Gå til innhold
Hundesonen.no

Provit pølser-fullkost?


Tiv

Recommended Posts

Skrevet

Kjøpte pølser laget av storfe, vom, laks og ris. Beregnet på hunder i normal aktivitet. Er dette fullfòr eller ei? Lette litt på provits sider, men fant ikke noe.

Skrevet

Haha, nå leste jeg litt fort. Tenkte på Vitago sine grill/wienerpølser jeg!

Men vil vel anta at dette er fullfor.. men man kan jo alltids fore litt tørt og litt vått.

Skrevet

Det selges i alle fall som fullfôr hos oss på lik linje med V&H og NP. Men det er lagret i en annen form og inneholder ris i tillegg til kjøttproduktene.

Det er Norsk Dyremat AS som distribuerer og produserer provit, men produktet er såpass nytt at de ikke har fått det ut på hjemmesiden sin ennå. Vil anta at det dukker opp informasjon om det der etter hvert som produktet har fått solgt litt. Jeg kan også sjekke opp hva Norsk Dyremat sier om produktet, eventuelt går det an å sende dem en epost.

http://norsk-dyremat.no/index.html

Skrevet

Tusen takk, da vet jeg det! Hundene var helt gale etter pølsene, men jeg har blandet de i tørrmaten da. Var så greie; enkle å smuldre opp og strø over. Har plagdes med å holde vekta oppe på et par av de, selv med høyenergifòr, men med pølsene merket jeg forskjell ganske fort. De selger ikke v&h her, bare provit.

Skrevet

Da kan du nok med fordel bruke provit for aktive hunder du, da. Hvis voffsen sliter med å legge på seg. Kun som et supplement til torrfôret mener jeg. (Provitpølsene finnes i tre varianter, men det vet du kanskje)

Skrevet

Er dette også frossen-pølser, eller? Lurer på hva vi skal ha med oss på ferietur til vofsene i sommer, skal være borte tre uker, og fryseboks er det jammen dårlig med i campingvogna gitt! :D Vurderer frysetørket vom med vitamin/mineraltilskudd.. :) Men dette høres jo fint ut, så derfor lurer jeg altså. :D

Skrevet

De kom frosne til butikken, men ligger opptinte i hylla. Jeg har de i kjøleskapet. Åpnet skal de holde seg i to dager. Uåpnet er det sikkert til holdbarhetsdato. Står at de skal ligge 'tørt og ikke over romtemperatur'.

Skrevet

Vi fikk dem ikke frosset. Vi fikk dem pakket akkurat som fersk marsipan - hvis du skjønner hva jeg mener.

Skrevet
Vi fikk dem ikke frosset. Vi fikk dem pakket akkurat som fersk marsipan - hvis du skjønner hva jeg mener.

Skjønner hva du mener. :) Tror du det går fint å oppbevare de i romtemperatur, og i kjøleskap når de er åpnet? Er de store forresten?

Skrevet

Det går helt fint å oppbevare dem i romtemperatur før de er åpnet, ja! :thumbs:

Store.. Hm. De er på størrelse med en 1 kgs pølse med V&H omtrent. Kanskje litt bredere siden de inneholder en del vann og ikke er frosset.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...