Gå til innhold
Hundesonen.no

Blanding av f.eks dverg og mellom schnauzer...


Midas

Recommended Posts

Skrevet

Dette er muligens et dumt spørsmål, men er det lov å blande slike?

Hva er forskjellen på dverg og toy puddel? Jeg ser mange annonserer dverg/toy puddel, men det er kanskje samme greia..

Slike blir jo registrert som ulike raser, som f.eks dverg pinscher og mellom pinscher. Mixer av slike kan vel ikke registreres?

Skrevet

Nei, det er ikke lov å blande dvergschnauzer og schnauzer. Det er heller ikke lov å blande farger på de forskjellige schnauzervariantene her i Norge.

Skrevet

Takk for svar. da regner jeg med det gjelder alle andre raser også. De blir jo registrert som to ulike raser.

Skrevet
Takk for svar. da regner jeg med det gjelder alle andre raser også. De blir jo registrert som to ulike raser.

Nei det gjelder ikke alle andre raser.. På blandt annet pudler kan man blande toy og dverg, og i mange (de fleste kanskje) kan man blande farger.. men hos schnauzerene blander man altså ikke fargevarienter.. Det er lov i utlandet, men ikke her i Norge :P

Skrevet

På grand danois kan man parre sammen noen farger, men ikke andre. Gul og tigret kan parres, men ingen av dem med harlekin, f.eks.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har du forsøkt med bare en hund alene med en kattunge? Jeg har heller ingen erfaring med dette, men fra å introdusere miniatyr valp til voksen mellomstor hund. Det tok litt tid før de var gode venner. Jeg ser for meg at kanskje senior alene med en kattunge i fanget..? Samtidig øker det jo stress veldig om den andre holder konsert i rommet ved siden av.   Edit: Har du forsøkt kattungene i bur med hundene fri? Jeg husker det sjalusidrapet en rottweiler begikk på en toåring for noen år siden, hvor jeg er hellig overbevist om at måten de brukte buret på var en tungt medvirkende årsak. Når ungen kom på besøk ble hunden satt til side i bur i sitt eget hjem, i stua, mens mamsen dens ignorerte den og begikk kos og lek med ungen på gulvet og i sofaen rett foran den. Drapet ble begått en dag hunden var forvist til hagen mens ungen var inne med matmor og fikk forsyne seg selv fra fryseren midt i glaninga på hunden, hvorpå det bikket fullstendig over for den. Jeg tror ikke det var jakt, men ren sjalusi og ressursforsvar.
    • Riesenschnauzer krever ihvertfall ganske mye. Kanskje ned mot en time i uka som rent kjæledyr for å holde tovefri, korte poter, rent skjegg, ren stump og visuell sikt. En time høres lite ut, men det er et minimum, og plutselig mye om en er vant til stellfri pels. Skal en holde i korrekt utstillingspels kreves en del mer tid. Typisk rase en ikke skaffer seg om en tenker at den må friseres, men flott om en har en indre frisør som liker at den kan friseres. Profesjonellt utstillingsstell på riesen er kostbart fordi det er tidkrevende, men kan være verdt pengene om en bare skal stille noen få ganger. Ikke bare, bare å få til et jevnt og pent resultat.
    • Ja, Edeward er uvurderlig support. Super fornøyd med ham. Fordi han er krypt vil det aldri skuffe meg at han kanskje ikke engang er bygget til en Very Good (trang i fronten, en merkelig bue i ryggraden og keivete potestilling), men mentalt er han bare super.  Vi har gode naboer også. Tror ikke jeg hadde taklet dette like bra om jeg bodde mer øde og alene. Han er en livsglad gutt som vet å ha det gøy      
    • Jeg følger med på lynkart hver gang men det kan snu fort. Og det tar ett stykke å kjøre hjem om jeg ser det er ille. Det er også ofte det er meldt torden og Lyn og jeg blir hjemme med hundene også kommer det ikke torden og Lyn i det hele tatt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...