Gå til innhold
Hundesonen.no

Kong wuuubah


Lola Pagola

Recommended Posts

Han er jo bare nydelig da. *sukk*

hagewubba153.jpg

Nytt halsbånd, selvfølgelig. Matcho matcho

hagewubba007.jpg

Toya har nettopp begynt å trene til redningshund, og apport må innlæres :getlost:

hagewubba014.jpg

Casper litt fornærmet over å måtte stå i bånd i sin egen hage. Men slikt må jo til når han absolutt skal "hjelpe" mammaen til Toya med å rense øynene hennes...

hagewubba020.jpg

hagewubba021.jpg

Glasskår oooooooveralt her.... så måtte jo skje før eller siden, selv om jeg har vært veldig forsiktig. Han har skåret seg i foten, ganske dypt, men et veldig rent og fint kutt. Så det ser ut til å gro fint. Legg merke til blodsporene på bildet over :ahappy:

hagewubba022.jpg

Også wubbbahh

Genial leke altså, gutten underholder seg selv han

hagewubba025.jpg

hagewubba027.jpg

hagewubba028.jpg

Typisk Casper egentlig, å stå med noe i munnen og se litt tafatt ut

hagewubba029.jpg

Derfor heter den wubbah... :wub:

hagewubba056.jpg

hagewubba057.jpg

hagewubba058.jpg

hagewubba059.jpg

Hå hå du, ikke rør leken min! :wub:

hagewubba061.jpg

hagewubba062.jpg

hagewubba063.jpg

hagewubba064.jpg

hagewubba067.jpg

hagewubba077.jpg

Også litt avslapping

hagewubba080.jpg

hagewubba099.jpg

Fin leke til to hunder også

hagewubba107.jpg

hagewubba110.jpg

Er noe som heter less is more visstnok, sårribårry, blir alltid så mye når jeg først er igang...

*dele innlegg*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

hagewubba115.jpg

Toya og Casper leker seg. Toya later som hun er svært farlig, og Casper blir lurt :getlost:

hagewubba116.jpg

hagewubba119.jpg

Skeeeptisk!

hagewubba121.jpg

Toya med kongen sin. For det er hennes, selv om Casper bruker den mest.

hagewubba128.jpg

hagewubba134.jpg

hagewubba135.jpg

Kjeeeeeedelig!

hagewubba147.jpg

Alt for varmt ute, så da er det bedre å smøre leppa utover gang-gulvet

hagewubba151.jpg

Meget bekymret

hagewubba158.jpg

Og vårens første is :ahappy:

hagewubba159.jpg

Sånn, ferdig! :wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Den knusbedårende Prins Casper!

Posh digga også wubbaen, hun hadde snugga wubba hun da, sånn med pels! Råkul i følge Posh, hun herja sånn med den hun også! Kule bilder du fikk tatt, her var det så mye bevegelse at jeg aldri klarte å fange henne på film... *savne Posh*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takker deg herved for denne bildeposten, siden jeg raskt husket bildet jeg så tidligere i dag og dermed fikk bandasjert foten til bikkja når jeg gikk amok med klosaksa ;) Wubaaah!

PS: OT, men fornøyd med Baggenbeltet? ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Haha, morsomme Casper! ;) Likte spesielt det skeptiske utrykket hans. :P

Typisk Casper det blikket der altså :P Fikk egentlig lyst til å finne frem alle bildene han ser slik ut, og lage en bildeserie :P

Fine prikkebilder! ;)

Tusen takk ;)

Pene Casper ;)

;):P

Kjempe fine bilder!Fint halsbånd også ;) Håper poten raskt blir bra gjenn da.

Tusen takk ;) Ja tror nok den poten ikke blir noe problem altså. Bandasjen varte bare en kveld, iløpet av natten tok han det av. I nattens mulm og mørke, han lot jo som han ikke brød seg om den først :P

Den knusbedårende Prins Casper!

Posh digga også wubbaen, hun hadde snugga wubba hun da, sånn med pels! Råkul i følge Posh, hun herja sånn med den hun også! Kule bilder du fikk tatt, her var det så mye bevegelse at jeg aldri klarte å fange henne på film... *savne Posh*

:P Har ikke sett med pels jeg, men kan kanskje tenke meg at den ikke er like holdbar? Eller? Casper skal iallefall rive alt i stykker. Må iallefall kjøpe en egen wubba til ham, er jo favoritten hans det. Den og en gul pipeleke som han piper noe ****** med. Golden retrieverne har den bare i munnen de,lager ikke en lyd, mens Casper piper og piper, tråkker tilogmed på den for å få lyd. Ler meg ihel av han noen ganger altså :P

Skjønner at du savner Posh, er ikke bare bare å levere fra seg en hund man har blitt ordentlig glad i nei.

