Gå til innhold
Hundesonen.no

Din favorittpizza


Nina

Recommended Posts

Tja, det varierer litt. Men spekeskinke er utrolig godt på pizza :rolleyes2: Vi ble inspirerte av en vi spiste i Italia, med spekeskinke og brie. Det er også veldig godt, men da helst med bare det og tomatpure under, ikke så mye annet dilldall. Kjempegodt med frisk ruccola oppå også.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg liker mye forskjellig. Lager deigen tjukk og luftig, også lager jeg hjemmelaget pizzasaus. Oppå der har jeg enten pølser og løk, kjøttdeig og skinke, eller skinke. Klassikerene som aldri dør. Nå skal det være sagt at etter lang tids jobbing på pizzabakeren, så er jeg lei av allverdens kjøtt på pizza.!:lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Min favorittpizza er i grunn ganske enkel og "kjedelig". Pizzadeig som kjevles tynt ut med masse, masse stekt kjøttdeig oppå med rødløk og vanvittige mengder ost. (Gjerne 1 kg ost på :aww: )Kjøttdeigen krydres gjerne godt under steking, spesielt med hvitløkskrydder! :whistle:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Pizzadeig, selvfølgelig - deretter tomatsaus (enten pastasaus eller blanding av tomatpuré og hakkede tomater), tynne tomatskiver, litt rødløk og champignon (skivet og fersk, ikke stekt på forhånd) under osten (helst mozzarella og Jarlsberg), og hakket squash, mais, oregano og fersk basilikum oppå. Yummy. :whistle:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Pizzadeig, selvfølgelig - deretter tomatsaus (enten pastasaus eller blanding av tomatpuré og hakkede tomater), tynne tomatskiver, litt rødløk og champignon (skivet og fersk, ikke stekt på forhånd) under osten (helst mozzarella og Jarlsberg), og hakket squash, mais, oregano og fersk basilikum oppå. Yummy. :aww:

Åhh, helt enig. Minus rødløk :whistle:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi lager sånn deig med posepulver, og ferdig pizzasaus. Så slenger vi på veldig mye fyll: masse stekt og krydret kjøttdeig, mais, løk, pepperoni, strimlet skinke og masse ost! Også selvsagt pizzakrydder på toppen og rømmedressing til :whistle: Namnam!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

lager peppes originale pizzadeig, den er knall!

jeg kjøper all verdens poser med fyll, forskjellig hver gang, men favoritten blant posene er nok mexicana.

men favoritten ser nok slik ut:

Peppes bunn, med tomatpure på

halvt kilo kjøttdeig, stekes

har i et stort glass med hot taco salsa

har kjøttdeig/salsaen på bunnen

dekker med nacho cheese chips

masse deilig ost på toppen

rømmedressing til. jummiiii :icon_redface:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest LeenaM

Det er mamma som lager den, da :D

Men det som er i den, er:

deig, pizzasaus, pølsebiter (er ikke så glad i kjøttdeig), ost, og krydder (oregano og paprikakrydder).

På toppen når den er stekt, så tar jeg på noe sånn krydder i en gul plastikkboks (husker ikke hva den heter) og ketsjup :icon_redface:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Min favorittpizza, oppskrift stjålet fra mor ;)

Pizzabunn

-Fyll laget av hakka tomat (på boks, dvs, uten boksen da :icon_redface: ) og blandet med litt salvie, cayennepepper og rosmarin.

-Oppskåret skinke

-Ananas eller sopp avhengig av smak og behag

Og plenty ost :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har fått helt dilla på hjemmelaget taco-pizza! :D hehe.. så det er det det går i her når vi skal lage pizza (det er ikke så ofte da).

Tar bare vanlig pizzasaus

Taco kryddermix

Mais

Tortillachips

Evt. litt salsa også

Ost

Og halve cherrytomater på toppen av osten

Serveres med rømme. Kjempegodt! Anbefales! :icon_redface:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Digg, amerikansk bunn laget av grov deig som hever til å bli stooore kanter! Som saus bruker jeg mammas oppskrift som er så god at jeg gjerne spiser den med skje (mmmmm). Tomatpuré, sukker (aldri tomatpuré uten sukker! blæ), chillisaus (heinz), suppebuljong pulver (av merket maggi), salt/pepper, basilikum, oregano og merian. Den er utrolig god! Som fyll elsker jeg bacon og kyllingfilet (gjerne marinert i noe snadder). Pizza laget med kun tomatpuré eller ketchup er skikkelig ikke-godt, for å si det på godt norsk! :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Pitapizza!

Kjøper pitabrød og har på en blanding av tomatpure, paprika og pizzasaus i bunnen. Så tar jeg champignon, ost og krydder. Så varierer jeg litt hva jeg tar i tillegg. Enten skinke, pølse eller kylling. Når jeg laget til flere tar jeg på purreløk, tomat og eventuelt bacon til dem. Kjempegodt :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Bunn:

3 dl vann, hvete/spelt mel, 1/2 pose gjær, masse olje pluss salt..

