Gå til innhold
Hundesonen.no

Miniatyrhund treff på hellestø stranden


hanne

Recommended Posts

Skrevet

Ja alle Rogalendinger , som overskriften sier!

Treff hver søndag på Hellestø stranden kl.14.00

Alle miniatyrer er velkomne.

Fint om dere sprer slik at vi kan bli mest mulig!

Er helt i startfasen men håper vi kan få til et hyggelig treff med masse hunder, vil annonsere der det er mulig.

Info:

Hellestø stranda er delt i 2 av en knaus, når du kommer ned på stranda fra parkeringsplassen går du til høyre mot knausen. Bak er det en liten skjermet strand hvor det ikke kommer så mye folk. Ypperlig plass å slippe hundene på.

Vel møtt!

Edit:

Første gang var forrige søndag.

6 chi

2 tibber

1 dp

1 mops

Planlegger også å få til noe grilling nærmere sommeren!!

Skrevet

nei denne søndagen blir det ikke noe. men neste søndag blir det grillig! Og valper er selvfølgelig velkomne!

  • 2 weeks later...
Skrevet

Hmm.

Vis eg var på trett plass i dag, så var oppmøte heller labert... Vis det var nokon andre der så hadde eg vorte kjempe glad for ein litt nærmare beskrivelse på kor det er. Har flytta hit ganske nylig så lokalgeografien er ikkje heilt i boks endå.

Håper på betre lykke neste søndag :ahappy:

  • 3 weeks later...
Skrevet

sorry sorry! har vert labert i det siste pga, dårlig vær, syke unger og syke hunder. Men om dere sender meg en pm eller mail ([email protected]) med tlf nr deres skal jeg sende sms når vi har treff. Planen var å få det til hver søndag men siden det har vist seg å bli litt vanskelig for noen (spesielt meg som har dratt dette i gang) så har vi diskutert om vi skal ha fast en gang i mnd og heller avtale på treffet om vi vil feks. neste søndag!

litt bedre å ha nr til de som er intreserte for å holde folk oppdatert. Er ikke her inne hver dag...

  • 3 months later...
Skrevet

Nå har jeg sparka meg selv i baken og laga gruppe på facebook. Neste treff blir lørdag 17. oktober kl 15.00 på hellestø stranden.

Meld dere inn i gruppa. kommer til å poste info om kommende treff der.

Gruppa heter miniatyrhund-treff

Håper at flere tar med sine søte små og kommer:)

Vi snakkes:)

  • 2 weeks later...
Skrevet

Heisann...

Det virker kjempe flott med ett miniatyrhund treff. Har selv en papillon og var på Hellestø strand i dag kl 15:00 og forventet å finne mange hunder og hundeeiere. Dessverre så har det nok skjedd en eller annen misinformasjon, for når vi kom der kl 15 så var det svært få folk igjen!

Har nå meldt meg inn i gruppen på facebook og håper å klare og komme meg til neste treff! =]

Hilsen Åse og Bibo

Skrevet
Heisann...

Det virker kjempe flott med ett miniatyrhund treff. Har selv en papillon og var på Hellestø strand i dag kl 15:00 og forventet å finne mange hunder og hundeeiere. Dessverre så har det nok skjedd en eller annen misinformasjon, for når vi kom der kl 15 så var det svært få folk igjen!

Har nå meldt meg inn i gruppen på facebook og håper å klare og komme meg til neste treff! =]

Hilsen Åse og Bibo

Å død å pine. Jeg ser NÅ at jeg har skrevet kl 15.00 her.... at det skal gå an å være så vimsete.

Jeg så du kom men regnet med det ikke var for treffet siden du kom kl 15.00... nei dette er flaut.. beklager så mye :lol:

jeg kommer kun til å poste det i facebook gruppen fra nå av så er jeg vertfall garantert å ikke gjøre den samme feilen igjenn.

Men sånn ellers så var det 16 hunder på treffet i dag.