Ja skal du først plage oss med bilder av den vakre hunden din igjen, kan du jo liksågodt gjøre det ordentlig :P

;)

Ha ha ha ja sant sant, må slå til med så mange (like) bilder at de fyller to innlegg *fnis*

Kjekke søte barske gutten.. Stilig halsbånd, har også et slikt..

nå har jeg gått amokk og bestilt flere halsbånd, jaja..

Ha ha ha vi er like halsbåndfanatiske begge to :P Hvor har du kjøpt fra nå da? Føler det er påtide med nytt collarmania halsbånd snart, men får holde meg litt nå. Ærlig talt liksom, ikke før har ett kommet i posten, må jeg bestille nytt. Begynner å bli litt sykt egentlig.

Takker deg herved for denne bildeposten, siden jeg raskt husket bildet jeg så tidligere i dag og dermed fikk bandasjert foten til bikkja når jeg gikk amok med klosaksa ;) Wubaaah!

PS: OT, men fornøyd med Baggenbeltet? :P

Ja min fantastiske bandasje inspirerte? :P Så bra, må si jeg ble litt fornøyd med den. Enda mer fornøyd ble jeg da den faktisk satt fast!

Klosaksa har forårsaket litt blod her i huset og. Heldigvis er han tilgivene ovenfor sin voldsomme mamma :P

Ja dritfornøyd med baggenbelte, var en fryd å gå med det i dag, fikk testet det for første gang. Så deilig å ha henda fri, og ikke kjenne når det rykker :P Eneste "problemet" er jo at han ikke drar så mye da...

Du da?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Bra at det går bra med poten selv om ikke helt bra han tar av seg fine bandasjen da!Fryse tape holder som regel bra!Skal kjøpe baggen belte her også så fint høre om enda en person som er fornøyd!

Pipeleker ja...fatter ikke at lyden må være så høy jeg da hunder har jo så god hørsel.Forrige pelsen min likte kun bamser hun.Frøkena her elsker pipeleker og står og tråkker på de får få lyd ut av de!Skikkelig kaster seg på de jo!Haha ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Bra at det går bra med poten selv om ikke helt bra han tar av seg fine bandasjen da!Fryse tape holder som regel bra!Skal kjøpe baggen belte her også så fint høre om enda en person som er fornøyd!

Pipeleker ja...fatter ikke at lyden må være så høy jeg da hunder har jo så god hørsel.Forrige pelsen min likte kun bamser hun.Frøkena her elsker pipeleker og står og tråkker på de får få lyd ut av de!Skikkelig kaster seg på de jo!Haha ;)

Fryse tape? Hva er det? Etter jeg hadde tatt på bandasjen tok jeg på en babysokk med gummiknotter under, og festet den med vanlig plaster-teip (eller hva det nå heter). Det holdt godt om kvelden, men han begynte sikkert å pille på det om natten, og da var det ikke særlig holdbart heller.

Tror og håper ikke jeg trenger å bandasjere igjen denne gangen, men fryse tape (når jeg finner ut hva det er ha ha) skal jeg kjøpe, og ha til neste gang (som jeg håper aldri kommer)

Casper kaaaster seg også mot pipelekene, er så morsomt å se på ;) Den kong wubbaen har også pip i seg. Casper er den eneste i hele huset, av to mennesker og tre hunder, som klarer å få den til å pipe... er nok litt ødelagt inni eller noe, men han får det til ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hehe,moro han da som får den til pipe likevel ;) Lurt med baby sokk ja.Fryse tape er den hvite du får kjøpt i daglivare butikker!Forrige pelsen min måtte ha på seg sokk 1 år på ene foten etter opperasjon da hun ikke greide la såret i fred.

Så da ble fryse tape min venn!Haha,sitter mye bedre enn vanlig tape vanligvis da...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kjempekule bilder! Og digger halsbåndet, kjøpte et til Tinka i lilla for en uke siden. Og det er det beste halsbåndet hun har hatt til nå!

Takk ;)

Virker veldig bra og solid ja. Casper bader mye, hopper i vannet og sånn på tur, så litt praktisk at det er neopren (ja sææærlig derfor jeg kjøpte det ha ha ha trengte bare en unnskyldning, han har jo 20 halsbånd snart... )

Kult er det og, er ikke noen fan av camo sånn ellers, men synes han kledde det veldig godt.

Kjempe fine bilder :P

Moro å se hunder leke :P

Tusen takk :P ja vi trenger ikke noen tv her hjemme nei (det har Casper sørget for, da han rev ned antenneboksen så den ble ødelagt). ;)

Hehe,moro han da som får den til pipe likevel :P Lurt med baby sokk ja.Fryse tape er den hvite du får kjøpt i daglivare butikker!Forrige pelsen min måtte ha på seg sokk 1 år på ene foten etter opperasjon da hun ikke greide la såret i fred.

