Gå til innhold
Hundesonen.no

Grilling og tur?


hahanne

Recommended Posts

Skrevet

Nå er det utrolig lenge siden jeg og bikkjekreket har vært med på hundetreff.

Ingen som vil møtes, for tur og grilling på en dag med finvær?

:whistle:

Skrevet

Nå er det lenge siden vi har vært med på tirsdagstur, så grillings ++ høres bra ut det.

Kanskje noen skal komme med et konkret forslag til dato og tidspunkt så dette ikke renner ut i sanda bare?

Skrevet

Jeg blir iallefall gjerne med, men kanskje vente til det blir litt bedre vær?

Skrevet

Ikke jeg - da sitter jeg nemlig og forbereder meg til muntlig eksamen. Men jeg har uansett veldig uforutsigbare planer framover, så selv om jeg syns tur og grilling høres kjempekos ut får jeg heller slenge meg med litt på sparket i stedet for å være med og planlegge. :thumbsup:

Skrevet
Ikke jeg - da sitter jeg nemlig og forbereder meg til muntlig eksamen. Men jeg har uansett veldig uforutsigbare planer framover, så selv om jeg syns tur og grilling høres kjempekos ut får jeg heller slenge meg med litt på sparket i stedet for å være med og planlegge. :thumbsup:

Ops, farsken, det gjør visst jeg også... Hva med med neste helg da?

Skrevet

Ja, kan vi ikke ta det en helg i stedet? Ellers så må jeg vel si som Ingvild at jeg heller slenger meg med om tid og sted passer :whistle:

Skrevet
Ja, kan vi ikke ta det en helg i stedet? Ellers så må jeg vel si som Ingvild at jeg heller slenger meg med om tid og sted passer :D

Enig egentlig.

Lørdag eller søndag?

Skrevet

Vi vil gjerne bli med, men jeg er ikke helt sikker på når jeg faktisk har mulighet. Så om dere finner ut av noe, slenger vi oss på om vi kan :lol:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Navnet eller hvor mange stavelser bestemmer du jo selv, men to stavelser er ofte lettere for hunden å oppfatte og kjenne igjen. Generelt vil en hund respondere mye bedre på "Fido" enn "Maxmilianimus" fordi det er lettere å høre det, rett og slett.  Det finnes masse hundenavnlister på nett, så jeg ville bare søkt etter noen av de, og valgt fra nederste halvdelen av listen over populære hundenavn.
    • Hva bør man tenke på når man skal bestemme navn til hunden? Hvilke navn liker dere? Hva heter hunden deres? Trenger tips. Er det sånn at det kun må være to stavelser?
    • Hva bør man tenke på om man allerede har hund men ønsker katt? Utstyr som er kjekt å ha annet enn det som er anbefalt? Hva gjør man med innedo og hunden da skal grave? Osv. Vil være forbredt på alt.
    • Vi har faktisk nettopp betalt et gjerdefirma for å sette opp nettinggjerde rundt en del av hagen. Personlig synes jeg nettinggjerde er bra og solid, men det kan jo være andre løsninger passer bedre for andre. Byggvarehusene selger ulike typer gjerder og gjerdemoduler i tre og sånt, og kan ofte formidle håndtverkere som tar jobben. Ellers kan man søke opp og kontakte gjerdefirmaer selv. Jeg brukte MittAnbud denne gangen. Vi fikk satt opp nettinggjerde rundt hele hagen i forrige hus også, og jeg angrer ikke på det. Hvis det er praktisk gjennomførbart å gjerde inn hele tomta ville jeg gjort det, men det kommer jo litt an på hvor du vil hunden(e) skal ha tilgang og sånt. Har du mye blomsterbed eller grønnsakshage kan det være lurt å ha det separat f.eks.  
    • Jeg ønsker å gjerde inn tomta. Hvordan gjør jeg det når jeg ikke er handyman og trenger hjelp til det? Er det best å gjerde inn hele tomta eller ikke? Hva har dere gjort?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...