Gå til innhold
Hundesonen.no

Springer


Recommended Posts

Skrevet

Jeg bare lurer på en ting ang springer, har veeldig lyst til å kjøpe det til Ally.

Men ser for meg at en springer blir for voldsom for henne, for det er vel ikke flere str på springere? ;)

Har begynt å vendt Ally på å gå ved siden av sykkelen mens jeg leier både henne å sykkelen. :P Hun virker ikke noe spesiel utrygg på situvasjonen! :P

Skrevet

Det finnes kun 1 str i stang, men den er brukandes til alle str. Jeg har bestilt en til min cavalier.

Skrevet

Jeg bruker springer når jeg sykler med dachsen(normal str.) min og det er ikke noe problem mtp. størrelsen. :)

Skrevet

Jeg har springer til mine papilloner, det går helt fint det. Jeg hadde walkydog tidligere, men den brakk faktisk etter bare noen mnd bruk, men da jeg hadde den måtte jeg skjøte på tauet som fulgte med for å nå ned til hunden... På springeren var det unødvendig. Springer har mye bedre støtdemping også, jeg er veldig fornøyd med den!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...