Heves, kjevles/klemmes ut med fingrene til den blir så tynn at den nesten ikke henger sammen... Etterheves IKKE

Fyll:

Kjøttdeig, løk og championg stekes og legges i en gryte.. Kokes sammen med 1 boks hermetiske tomater, tomatpure, masse organo, timian, rosmarin, hvitløkspulver, salt, pepper og laubærblader og sukker .. Kokes til en tjukk "stuing" Bres så over den nykjevla pizzabunnen og masse ost over.. Grillkrydder på toppen og så inn i ovnen..

Resultatet blir en pizza med sprø, tynn bunn og med fyll som ikke detter av pizzaen (eller at fyllet blir ujevnt fordelt på bitene) .. og blir såpass tynn at man kan holde bitene i hånda uten å måtte bruke kniv og gaffel :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du skal i prinsippet alltid gå/kjøre på rødt inn til Norge.
    • De kjører via Sverige, og har rabies og ormebehandling. Men trenger de å kjøre på rødt ved grenseovergangen til Norge på tilbakereisen?? Finnes det også skjema en kan fylle ut når en reiser med hund mellom EU/EØS land? Finner ingenting på Mattilsynet sine sider.    Takk for hjelp
    • Og så en helt ok dag. Var forberedt på det verste, gitt erfaringer fra stedet vi var på. Fikk fineste adferden tilbudt uten krav. Innfridde samtlige forespørsler. .. lenge. Så skjedde tydligvis noe med ham jeg ikke aner årsaken til, og han begynte stresse og sluttet oppføre seg pent, uten å bli veldig vanskelig heller. La seg pent ned på matten sin for å slappe av i 30 minutter på bussholdeplassen, og begynte ikke flippe før de siste 10, da han ble ufyselig vokal mot to huskyer på andre siden av gaten, nyankomne ventende til holdeplassen og livet og universet og alt. 30 min venting akkurat der, rett oppi en travelt trafikkert vei med mye støy fra tungtransport ble å tøye strikken for mye, altså. Han holdt ut fint i 20 min før han fikk eksistensiell angst av å vente så mye lenger enn han er vant med fra før.  Ikke på sitt mest avslappede, men muttern har gått på skole og lært om former og vinkler og komposisjon og sånn derre der, så vi velger heller det bildet som føles mer behagelig å se på, enn det klønete og keitete som viser hvor flink gutt han kan være, men som ikke lar seg beskjære pent:
    • Ups and DOWNS. Helvetes ***** spoiled brætt drittunge av en byksefaen prepubertal ***** dritt har kommet dit at omgivelsene er mer interessante enn både leker og mat, og han krangler tilbake mot disiplinering. Synes ingenting om å bli avkrevd å holde kontakten og gå ved min side, og enda mindre om å bli straffet med time outs fordi han ikke hører etter. Aggressivt vokal i sure protester mot tyrannen som begrenser hans frie utfoldelse.  Han skal få for at han etter femogtredve *SITT* til slutt setter seg lydig ned og er oppmerksom i noen sekunder uten at det er nødvendig å ty til mer maktbruk, men **** for en håndfull av en forbanna dritt han kan være. Vimser og BYKSER og er MANISK på å gå FORAN meg.  Det hjelper IKKE å mosjonere ham mer. For å få ham sliten må en nemlig gå langt over hva som er anbefalt mtp kroppens utvikling, og det blir også en ond sirkel, hvor han bare krever mer og mer for å føle seg vel.  I dag er første gangen lek ikke har vært mer interessant enn omgivelsene. Godis ville han ha, men han ville ikke oppføre seg pent for å få det, så det ble også en konflikt. Forbanna mareritt av en forbanna kontak-nekt byksebikkje. Vi måtte rekke this and that, så han slapp i for stor grad unna med alt også. Fikk fremdrift på tross av den fullstendig uakseptable adferden.  Mamsen kan trenge valium for å komme seg emosjonelt uberørt gjennom dette, tror jeg. Synd fastlegen antakelig er uenig i at trening av hund er en legit reason for å skrive ut en resept -_- Vel, i morgen har vi ikke noe vi trenger å rekke, så den ***** drittbikkja skal få samme turen som i dag, uten en centimeter fremdrift på FEIL adferd. Han skal få holde KONTAKT og han skal få holde seg på siden av meg, og om den jævelungen BYKSER en gang til etter advarsel, så binder jeg ham i en stolpe og ***** går fra ham - for alltid! ..eller til den lille dritten ***** samler seg og slapper for i ******* av.  Jeg er så lei. Jeg gleder meg så intenst til han er voksen og har mer impulskontroll.  *Aaarrgh* Her legges frem klær og utstyr for en lang dag i drittvær, med kakao og boller og powerbank til mobilen. Den lille rotta skal få lære at å bykse og vimse og ikke høre etter meg når jeg ikke har noe jeg trenger komme tidsnok til - det får dørgende kjedelige konsekvenser for ham.   
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...