Gå til innhold
Hundesonen.no

Safira


Pjusk

Recommended Posts

Skrevet

Heia =)

Kan jo legge ut litt mer om voffsa mi enn "presantasjon av oss" =)

Safira er er en blanding av Alaskan Husky, siberian husky og alaskan malamute :)

Faren er malamute og siberian blanding mens moren er alaskan husky :P Var på utkikk etter en hund i et par år, alltid vært fasinert av typ 'polarhunder' og new foundlandere , trodde jeg kom til og ende opp med sistnevnte, men så var jeg hos en oppdretter og falt heeelt pladask for Safira <3<3 Helt utrolig at det kun var jeg av mange som viste noen interesse for henne :D Hun var den eneste i kullet som var helt hvit , kun med et brun/svart hode. Jeg tok henne med meg hjem da hun var 7 uker gammel <3 :P Har i tiden etter blitt mye sosialisert da hun ELSKER mennesker og hunder over alt ! Kan ikke få nok oppmerksomhet :P Er en sta liten dame jeg har hatt mine krangler med opp igjennom ^^ hihi , men artig har det vært :P blir bare bedre og bedre og gladere og gladere i den jenta <3 Det viser seg at hun er flink til spor ( dog jeg har vært noe lat på treninga :/ ) men har lyst til og kanskje utdanne ho til lavine-hund :P Tror hun hadde storkosa seg med det =)

Legger ut noen bilder =D

Bilde 1 = Safira sin far.

Bilde 2 = Safira sin mor ( dårlig bilde men det eneste jeg har :/ )

Bilde 3 = Safira 4-5 uker ca.

Bilde 4 = Safira 2 mnd ca.

*editting* Hun blir 2 år 9 mai :D *klappe*

post-5405-1241385503_thumb.jpg

post-5405-1241385529_thumb.jpg

post-5405-1241385557_thumb.jpg

post-5405-1241386071_thumb.jpg

Skrevet
Så søt hun er!

Pappaen var kjempefin! :)

Mih jaa :P han var litt gigantisk , herlig :P

Skrevet

Nyydelig :) Kjempesøt da :P Har alltid hatt en forkjærlighet til polare raser jeg da.. :P Har tenkt på Alaska Husky jeg også.. Til litt forskjellig bruk.. Klarer ikke å bestemme meg helt.. :P

Skrevet
Nyydelig :thumbs: Kjempesøt da ;) Har alltid hatt en forkjærlighet til polare raser jeg da.. ;) Har tenkt på Alaska Husky jeg også.. Til litt forskjellig bruk.. Klarer ikke å bestemme meg helt.. ;)

hihi , ja sånn det ble med meg og :lol: har forelska meg helt etter jeg bestemte meg for den rasen. ikke beste første-hund men abolutt og anbefale :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...