Gå til innhold
Hundesonen.no

Nesbyen 1 og 2 august


Symra&Pippin

Recommended Posts

Skrevet

Jeg kommer nok på søndagen, på lørdagen har vi spesial på Moelv.

Rekner med jeg skal stille en juniorhannhund i alle fall.

Skrevet

Mulig jeg kommer som skriver, jeg må bare få sjekket ferielista på jobb først :rolleyes2:

Skrevet

Tradisjonen tro må man jo til Nesbyen - ikke så nøye på dommervalg heller, jeg, til Nesbyen MÅ man jo liksom *ler*.

Skrevet
Tradisjonen tro må man jo til Nesbyen - ikke så nøye på dommervalg heller, jeg, til Nesbyen MÅ man jo liksom *ler*.

Enig. Min tradisjon er bare (snart) tre år gammel, men en tradisjon like fullt! Lurer på hvordan det blir å kjøre over Valdresflya med campingvogn? :rolleyes2:

Skrevet
Enig. Min tradisjon er bare (snart) tre år gammel, men en tradisjon like fullt! Lurer på hvordan det blir å kjøre over Valdresflya med campingvogn? :ahappy:

Jamen klart det er tradisjon da *ler*. Det går suverent å kjøre Flya med campingvogn - det er bare å bruke god nok tid :lol:.

Ikke AK som vandlig :D Også jeg som har Ivy der oppe og alt..

Skitt... kjedelig da.

Skrevet

Jeg har planer om å komme. Skal bare stille Gigi, da Roma nok ikke har kommet i pels/kondisjon etter valpekullet, og valpene er akkurat for ung til å stilles. Gutten vi beholder blir nok med på lasset for miljøtrening og kos :lol:

Skrevet

Enig med Siri - ikke så nøye hvem som dømmer - Nesbyen er et MUST uansett.

Hvis man skal campe gjelder det bare å komme seg dit FØR valpeshowet starter på fredagen, så man får kjørt inn vognen på området "bak" utstillingen. Ellers går det selvsagt helt utmerket å bo på utsiden av området, slik man har gjort i alle år - og noen sikkert foretrekker det. Det var nærmest fullt utenfor i fjor, men innenfor gjerdet var det plass til langt flere, ja.

Akkurat for oss var det supert å bo der inne - da hadde vi mye nærmere til ringene vi skulle stille i. Men for andre som stiller på andre siden av området vil det såklart være annerledes, da.

Håper på go'vær - eller er det veeeldig kjedelig å være der! (Men likevel kommer man til å dra, da!) :getlost:

Susanne

Skrevet

Nå skal jeg ikke skrive likevel tror jeg, så jeg vurderer faktisk å melde på. Vi får se hva det blir til.. :getlost:

  • 2 weeks later...
Skrevet

Jeg tittet på dommerlisten først nå, og ble litt overrasket over at vi faktisk har norsk dommer begge dagene. Den ene dommeren har vi stilt for tidligere uten noe pangresultat, men vi får se om vi kanskje melder på likevel :icon_redface:

  • 4 weeks later...
Skrevet
Er det noen som sitter med annonsen fra bladet og kan fortelle meg hvor mye jeg skal betale i påmeldingsavgift for valp?

Kr. 200,- pr valpesnute.

Vi har meldt på, men ikke til valpeshowet. *Ærgrer seg litt over at valpeshowet går fredag kveld og ikke sammen med de ordinære utstillingene*

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...