Gå til innhold
Hundesonen.no

Hjelp til å melde på stevne


Superbikkja

Recommended Posts

Jeg har lastet ned NKK's påmeldingsskjema og fylt ut det jeg kan, men står fast på et par punkter jeg håper noen av dere kan hjelpe meg med...

- Jeg aner ikke medlemsnr. mitt i klubben jeg er medlem av, og har ikke noe post derfra hvor dette pleier å stå bakpå.. hvordan finner jeg det?

- Nederst så står det: "Påmeldingsavgiten er sendt pr:. [boks til å krysse av i] girokonto til arrangerende klubb.

- Dessuten skal de ha underskrift. Jeg skal sende denne som vedlegg på mail, kan jeg skrive under "på skjermen"?

Huff, dette er sikkert dumme spørsmål, men jeg trenger hjelp her altså...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

For å svare på noe helt annet - hvis hunden din er registrert i NKK eller har et NOX-nummer er det mye lettere (og ofte billigere) å melde på elektronisk. Altså gjennom NKKs påmeldingssystem, ikke ved å sende mail eller tilsvarende. Du betaler og melder på i ett, og behøver ikke å fylle ut alle opplysningene hver gang.

Rop ut, så kan jeg forklare dette nærmere om du er interessert.

For å svare på spørsmålene dine:

Medlemsnummer er ikke så nøye å oppgi, men om du ønsker å finne ut av det kan du ringe medlemsservice hos NKK eller kontakte klubben du er medlem av. De skal kunne finne deg i databasen sin.

Litt usikker på hva du spør om i spørsmål to, men før var det enkelte som sendte med sjekk, for eksempel. Det er det jo i grunnen få som gjør i dag, så du betaler inn avgiften til riktig kontonummer, og krysser av for at du har gjort det.

Når klubben godtar påmelding per mail, pleier det å være akseptert som underskrift at du har sendt en mail i ditt navn. Jeg har meldt på et par utstillinger over mail, når de ikke har annen påmeldingsordning, og det har aldri blitt etterspurt signatur. Ikke medlemsnummer heller, for den saks skyld.

Lykke til!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...