Og silje! Sheltier er også hjertelig velkommne:)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har noen til å passe inni,men ikke noe fast. Jeg jobber skift, og hunden har noen å være med når jeg jobber natt. Han har også noen å være med litt på kvelden når jeg jobber ettermiddag. Det er de dagene jeg jobber dag som er problemet. Det er ikke sånn at jeg ikke har tenkt på at det er ansvar med hund. Men jo, jeg trodde han var klar for å være alene nå.. Oppdretter sa valpene klarte det greit etter ca 12 uker...med trening så klart. Mulig jeg ikke har trent godt nok..har jo aldri dratt lenge fra han. 
    • Takk for et veldig fint og beroligende svar. Det betyr mye å høre det fra noen som har litt erfaring med hvordan oppdrettere tenker. Diva er akkurat sånn du beskriver en trygg voksenhund. Vi har aldri hatt problemer med henne ingen utagering, ingen aggresjon, ingen ressursforsvar eller noe som helst i den retningen. Hun er en hund som alltid har vært stabil rundt både folk og andre hunder, og hun har vokst opp med små hunder rundt seg helt siden hun var valp selv. Hun er typen som går mellom hvis to hunder bråker, men uten å lage noe drama ut av det. Bare rolig og tydelig. I tillegg er hun vant til et veldig rolig og forutsigbart hjemmemiljø, siden det alltid er noen hjemme på grunn av hjemmekontor. Hun får masse nærhet, rutiner og trygghet, og det smitter veldig over på hvordan hun oppfører seg. Det er nok mest meg som syns det er litt skummelt å bli dømt før folk faktisk har møtt henne. Jeg vet jo at hun er en fantastisk hund, men man hører så mye forskjellig, og jeg vil ikke at noen skal misforstå situasjonen. Jeg kommer til å fortelle oppdretteren om Diva når vi vet at sjansen er større for at vi faktisk får valpen, så det ikke blir unødvendig stress eller misforståelser. Men det du skriver roer meg veldig. Det er godt å høre at en trygg voksenhund som Diva faktisk kan være et pluss, og ikke noe negativt.
    • Det du beskriver er dessverre ganske vanlig hos valper i den alderen, og det betyr ikke at du har gjort noe feil. Noen valper takler alenetrening helt fint, mens andre trenger mye lengre tid enn det «boka» legger opp til. Det viktigste nå er å unngå at han får panikk hver gang du går, for det kan gjøre treningen tyngre for dere begge. Når en valp hyler sammenhengende i 30 minutter, så er det et tegn på at han ikke er klar for det nivået av alenetid ennå. Det handler ikke om stahet, men om at han blir oppriktig stresset. Da er det lurt å gå noen steg tilbake i treningen og gjøre det lettere for ham. Noen ting som ofte hjelper: •     Start helt på nytt med bittesmå steg, og hold deg på det nivået han faktisk mestrer. Det kan være 5 sekunder, 10 sekunder, 30 sekunder – det er helt greit. Det viktigste er at han opplever at du alltid kommer tilbake før han får panikk. •     Unngå bur akkurat nå, siden du allerede ser at det gjør ham mer stresset. Det er ikke alle valper som finner ro der. •     Gi ham et mindre område, men ikke bur. Et valperom, grind eller et avgrenset område kan gjøre det lettere for ham å finne ro. •     Tren på ro før du går. Mange valper blir mer stresset hvis det skjer mye aktivitet rett før du forlater leiligheten. •     Gå ut og inn mange ganger uten at det betyr noe. Ta på sko, gå ut, kom inn igjen. Gjenta til det blir kjedelig for ham. •     Bruk lyder som gjør at han ikke føler seg helt alene. Radio, hvit støy eller en vifte kan hjelpe noen valper. Når det gjelder jobbsituasjonen: Det er helt forståelig at du må på jobb, men valper på 15 uker klarer som regel ikke å være alene i lange perioder uten at det går utover tryggheten deres. Hvis det finnes noen muligheter for midlertidig hjelp nabo, familie, hundepasser et par timer, eller en venn som kan stikke innom, så kan det gjøre en enorm forskjell mens dere trener. Du gjør så godt du kan, og det er tydelig at du prøver å gjøre dette riktig. Det viktigste nå er å ta det i hans tempo og unngå at han får panikkopplevelser som setter dere tilbake. Det blir bedre, men noen valper trenger litt mer tid og litt mer støtte i starten. eller så vil du oppleve med at du vil få en hund som er stresset og kan bli `farlig` når han blir stor. om du har skaffet deg valp og ikke viste at valpen ikke kan være alene, så kanskje tenke på å sette den bort til noen som kan ta seg av den til den har blitt større. veit mange kan få det til og funke. men fleste hunder som vokser opp med å være alenen så mange timer av dagen sliter ofte med stress og sånnt ting.  det er ikke enkelt men noen ganger må man tenke på dyre og ikke seg selv, så kan være lurt å kanskje finne noen. se eter barnevakt eller hundebarnehage. for å sette en liten valp så lenge alene er ikke bra for han. jeg håper du finner ut av det og at han slipper unna å bli en nærvøs hund som voksen. ikke ment vondt eller sårende 
    • Det er jo nettopp det jeg sier, at de færreste har mulighet til å være hjemme fra jobb i 6 mnd. Hvis du leser litt rundt på forumet her vil du se ulike løsninger. Noen har med hunden i bil og lufter i pausene. Såklart uaktuelt i denne kulden. Noen har venner, naboer eller familie som passer halv dag eller stikker innom og lufter. Noen har hjemmekontor eller kan ta med hund på jobb. Når man er flere i familien har man kanskje mulighet for å tilpasse slik at noen starter sent på jobb, andre tidlig, og/eller har barn som kommer hjem fra skolen og lufter hund. Det er mange løsninger. Men det er ikke naturlig å forvente at den 4 mnd gammel valp skal kunne være alene hjemme en hel arbeidsdag. Om du ikke har mulighet for å tilrettelegge dette er det stor fare for at hunden utvikler separasjonsangst og ikke kan være alene i det hele tatt. Det er 20 år siden jeg fikk min første  hund, jeg har vært aktiv i hundesport og ulike hundemiljøer, og alle som har skaffet seg valp har planer og løsninger for dette. Som du også vil finne på forumet her vil alle som spør bli anbefalt å ha en plan og ikke forvente at en valp kan være alene hjemme en hel arbeidsdag.  Og så kan du jo se på finn.no hvor mange unghunder som omplasseres fordi de ikke "får tiden til å gå opp". Det er mange av disse "normale menneskene" som ikke har hatt en god plan for alenetreningen når de har skaffet seg hund.
    • Ja, jeg går gode turer først, og aktiviserer han. Gir han kong eller tyggebein når jeg går. Prøvd å lage en god rutine hjemme.  Men at du sier jeg skal levere hunden tilbake fordi jeg må på jobb, det blir for dumt! Han er 4 mndr, og ytterst få mennesker har mulighet til å være så lenge hjemme.  Rart så mange bikkjer klarer seg greit i hverdagen egentlig,  mtp at alle må være hjemme minimum 6 mndr(noe ganske få har vært..)  Og ikke alle har mulighet for å dra hjem fra jobb i lunsjen, eller ha bikkja med på jobb.. Hvor er dere normale mennesker med hund henn? Er dere ikke på forumer kanskje? Er dere jeg gjerne ville hørt fra..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...