Gå til innhold
Hundesonen.no

NUCH Xitamiz Sergeant Salute


Eva-Kihla

Recommended Posts

Skrevet
Gratulerer! For en flotting :icon_redface: (Damn, nå har jeg lyst på dverpinscher også, listen med "eventuell hund nr. 2" begynner å bli lang.. sukk.)

Det er vel en (mellom) Pinscher dette? Lignet ikke på en dverg syntes jeg.

Skrevet
Hihi, ja der dummet jeg meg jammen ut :icon_redface:

Nei, det gjorde du da slett ikke. :blink: Tenkte bare siden du likte den at du ville vite hvilken rase det var. :blink:

Hva er egentlig Pinscher opprinnelig brukt til? Kan fryktelig lite om denne rasen. Er det noe av det samme som dobermann?

Skrevet
Nei, det gjorde du da slett ikke. :icon_redface: Tenkte bare siden du likte den at du ville vite hvilken rase det var. :blink:

Hva er egentlig Pinscher opprinnelig brukt til? Kan fryktelig lite om denne rasen. Er det noe av det samme som dobermann?

Er en (mellom) pinscher ja. Heter kun pinscher

Det er en gammel tysk rase, tidligere fantes den i to hårlagsvarianter glatt- og strihåret.

Den strihårete varianten fikk sitt eget navn schnauzer på slutten av 1800-tallet,

og den glatthårete heter fremdeles pinscher.

pinscherne ble i utgangspunktet brukt som stallvakt. De fulgte sine eiere og løp ved siden av hest og vogn.

Men også en j*vel til å fange mus, rotter og vill katter.

Og de har fremdeles en god del vaktinstinkter.

Tusen takk for gratulasjoner!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
    • Er det lurest å ha gjerde der man parkerer bilen også? Da må man ha port. Eller lurest å kun ha gjerde der man ikke kjører bil?
    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...