Gå til innhold
Hundesonen.no

Kanvasbur


Recommended Posts

Marco hadde et kanvasbur når han var liten. Vi prøvde å bruke det i bilen, men hr Marco skrapte en rift i det og hoppa ut så det er ødelagt og i en sånn forstand at det ikke vil være noe vits i å sy/tape det. Jeg ser fordelen av å kunne ha et sånt bur som et sted som han kan ligge å hvile når vi er på utstilling. Vi har stålbur, men de er tunge og vanskelige å drasse med seg og dessuten tror jeg et kanvasbur gir de litt mer privatliv eller mindre innsyn med andre ord :getlost:

Det store spørsmålet da er hvilket man skal velge?

Jeg synes at de her så veldig greie ut, men ved en kikk på siden til dogman så jeg at de kanskje ikke er de nyeste modellene og at det kanskje er noe andre som er bedre.

Noen tips? :ahappy: Vil ha et stødig og bra bur når jeg først skal kjøpe. Lønner seg stort sett det.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

har et fra vari kennel, er superfornøyd, er litt solid den nettingen og pakkes ned i en liten veske, blir veldig liten. har to andre bur også men er ikke like solide, og kan ikke pakkes ned på samme måte.. men merket på dem vet jeg ikke :getlost:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har et dogman proffesional bur, eller noe sånt. Kjøpt på tilbud på en NKK utstilling i alle fall. Jeg er veldig fornøyd med det. Nå skal det sies at den hunden som har pleid å ligge inni det ligger rolig i bur, så det har i alle fall taklet ham:) Jeg har også reist en del med det og sendt det med fly noe som har gått helt fint. Det eneste jeg har å utsette på det er at de bærestroppene var litt dårlig sydd fast i selve bagen så de datt av veldig fort, men fikk sydd de på igjen og sydd de litt ekstra så nå sitter de. Det har jeg forøvrig hørt at har vært et problem med flere bærebager.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi kjøpte et stort tekstilbur fra Jaktfall. Kjempefornøyd med det. Kraftig nylonstoff, over det hele. glidelåser og netting virker solide, og det kan enkelt klappes sammen og bæres med i tilhørende veske. Også kan man lukke til nesten alle nettingåpninger med tett stoff slik at hunden blir skjermet mot innsyn. Kjekt på utstilling, f eks.

http://www.jaktfall.no/index.php?nr=90&amp...3&startrow=

Vi har str L. og det er stort og romslig. Leon kan omtrent gå tur inni der :-D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Han har det godt i buret. Det står på et varmt underlag og han har myk madrass og tepper. Mer enn nok plass til å snu seg som han vil. Han har vannskål festet på ene burveggen og må han tisse, piper han så jeg går ut med han. Det er ikke bur som er et problem her. Han legger seg inn i det frivillig på dagtid også når han skal sove. 
    • Buret er veldig begrensende, og hunder bruker ulike liggestillinger og underlag for å regulere varmen i løpet av natten. Hunder ligger gjerne stille der fordi de ikke har noe valg. Hvis valpen må gjøre fra seg eller søler når han drikker så blir det fort vått og ubehagelig å ligge der også. Lykke til med kattetreningen, du har nok en jobb foran deg der. Selv om det har gått bra før så er individer forskjellige og har ulike grader av instinkter.
    • Ja, han visste at jeg hadde katter, men mente det ikke var noe problem. Og jeg har hatt både jakthunder og gjeterhunder tidligere og det har gått veldig bra. Valpen ligger fint i buret så jeg skjønner ikke helt hvorfor jeg skal endre på det? Buret står i stuen og valpen sover rolig hele natten der. 
    • Begynner å bli ei stund siden jeg hang på forum nå, ja 😄 dårlig til å sjekke svar og, ser jeg!  Det må jo bli kjøring, da!
    • Visste oppdretter at du hadde katter? Har de noen råd kanskje? Dette er jo en mix av raser som har notorisk høyt jaktinstinkt, så dette kan bli en stor utfordring. Her må det i så fall systematisk trening til med rotrening rundt kattene, belønning for å ignorere dem, og trygge områder for begge. Og det er fortsatt ingen garanti for at det går bra. Har du mulighet til å skille dem i ulike rom om natten så valpen slipper å ligge i bur?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...