Gå til innhold
Hundesonen.no

Eventyrblandingen Garm


Garmen

Recommended Posts

Så da laget man en tråd om bofsen Garm :x

Garm er en tre år gammel gutt, som er blanding av *gisp* Schaefer, malamute, st.bernhard, bouvier og keeshund. Skjønt det er vel mest St.Bernhard og Schaefer man ser mest. (forresten så vet jeg at jeg skriver schaefer feil men jeg finner ikke tøddlene :whistle: )

Nå la jeg ut ganske pene bilder av ham i "Presenter deg selv" tråden, så jeg tenkte jeg skulle legge ut noen bilder for å illustrere hvordan han vanligvis er ;)

Grasiøs som fy :P

post-5097-1242860528_thumb.jpg

Tror på ansiktsløftning

post-5097-1242860632_thumb.jpg

Spiser bulldogger

post-5097-1242860673_thumb.jpg

Alle disse bildene er det for øvrig Mari som har tatt, flinke fotografen som hun er :blink: Ansvarlig for knøvvel og sjarme er Moshi :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Næmmen, en navnebror til schäferdyret jo!

Og så nydelig en navnebror da gitt, han var jo skikkelig sjarmis. :whistle:

PS: Tødlene får du frem ved å trykke på knappen med ^~¨ på, ved siden av den store enter-knappen, og så på bokstaven du skal ha tødler over. :blink:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Næmmen, en navnebror til schäferdyret jo!

Og så nydelig en navnebror da gitt, han var jo skikkelig sjarmis. ;)

PS: Tødlene får du frem ved å trykke på knappen med ^~¨ på, ved siden av den store enter-knappen, og så på bokstaven du skal ha tødler over. :blink:

Takker og bukker, han er jo en søt liten (45 kilos) raring :)

...schäfer :whistle:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ja han har teppe fra dem. Han koser seg fint i buret sitt på dagtid.  hittil må vi ut med ham rundt kl 02 og igjen kl 05.30 når han våkner på morningen. Han blir tatt ut for å tisse og legger seg raskt tilbake i buret. Men går 3-5 minutter så kommer han tuslende over på madrassen. Vi får prøve å legge oss utenfor å se hvordan det går. Bare håpe. Vi ikke vekker han for mye da når vi flytter madrassen vi skal sove på.
    • Har han en teppebit fra oppdretter, og et teppe/pledd å krype inn i? Ja, det blir nok tygget i stykker, men er greit om han har et lunt sted å lage seg et "rede". Husk at han antageligvis er vant til å sove i en varm haug av valper. Utviklingen går fort i denne alderen, og jeg ville gitt ham noen netter til med selskap i valpebingen.  Går dere ut med ham om natten? En mulighet er å ta ham med ut når han våkner, la ham tisse, og så gå inn igjen og legge ham i valpebingen og dere utenfor.
    • Går nok bra. Følg med på formen, men jeg ville ikke bekymret meg så lenge allmentilstanden er ok.
    • Hei!  Hadde kokt torsk til hundebassen min ca klokken 12 i dag, rett før jeg skulle reise på jobb… da var han ikke sulten og spiste det ikke. Leverte han til pass, dro på jobb og hadde helt glemt at der var fisk i skåla når jeg slapp han inn døra hjemme… han sprang selvfølgelig rett til skåla og innhalerte fisken, som da har stått ute i snart ni timer😫😫 Han viser ingen tegn på forgiftning foreløpig, men det er jo bare ca en time siden han spiste den også..  Er dette veldig farlig? Kan jeg avvente, eller må jeg ringe vetrinærvakta så han får brekningsmiddel??    Liten yorkie, 2 år 
    • Hei. Vi har en valp på 9 1/2 uker som er veldig selvstendig på dagtid. Finner roen alene i senga si eller buret. På nattestid er det verre. Vi har sovet på madrass i valpegården, han har et bur som står åpent og lå fint i buret sitt de første fire nettene uten problemer. Men de siste nettene vil han ikke sove i buret og kommer å legger seg på madrassen sammen med oss. Vi har prøvd å legge oss på utsiden av valpebingen, men da bare hyler han og valpehjertet klarer ikke å høre på hylingen mer enn 15min. Han roer seg ikke hvis vi putter hånda inn eller noe. Vi har prøvd å gå inn når han er rolig og han sovner. Men med engang vi går ut våkner han og hylekoret er igang igjen. Tips og triks for å få han til å sove alene uten og ligge oppå oss?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...