Gå til innhold
Hundesonen.no

Cane Corso.


Ulvinne

Recommended Posts

Skrevet

En bekjent av meg har en Cane på ca 3 år, søt og snill men veeeldig ivrig. Typisk glad hund som ikke har helt riktig oppdragelse,hopper og tenker egentlig ikke over at han veier sånn rundt 50 kg når han kommer løpende for å hilse på.. :(

Men, når det kommer besøk så hilser han som nevnt ovenfor,er glad og virker fornøyd helt til man har satt seg ned. Da kommer han bort til sofaen,står å koser litt før han hopper opp i sofaen, så koser han litt til mens han studerer deg nøye, deretter får du en labb i fanget og kort tid etter klatrer han opp og forsøker å ri på deg.

Dette gjør han med alle som kommer på besøk med meget få unntak.

Metoden de bruker er høylytte "NEI!!" og evnt et røsk i nakkeskinne,eller han blir "lagt" i bakken.

Er det noen her som har noen tips til hvordan de heller bør gå frem? Evnt hvorfor denne hunden oppfører seg slik?(jeg har mine teorier men hun velger og ikke lytte så intenst til de).

Hun får snart en baby og ærligtalt er jeg litt bekymra da hunden er såpass frempå å ivrig.

Skrevet

Ingen av delene, jeg vil heller si hunden er litt stresset kanskje - det kommer besøk - det SKJER noe, plutselig setter besøket seg ned og ingenting skjer. Hunden begynner å ri fordi den kjeder seg kanskje litt og ikke vet hva bedre den skal ta seg til, pluss at besøk kanskje ikke er dagligdags.

Mitt tips: ikke la hunden komme opp i sofaen når det er besøk der. Beordre den til å gå og legge seg i sengen sin og gi den et tyggebein hvis den liker sånt.

Skrevet

Enig med Huldra, kan høres ut som stress fordi det kommer besøk. Lær hunden å ligge, enten på plassen sin eller ved siden av sofaen, og slappe av.

  • 2 weeks later...
Skrevet

Jeg ville helt klart tatt hunden ut av situasjonen før det gikk så langt.

  • 2 weeks later...
Skrevet
Men skal man da ikke la hunden hilse på?

Han trenger vel ikke å hilse når de sitter i sofaen? Hilsingen skjer når folk kommer, så er man ferdig. Ytterligere forsøk på hilsing bør dermed avverges ved å gi hunden en "legg seg"-kommando eller noe. Lær den at den skal legge seg når folk setter seg i ro.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei! Vi er en bachelor-gruppe fra Høgskolen i Østfold som skal utvikle en applikasjon for hundeeiere. 🐶 Målet med appen er å gi en bedre turopplevelse for deg og din hund, ved å gjøre det enklere og raskere å finne turstier som passer deres behov. Vi vil derfor stille hundeeiere noen spørsmål, og håper du vil ta deg tid til å svare på vår undersøkelse. Det vil ta rundt 3 minutter 😊 https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdBufjg3yT9ZUTtD9Qd1aG_mtBd6xKl91J0VVUJpInzE_nh-Q/viewform?usp=header
    • Har gått helt fint med tispen min, ho spiste andre dagen mer normalt og nå spiser ho som før igjen. Ho går veldig bra også er veldig aktiv nå både før også etter fjernet stingene så tror det er temmelig individuelt det der egentlig fra hund til hund. Tispen min har endelig lagt på seg mer igjen også etter operasjonen da ho gikk ned i vekt før operasjonen ettersom tilstanden så det begynner bli veldig bra 😊
    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...