Gå til innhold
Hundesonen.no

Cane Corso.


Ulvinne

Recommended Posts

Skrevet

En bekjent av meg har en Cane på ca 3 år, søt og snill men veeeldig ivrig. Typisk glad hund som ikke har helt riktig oppdragelse,hopper og tenker egentlig ikke over at han veier sånn rundt 50 kg når han kommer løpende for å hilse på.. :(

Men, når det kommer besøk så hilser han som nevnt ovenfor,er glad og virker fornøyd helt til man har satt seg ned. Da kommer han bort til sofaen,står å koser litt før han hopper opp i sofaen, så koser han litt til mens han studerer deg nøye, deretter får du en labb i fanget og kort tid etter klatrer han opp og forsøker å ri på deg.

Dette gjør han med alle som kommer på besøk med meget få unntak.

Metoden de bruker er høylytte "NEI!!" og evnt et røsk i nakkeskinne,eller han blir "lagt" i bakken.

Er det noen her som har noen tips til hvordan de heller bør gå frem? Evnt hvorfor denne hunden oppfører seg slik?(jeg har mine teorier men hun velger og ikke lytte så intenst til de).

Hun får snart en baby og ærligtalt er jeg litt bekymra da hunden er såpass frempå å ivrig.

Skrevet

Ingen av delene, jeg vil heller si hunden er litt stresset kanskje - det kommer besøk - det SKJER noe, plutselig setter besøket seg ned og ingenting skjer. Hunden begynner å ri fordi den kjeder seg kanskje litt og ikke vet hva bedre den skal ta seg til, pluss at besøk kanskje ikke er dagligdags.

Mitt tips: ikke la hunden komme opp i sofaen når det er besøk der. Beordre den til å gå og legge seg i sengen sin og gi den et tyggebein hvis den liker sånt.

Skrevet

Enig med Huldra, kan høres ut som stress fordi det kommer besøk. Lær hunden å ligge, enten på plassen sin eller ved siden av sofaen, og slappe av.

  • 2 weeks later...
Skrevet

Jeg ville helt klart tatt hunden ut av situasjonen før det gikk så langt.

  • 2 weeks later...
Skrevet
Men skal man da ikke la hunden hilse på?

Han trenger vel ikke å hilse når de sitter i sofaen? Hilsingen skjer når folk kommer, så er man ferdig. Ytterligere forsøk på hilsing bør dermed avverges ved å gi hunden en "legg seg"-kommando eller noe. Lær den at den skal legge seg når folk setter seg i ro.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...