Så da ble fryse tape min venn!Haha,sitter mye bedre enn vanlig tape vanligvis da...

Aha, da skal jeg se etter det på butikken i dag, greit å ha i tilfelle musefelle ;)

Så kjipt, stakkars, sokk ett år er lenge for en liten hundefot, huff... så irriterende, de vet ikke sitt eget beste noen ganger :P:P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Var "bare" på natta og når var alene da men,lenge det ja.Klart Casper må ha nytt fint halsbånd!(Sier jeg som ikke våger telle mine)

Nei,nå drar jeg og pelsen på sykkeltur,ha en fin lørdags kveld! ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kan henge meg på anbefalingen om Collie, men vær nøye på valg av oppdretter og linjer. Det er ikke å stikke under en stol at det finnes mentale brister innad i rasen. En god collie derimot er en enormt kjekk hund å ha! Så gå seriøst inn og møt hunder i flere settinger og se hvordan de tar ting, eventuelt om de har en MH så er jo den fin å få sett om de har filmet den f.eks. 
    • Tiden flyr og lille bebbisen blir snart året. 😱 Hun er fremdeles kanskje 6mnd i sitt eget hode da. 😂 Dagens agenda så slik ut 😴 etter å ha trent litt på fokus med bestekompis whippeten Leo som distraksjon, og så gått ett spor i nytt terreng etter en god times pause i bilen. 😁    Tidligere i mars når vi passet på ett lite småbruk. Fant en fin foss!   et par fra den lille uka vi hadde snø her sørvest. 😂
    • Life's a beach, og når det er kaldt og surt og blåser, så har vi den for oss selv, så det var ikke så ille, men det var ikke så vel heller, for Ede har ikke store radiusen (0-2m) eller masse interesse for å utforske omgivelsene selvstendig, så aktivitet begrenser seg mest til mutterns fremdriftstempo og kastearm. Det som er dårlig med det er det samme som er bra med det. Borrelås klengete er dog veldig å foretrekke over selvstendig på vift i sin egen verden. Bonus for egen helse å måtte løpe litt og være mer aktiv for å gi Ede mer av aktiviteten han trenger.  Virkelig ikke så mye å melde fra en stadig mer rutinepreget hverdag sammen. This is it nå, liksom.  Ede har begynt gå på turbusser helt selvstendig, flink opp trappen og går rett til plassen sin på midten. Trenger finne en smart måte å trene på å rygge i vinkel, for å komme inn mellom seter. Mestrer vi ikke det, så må vi stå over en buss om det er barnevogner og bagasje på den plassen der.  Å gå ned trappene på tur ut av bussen ligger lenger frem i tid. Han har gått ned bare sju trappetrinn i sitt liv så langt, og de var av normal bratthet. De tre veldig bratte trinnene på turbussen vil han fortsatt bæres ned. Nærmer seg antakelig 150 kg valpevekt nå, slik det føles i armene mine. Trenger derfor begynne lære gå de tre bratte trappetrinnene ned på egenhånd også, ellers vil han finne veien ned der på den harde måten, fordi jeg er evig optimist og vil at some point overvurdere min egen evne til å bære ham ned der. Seriøst, han begynner bli tung å bære i armene. Fordi jeg er idiot har vi KUN løftet med hodet til høyre side, hele livet, og dermed mesteparten av vekten hans på den svakeste armen min. Å snu for å bære motsatt vei er et alvorlig avvik i prosedyre som må rapporteres og meldes og klages på og ankes i flere runder før vi etter en lang godkjenningsprosess kan vurdere prøve på den måten.  Å bli bært på såkalt påssarygg (trønder, sjø) har vi begynt få litt dreisen på. Ede synes det var skummelt i starten, men har begynt like å leke ryggsekk nå. Aberet er at jeg har utnyttet jukkeangrep bakfra for å shape det inn. Usikker på om han tør gjøre det der foran et publikum på bussen. Han er jo i den alderen. Å vise affeksjon for foreldre er veldig pinlig. Mulig han heller vil reise med buss til evig tid enn å ta den flausen der for å komme seg ned trappen.  Vi får se. Det finnes antakelig en viss mengde NomNoms som i bunnen av den trappen der vil vekke den nødvendige motivasjonen til å klare komme seg ned de trappetrinnene selvstendig i en fei. 
    • Dette handler mer om uenighet. Jeg håper du sier nei til dette. Om du hadde visst at hunden skulle brukes til å produsere blandingskull hadde du ikke skrevet under. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...