Gå til innhold
Hundesonen.no

Vår ved 1600 ISO


Gjest

Recommended Posts

Skrevet

Lager en tråd bare for å illustrere hvordan en vakker solskinnsdag og mange timer ute i frisk luft resulterte i noe skuffende bilder. Har prøvd meg på litt oppskarping, crop og diverse, men historien er som følger:

Jeg glemte helt ISO og hvitbalanse (som heldigvis stod på auto) - dermed tok jeg bilder med 1600 ISO... :ahappy:

7362241_f93e01b78f_b.jpg

Bikkja fikk sitt første barmarkspor for året, på den lille avsmelta flekken vi fant.

7362224_96143e7520_b.jpg

Årets første sommerfugl! :) Kom mens vi satt og hørte på trekkfuglene.

7362211_070563e04f_b.jpg

Tjelden på flukt fra fotografen.

7362205_35130de4de_o.jpg

Heftig croppet og oppskarpet med mer canadagås (eller noe i den duren) på tur til Svalbard.

Særdeles fin dag i dag, fjæra er vakker nå som alle trekkfuglene er på plass. Bikkja er flink fugleTITTER :P

Husk at fra 1 Mai skal man være ekstra varsom med ferdsel i fugleområder.

Skrevet
Kjempefine bilder :wub: Likte spes det med sommerfuglen :ahappy:

Enig :getlost: Kjempe fine bilder.

Sommerfugl bilde fanget min oppmerksomhet :wub:

Skrevet

Ble stilig det gåse-bildet da, litt vintage liksom he he minner meg om den boken, nils holgers ettellerannet. Morsomt med spor,det vil jeg også prøve!

Skrevet

Hehehe jo takk, bra at noen faktisk fant de interessante. :ahappy:

Spor er gøy! Luna har gått lite spor i vinter (etter en særdeles god høst) - så jeg var imponert over at hun fant en av to kvister jeg la ut! Var mer fokusert på å gå sporet enn å markere pinner. Bare å hive seg på kurs, tror sporing er en øvelse som er i vinden for tiden :getlost:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvordan ser deres morgenrutiner ut med valp/hund før dere skal på jobb? Ønsker å høre litt hva andre gjør. valpen vår våkner som regel mellom 06-06.30. Vi tar han da ut i ca 15 min slik at han får gått på do, når vi kommer inn igjen så leker vi litt og trener på kommandoer før han får frokosten sin, så er det litt ut på do igjen før vi går inn, får litt hjernetrim og så er det inn i valpebingen når vi reiser på jobb. Hvordan legger dere opp starten av dagen deres?
    • @Carro92 kan kanskje tipse om noen? Jeg kommer ikke på noen akkurat nå, men har jo møtt noen i tiden jeg var aktiv i hundesport, så mulig det dukker opp noen navn etterhvert.
    • Hei!  Noen som har erfaring med oppdrettere av Whippet på Østlandet som avler robuste og stødige valper? Som har mye (eller mest) fokus på mentalitet, gemytt og personlighet? (Som kanskje ikke bare lar deg velge den valpen du selv vil, men som prøver å matche personligheter?) Eller er ikke dette vanlig blant whippet?   Spør fordi vi er et hjem med barn, og ikke planlegger utstilling.    På forhånd takk for svar😊 
    • Det er nok en helt normal valp dere har. Det er mye arbeid og tålmodighet, og faser man må gjennom, rett og slett.
    • Vi har møttes ute å gått sammen på litt avstand før de har fått lov til å være løse og leke sammen. Han er ikke spesielt interessert i andre hunder. kan legge til at han er en hun med litt lite tegn. Går fra null til hundre. Han kan ligge å sove og Bergan våkner er det første han gjør å bite, og da voldsomt og ikke kose biting. Vi har ofte skjønt at dette er et tegn på at han må på do og prøver å ta han ut før dette skjer. Vi prøver også å få lagt han, avledet han før han blir overtrøtt, med noe varierende hell. Som sagt går han fra 0-100 når det først starter. vi har vært hos dyrlege og utelukket at det er noe galt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...