Gå til innhold
Hundesonen.no

Springer


Recommended Posts

Skrevet

Jeg bare lurer på en ting ang springer, har veeldig lyst til å kjøpe det til Ally.

Men ser for meg at en springer blir for voldsom for henne, for det er vel ikke flere str på springere? ;)

Har begynt å vendt Ally på å gå ved siden av sykkelen mens jeg leier både henne å sykkelen. :P Hun virker ikke noe spesiel utrygg på situvasjonen! :P

Skrevet

Det finnes kun 1 str i stang, men den er brukandes til alle str. Jeg har bestilt en til min cavalier.

Skrevet

Jeg bruker springer når jeg sykler med dachsen(normal str.) min og det er ikke noe problem mtp. størrelsen. :)

Skrevet

Jeg har springer til mine papilloner, det går helt fint det. Jeg hadde walkydog tidligere, men den brakk faktisk etter bare noen mnd bruk, men da jeg hadde den måtte jeg skjøte på tauet som fulgte med for å nå ned til hunden... På springeren var det unødvendig. Springer har mye bedre støtdemping også, jeg er veldig fornøyd med den!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...