Gå til innhold
Hundesonen.no

Hei (ny her)


BT89

Recommended Posts

Skrevet

Hei Hei...

Mitt navn er Benedicte og eg bor litt uten for Bergen på en liten øy kalt sotra... Eg bor hjemme i leiligheten sammen med min kjæreste som eg nå har vært sammen med i 4 år... Eg har en hund som er bare min som er blanding av Buhund og Beagle og hun heter Rexi :P Min kjæreste har nettopp fått sin egen hun som også er blandingshund, men blanding av Border collie (tree collor) og fårehund og hun fikk navnet Aila :P Men min interesse er ikke bare hund så her hjemme er det flere arter som: 1 kanin, 2 degus, 2 dvergpapegøyer og en grå jaco papegøye :lol: Eg elsker dyr og kan aldri leve uten! dem er alle bebisene mine og eg bruker så og si all min tid på dem ;) skulle det være noe mere dere vil vite så kan dere bare spørre meg så skal eg svare så godt eg kan :aww:

Tenkte eg skulle legge til et bilde her med alle dyrene som eg bor med er på :P

minesmS.jpg

pluss så har eg lagt ut bilder av dem andre dyrene i dei forskjellige trådene som passer for dem her inne ;)

Skrevet

hihi dyrehagen min skal dere nok få se her inne :lol: ja papegøyer er noe herlige skapninger uansett form og størrelse :P nå er min grå jaco begynnt og rope på hundene :aww: så nå får eg hjelp når eg skal kalle dem inn :P

Skrevet

Får noen skjønne dyr! ;) Men ikke fler en meg. ;) her i huset bor det en hund, en katt, 8 høner (de bor i hagen, da), 2 kaniner, 2 marsvin og en hest i stallen.

Hadde undulat før, herlige vesen som jeg gjerne vil ha igjen, men har nok dyr for tiden. :icon_redface:

VELKOMMEN HIT! :D

Skrevet
:blink: godt det ikke er meg som har mest hehe... no føler eg faktisk at eg har mere en nok! :whistle:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...