Gå til innhold
Hundesonen.no

Vindusgitter til bil


Recommended Posts

Skrevet

Er det noen her som har erfaring med vindusgitter til bil? Eventuelt lignende alternativer.

http://www.canis.no/nettbutikk/omtale.php?id=TT152_var

Bilen vår har veldig "løse" vinduer, dvs at når vi smeller igjen døren så rister rutene. Vi kan heller ikke ha de for mye åpent da folk kan stikke inn hånden og rulle opp vinduet. Om vinduene er igjen og det er varmt ute så blir det veldig "klam" luft, dvs fuktig og tung luft i bilen. Derfor tenkte jeg at dette kanskje kunne være et alternativ. Noen med erfaringer? :asmile:

Skrevet

Jeg har kjøpt de i linken der. De gjør jobben, men er ikke veldig solide.

Tror nok de kan nappes ut med et bestemt røsk, uten å knuse ruta.

Så jeg funderer egentlig på å lage meg noe tilsvarende i stål som er tilpasset bilen isteden...

Skrevet

OK. Vi står ikke på et så veldig utsatt sted med bilen, så er nok ikke fare for at noen skal bryte seg inn (røske ut gitteret), vi har bare en Hiace -92 modell :) Om noen vil inn så kan de uansett bare "knekke" ruten siden den er så løs. Noen som har sett denne andre steder enn Canis? (Irriterende med den minst 200,- regelen de har i nettbutikken)

Edit: Takk for svar Bullitt :)

Skrevet

Jeg vant en slik på utstilling en gang, men kan faktisk ikke huske om jeg har brukt den! Dvs, den er i alle fall veldig lite brukt. Den virker slett ikke solid, og den er ikke innbruddssikker, men for kortere perioder hvor bilen ikke står veldig "offentlig" til, så fungerer det sikkert fint. Jeg ville dog ikke stolt på den (eller noe annet) når det er sol og fint vær og varme dager - da skal ikke hunder være i bilen alene uansett. :blink:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvis han spiser og drikker som normalt og alt ellers er normalt ville jeg sett det an en dag til, og så evt. tatt en telefon til dyrlegen i morra hvis det ikke endrer seg. Kanskje det bare er for kaldt? Det kan også være urinveisinfeksjon. Men generelt hvis du er usikker på helsespørsmål så er det ofte bedre å ta en telefon til dyrlegen heller enn å spørre på et forum.
    • Hei, første gang inne på hundeforum men trenger virkelig råd. Jeg har nylig fått en tibetansk spaniel valp på 9 mnd. han har vært så frisk og rask, spiser og drikker masse, har både bæsje og tissa og leker som bare det helt siden vi fikk han. Men onsdag morgen så tissa han ikke… nå har det gått et døgn og han har enda ikke tissa😰 hva kan være galt?? 
    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...