Gå til innhold
Hundesonen.no

God veterinær i Bergen?


Bananen

Recommended Posts

Skrevet

Bare ikke gå på Bergen smådyrsklinik, har dårlig erfaring derfra, dyrlægen der turde ikke håndtere Einstein i helbreds undersøkelsen(han står helt stille og siger ingenting), så hun endte med at vaccinere ham i ryggen i steden for løshuden i nakken.

Derudover mente de at Einstein (55kg) og Charlie (15kg) skulle have samme dosering af frontline hvilket de ikke skal da det jo er indelt efter vekt.

Skrevet

Ulf Erlandsen ved Tertnes/Gården dyreklinikker, beste å oppdrive i Bergen, han er virkelig flink! :ahappy:

Ellers bruker jeg også Petvett i Eidsvåg, flinke og hyggelige :getlost:

Myrbø er også flinke, og rimelige, samme med Stend :wub:

Ellers slenger jeg meg på det som sies om Bergen smådyrklinikk.. Og mer til..

Skrevet

Røntging: Vel, Thomas på Stend har veldig godt rykte. Andre ting tar jeg hos Dyreklinikken Bergen Vest hos Jannicke. Ingen av disse to er nok blant de rimeligste. Men de har gode rutiner (bortsett kanskje fra skrankedamene på Stend som insisterte på at jeg måtte ta med stamtreet til Sofus når han skulle røntges. At han var blandingshund betydde liksom ikke noe *ler* = er jo en minor på trynet, men i lengden = veldig irriterende!)

Skrevet

Jeg bruker Fana Dyreklinikk (Jo Amundstad mener jeg dyrlegen heter.)... Kunne ikke vært mer fornøyd, hverken meg eller hunden.. :getlost: Vært på mer eller mindre alle klinikkene i Bergen, og synes ikke noen er bedre enn Jo.. :ahappy:

Skrevet

Bruker hovedsaklig Janicke på Bergen Vest Dyreklinikk, Christa og Per Erik er helt ok også om det er krise ;)

Ved ledd/muskelproblemer, hd røntging, halting osv bruker jeg Thomas Øyo på Stend eller Ann Kristin Milde på Myrbø.

Erlandsen på Tertnes er også flink, men personlig synes jeg at han er altfor glad i penger ;)

Har ikke så god erfaring med Petvett på Eidsvåg.

Edit: Glemte Askøy Dyreklinikk, veldig fornøyd med både Helen og Nina(?*glemsk*) der ;)

Skrevet
Jeg bruker Fana Dyreklinikk (Jo Amundstad mener jeg dyrlegen heter.)... Kunne ikke vært mer fornøyd, hverken meg eller hunden.. ;) Vært på mer eller mindre alle klinikkene i Bergen, og synes ikke noen er bedre enn Jo.. ;)

Jo Amundstad jobbet tidligere med Erlandsen på Tertnes/Gården :P

Erlandsen på Tertnes er også flink, men personlig synes jeg at han er altfor glad i penger ;)

Jeg har aldri opplevd en dyrlege som tenker mindre på penger, enn akurat Erlandsen. Han hjelper uansett om man har råd der og da, og finner alltid en løsning..

Manfår virkelig behandling og oppfølging verdt pengene der. :P

Skrevet

Er godt fornøyd med Dyreklinikken på Stend(Synes også at Thomas der er veldig flink). Ellers så er Ulf Erlandsen utrolig dyktig!

Skrevet

Vi bruker også dyreklinikken Bergen vest.. Har vært hos flere der. Bea var mye syk som valp/unghund og vi har fått veldig god service og hjelp av de fleste dyrlegene der.

Vi bor i sentrum så tenkte det var praktisk å gå på smådyrklinikken, men der går jeg IKKE igjen.. Dyrlegen der var REDD for Bea når jeg var der med henne som VALP og hun hadde øyebetendelse.. Jeez.. og Bea bare stod og logret og ville kose..

Dyrleger skal ikke være redde for hunden..

(Oooog hvis du flytter til Bergen må du bli med på hundetreff ;-))

Skrevet
Jeg har aldri opplevd en dyrlege som tenker mindre på penger, enn akurat Erlandsen. Han hjelper uansett om man har råd der og da, og finner alltid en løsning..

Manfår virkelig behandling og oppfølging verdt pengene der. :P

Hver sine erfaringer tydeligvis :P

Velkommen til Norges vakreste by, anebanana :P

Skrevet

Jeg bruker askøy dyreklinikk Hellen og Hilde(skal vel snart ha baby så det blir vel en stund til jeg ser henne igjen nå) som jobber der er vi veldig fornøyde med, men treffer på andre nyklommlinger der også av og til.

Sist vi var der med eldste hunden for hun klødde seg så mye i øret så var det en ny dyrelege der som ikke jeg har sett før og hun virket som om hun var redd små hunder. Små hunder har en tendens til å være lit glefstet sa hun til en kunde som bestilte time for å få en kloklipp på en liten hund(og det sier vel sitt). Så når Tinka var på bordet så skvatt hun til når hun peip når hun skulle sjekke øret hennes(redd for at hun skulle bite), også den snille hunden som aldri gjør noe gale da. Nei sånne folk burde finne noe annet å jobbe med synes jeg, man bør ikke være så redd for dyr når man blir dyrelege.

Ellers så har jeg kun gode erfaringer med Smådyrklinikken(Lisbeth Holtet) Myrbø, Tertnes og Bergen vest.

Stend har jeg fått en smule opp i halsen etter flere dårlige erfaringer oppigjennom.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...