Gå til innhold
Hundesonen.no

Kanvasbur


Recommended Posts

Marco hadde et kanvasbur når han var liten. Vi prøvde å bruke det i bilen, men hr Marco skrapte en rift i det og hoppa ut så det er ødelagt og i en sånn forstand at det ikke vil være noe vits i å sy/tape det. Jeg ser fordelen av å kunne ha et sånt bur som et sted som han kan ligge å hvile når vi er på utstilling. Vi har stålbur, men de er tunge og vanskelige å drasse med seg og dessuten tror jeg et kanvasbur gir de litt mer privatliv eller mindre innsyn med andre ord :getlost:

Det store spørsmålet da er hvilket man skal velge?

Jeg synes at de her så veldig greie ut, men ved en kikk på siden til dogman så jeg at de kanskje ikke er de nyeste modellene og at det kanskje er noe andre som er bedre.

Noen tips? :ahappy: Vil ha et stødig og bra bur når jeg først skal kjøpe. Lønner seg stort sett det.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

har et fra vari kennel, er superfornøyd, er litt solid den nettingen og pakkes ned i en liten veske, blir veldig liten. har to andre bur også men er ikke like solide, og kan ikke pakkes ned på samme måte.. men merket på dem vet jeg ikke :getlost:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har et dogman proffesional bur, eller noe sånt. Kjøpt på tilbud på en NKK utstilling i alle fall. Jeg er veldig fornøyd med det. Nå skal det sies at den hunden som har pleid å ligge inni det ligger rolig i bur, så det har i alle fall taklet ham:) Jeg har også reist en del med det og sendt det med fly noe som har gått helt fint. Det eneste jeg har å utsette på det er at de bærestroppene var litt dårlig sydd fast i selve bagen så de datt av veldig fort, men fikk sydd de på igjen og sydd de litt ekstra så nå sitter de. Det har jeg forøvrig hørt at har vært et problem med flere bærebager.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi kjøpte et stort tekstilbur fra Jaktfall. Kjempefornøyd med det. Kraftig nylonstoff, over det hele. glidelåser og netting virker solide, og det kan enkelt klappes sammen og bæres med i tilhørende veske. Også kan man lukke til nesten alle nettingåpninger med tett stoff slik at hunden blir skjermet mot innsyn. Kjekt på utstilling, f eks.

http://www.jaktfall.no/index.php?nr=90&amp...3&startrow=

Vi har str L. og det er stort og romslig. Leon kan omtrent gå tur inni der :-D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
    • Jeg tror hun bjeffer når hun blir stressa. Det brukes som en protest, under stress, som et språk hun bruker for det aller meste nå på sine eldre dager. Det hender hun tisser litt inne,som regel på min side av senga. Hun skjønner ikke helt greia med å gå på do før vi skal dra lenger. Hun er vant til åpen dør til hagen, så vi må følge henne rundt for å passe på at hun gjør det hun må før vi drar. Kom på at hun heller ikke vil være i et annet rom når vi er hjemme. Hun vil ikke ligge og hvile på et annet rom,da må vi være der sammen med henne. Vi hadde en som skulle reparere komfyren her ved to anledninger. Da var mannen oppe med reparatøren,mens jeg og hundene var i kjellerstua og på soverommet. Den ene gangen hadde jeg radioen på,da fikk hun ikke med seg at han kom. Den andre gangen bjeffa hun omtrent hele tiden de tre timene mannen var her. Hun vil ha tilgang til hele huset, slik hun har hatt siden vi flyttet hit for snart 6 år siden, og stengte dører er ikke greit. Da bjeffer hun hele tiden. Hun vil ikke være på soverommet og kjellerstua med stengt dør, ikke på soverommet, og hun vil ha oversikten slik at hun kan gå der hun føler for selv. Hun er fysisk sprek, men jeg er usikker på det mentale. Hun inviterer junior til lek selv,og synes det er veldig gøy en stund,men når hun ikke orker mer,så er hun så mild at hun ikke sier i fra klart nok til den yngste. Og junior er sterkere og naturlig nok mer utholdende,så da blir det for mye for henne. Junior vil mer enn gjerne løpe, leke og herje hele tiden,så vi må inn for å stoppe det ofte. Hun begynner jo å roe seg litt mer, men er fortsatt ganske umoden som lapphunden ofte kan være ganske lenge. Og da blir det mye bjeffing. Da skiller vi de. Det er jo ikke så lett å få gjort når de er alene,og derfor tenker vi det er best for den gamle at de er hver for seg. Men,hun bjeffer når de er alene sammen og junior ligger og sover også,så hvorfor,det vet vi ikke. Det eneste som stopper bjeffingen i alle situasjoner stort sett,er så lenge hun har en frossen kong eller noe annet å tygge på. Da er det som regel stille til hun er ferdig med det, og så er det på igjen med bjeffingen. Hun elsker mat,går helt i transe og koser seg så hun er helt i sin egen verden. Så ja,det er ikke bare en ting, men det mest utfordrende akkurat nå,er at det blir vanskelig når de ikke kan være alene i samme hus. Jeg har prøvd å snakke til henne via kamera for å roe henne når hun bjeffer så mye,men da eskalerer det enda mer fordi hun ikke ser meg. Og junior blir jo med i bjeffekoret,og står da å uler. Vi har heldigvis meget tålmodige naboer, men det går jo ikke i lengden når de hører lyden inn i husene sine i timevis. Jeg synes egentlig løsningen med at den gamle har hele huset med tilgang til kjeller, mens junior har gangen med en kompostgrind mellom de burde være en god løsning, men det synes altså ikke pensjonisten vår at var greit.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...