Gå til innhold
Hundesonen.no

Blanding av f.eks dverg og mellom schnauzer...


Midas

Recommended Posts

Skrevet

Dette er muligens et dumt spørsmål, men er det lov å blande slike?

Hva er forskjellen på dverg og toy puddel? Jeg ser mange annonserer dverg/toy puddel, men det er kanskje samme greia..

Slike blir jo registrert som ulike raser, som f.eks dverg pinscher og mellom pinscher. Mixer av slike kan vel ikke registreres?

Skrevet

Nei, det er ikke lov å blande dvergschnauzer og schnauzer. Det er heller ikke lov å blande farger på de forskjellige schnauzervariantene her i Norge.

Skrevet

Takk for svar. da regner jeg med det gjelder alle andre raser også. De blir jo registrert som to ulike raser.

Skrevet
Takk for svar. da regner jeg med det gjelder alle andre raser også. De blir jo registrert som to ulike raser.

Nei det gjelder ikke alle andre raser.. På blandt annet pudler kan man blande toy og dverg, og i mange (de fleste kanskje) kan man blande farger.. men hos schnauzerene blander man altså ikke fargevarienter.. Det er lov i utlandet, men ikke her i Norge :P

Skrevet

På grand danois kan man parre sammen noen farger, men ikke andre. Gul og tigret kan parres, men ingen av dem med harlekin, f.eks.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Merker at det lukter litt vondt av trekksela til hunden, typ sopp/mugg aktig nesten. Noen som vet hvordan det kan vaskes eller fjernes? Spyler den jevnlig med vann og henger opp til tørk.
    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...