Gå til innhold
Hundesonen.no

Blanding av f.eks dverg og mellom schnauzer...


Midas

Recommended Posts

Skrevet

Dette er muligens et dumt spørsmål, men er det lov å blande slike?

Hva er forskjellen på dverg og toy puddel? Jeg ser mange annonserer dverg/toy puddel, men det er kanskje samme greia..

Slike blir jo registrert som ulike raser, som f.eks dverg pinscher og mellom pinscher. Mixer av slike kan vel ikke registreres?

Skrevet

Nei, det er ikke lov å blande dvergschnauzer og schnauzer. Det er heller ikke lov å blande farger på de forskjellige schnauzervariantene her i Norge.

Skrevet

Takk for svar. da regner jeg med det gjelder alle andre raser også. De blir jo registrert som to ulike raser.

Skrevet
Takk for svar. da regner jeg med det gjelder alle andre raser også. De blir jo registrert som to ulike raser.

Nei det gjelder ikke alle andre raser.. På blandt annet pudler kan man blande toy og dverg, og i mange (de fleste kanskje) kan man blande farger.. men hos schnauzerene blander man altså ikke fargevarienter.. Det er lov i utlandet, men ikke her i Norge :P

Skrevet

På grand danois kan man parre sammen noen farger, men ikke andre. Gul og tigret kan parres, men ingen av dem med harlekin, f.eks.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...