Gå til innhold
Hundesonen.no

Vindusgitter til bil


Recommended Posts

Skrevet

Er det noen her som har erfaring med vindusgitter til bil? Eventuelt lignende alternativer.

http://www.canis.no/nettbutikk/omtale.php?id=TT152_var

Bilen vår har veldig "løse" vinduer, dvs at når vi smeller igjen døren så rister rutene. Vi kan heller ikke ha de for mye åpent da folk kan stikke inn hånden og rulle opp vinduet. Om vinduene er igjen og det er varmt ute så blir det veldig "klam" luft, dvs fuktig og tung luft i bilen. Derfor tenkte jeg at dette kanskje kunne være et alternativ. Noen med erfaringer? :asmile:

Skrevet

Jeg har kjøpt de i linken der. De gjør jobben, men er ikke veldig solide.

Tror nok de kan nappes ut med et bestemt røsk, uten å knuse ruta.

Så jeg funderer egentlig på å lage meg noe tilsvarende i stål som er tilpasset bilen isteden...

Skrevet

OK. Vi står ikke på et så veldig utsatt sted med bilen, så er nok ikke fare for at noen skal bryte seg inn (røske ut gitteret), vi har bare en Hiace -92 modell :) Om noen vil inn så kan de uansett bare "knekke" ruten siden den er så løs. Noen som har sett denne andre steder enn Canis? (Irriterende med den minst 200,- regelen de har i nettbutikken)

Edit: Takk for svar Bullitt :)

Skrevet

Jeg vant en slik på utstilling en gang, men kan faktisk ikke huske om jeg har brukt den! Dvs, den er i alle fall veldig lite brukt. Den virker slett ikke solid, og den er ikke innbruddssikker, men for kortere perioder hvor bilen ikke står veldig "offentlig" til, så fungerer det sikkert fint. Jeg ville dog ikke stolt på den (eller noe annet) når det er sol og fint vær og varme dager - da skal ikke hunder være i bilen alene uansett. :blink:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Når dere er med andre valper, har dere gått litt tur sammen først uten å hilse, eller bare sluppet de sammen for lek? Det er ofte litt voldsomt for dem, og bedre om de får bli vant til hverandre på trygg avstand og tid til å lese hverandre først, før de leker.  Ellers er det nok bare å være konsekvent og holde ut, siden tannfellingen knapt har startet.
    • Takk for svar. han har to trygge eldre hunder som han har lekt med noen ganger. vi har prøvd oss med andre valper, men han er ikke intendert i å leke med de, legger seg kun ned og ruller seg sammen som en ball. Virker utrygg, redd, så det har vi sluttet med.han er at typen som blir mer giret av å hyle, så det fungerer ikke.  han har ikke begynt å miste tenner enda, men har begynt å få noen. Får både tyggebein, fryser klut fra fryseren og fryste gullerøtter/ men når de intense periodene kommer så fungerer ingen ting. Time out er det eneste som fungerer, men det er jo et mareritt å få han i valpebingen fordi han bokstaveligtalt  sitter fast i deg.    vi krysser jo fingrene for at dette er en fase, for ellers er han lydig. Kan både sitt, ligg og bli. Men ikke når dette kikker inn
    • Sosialiserer dere noe med andre hunder? Bitehemming er noe de lærer veldig mye bedre i lek med andre hunder enn fra mennesker. Prøv å finne noen trygge hunder i nærområder eller bland kjente og gå en kort tur i bånd uten hilsing, før de får leke litt. Prøv å klynke til når han biter, og snu dere bort. For noen funker det, andre blir med gira av det. Vri opp filler og tauknuter i vann og frys dem. Isen demper smerte og klør i tennene. Nå er det vel litt tidligste laget med tannfelling, men kan være starten på en periode med MYE biting. 
    • Du kan anmelde eier/fører med beskrivelse og tidspunkt/sted til politiet, men det er lite sannsynlig at de vil ha kapasitet til å gjøre noe med det. Hvis du har mulighet til å finne ut hvem det er kan du sende en bekymringsmelding til Mattilsynet, men så lenge hunden får mat, vann og tak over hodet er det lite de kan gjøre også, så lenge de ikke ser faktisk alvorlig mishandling. Det er lovpålagt å ha kontroll på hunden enten den er i bånd eller ikke, men i realiteten veldig vanskelig å håndheve.
    • Hei! valpen vår på 14 uker har egentlig vært eksemplarisk, bortsett fra litt utfordringer på natt og med bur. Men nå har det virkelig blitt ekstremt mye biting. Vi fører dagbok og ser at det sammenheng mellom overstimulering og lite søvn som gjør at han får disse bite periodene. Det går ikke an å avlede han med gobiter, bein eller ignorering og vi må sette han i timeout for å roe han.    noen som har noen tips til å håndtere dette? Han biter oss til blods og sikter fast når han skal følges i timeout eller ut for å gå på do. Vi vet vi skal prøve å unngå overstimulering og at han må få mer søvn. Men enn så lenge har vi slitt litt med å få han til å roe seg alene på dag og kveldstid 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...