Gå til innhold
Hundesonen.no

Utstillingsbur (stoffbur)


Recommended Posts

Skrevet

Sist jeg var på utstilling så jeg en del som hadde stoffbur som kunne klappes sammen, er det noen som vet hva disse heter og hvor man år kjøpt de?

Virket litt lettere og ta med seg rundt enn et aliminiumsbur.

Skrevet

Canvasbur får du kjøpt overalt, stort sett. Canis sine er gode, ellers har Plantasjen og Ergo/Europris hatt billige og helt ok varianter inne til en 200-lapp.

Skrevet

Anbefaler canis sitt canvasbur og kan også anbefale dogman burene :) slitesterke i min erfaring iallefall :)

diggidog.no selger dogman vet jeg. (litt flere fargevarianter å.)

Skrevet

Takk for svar :icon_redface: Hvem str tror dere jeg trenger til en JRT? Så på canis, der sto det at den finnes i 3 forskjellige farger, men man fikk kun velge str. Får man den bare i hvilken som helst av de tre fargene?

Skrevet

Jeg har medium til min cav og den er stor for begge jrt'ne til venninna mi, så jeg tror small er mer enn bra nok til en voksen jrt :icon_redface:

Du får ikke velge farge. men jeg bestilte nylig den og fikk blå, så tipper du får den :blink: om du vil velge farge, kan du gå på diggidog :blink:

Skrevet
Jeg har medium til min cav og den er stor for begge jrt'ne til venninna mi, så jeg tror small er mer enn bra nok til en voksen jrt :D

Du får ikke velge farge. men jeg bestilte nylig den og fikk blå, så tipper du får den :D om du vil velge farge, kan du gå på diggidog :)

Jeg har sett på diggidog, men skjønte ikke hvordan jeg valgte farge. Men blå er fin, så kanskje jeg bare bestiller fra canis.

Skrevet
Jeg har sett på diggidog, men skjønte ikke hvordan jeg valgte farge. Men blå er fin, så kanskje jeg bare bestiller fra canis.

Du kan velge mellom brun, camo og rød på diggidog og muligens grønn (men det skriver du innunder spm e.l. på bestillingen. )

Men den blå er veldig fin på canis og den er ikke så sterk blå som det virker som :) Den er nærmere marine blå :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...