disse hundene (særlig huskyen da jeg var litt eldre når vi fikk henne) men sammen med familie. Jeg synes det er vanskelig å skulle vente på riktig timing. Jeg er selv i arbeid akuratt nå og sparer aktivt for å kunne ha råd til en hund i fremtiden. Vil jo såklart ikke gå til anskaffelse av en valp uten å ha nok oppsparte midler til forsikring og uforutsette avgifter. Vi har allerede en katt fra før som har astma som trenger oppfølging og behandling. Det er ikke slik at vi drar så mye på ferier, og om vi gjør det så har det vært hjem til bygda eller på Norgesferie, og da er pus med (han ble vandt til med reising fra ung alder), og det skulle hunden også fått være. Men er det riktig tidspunkt? Det er dette jeg sliter litt med å bestemme. Hvor lenge skal vi vente før vi evt anskaffer oss hund? Bare vet vi når det er tid for ett nytt familiemedlem? Jeg har egentlig allerede ventet tålmodig i 4 år, men det har aldri vært den rette tiden for ett så stort ansvar. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...