Gå til innhold
Hundesonen.no

Hund på villmarksmessa


SiriogDiego

Recommended Posts

Skrevet

Noen som vet hvordan reglene for å ha med hund på villmarksmessa på lillestrøm er?

De skal ha valpeshow og andre hundeaktiviteter, men kan hundene kun være i området hvor dette er eller kan man ta de med rundt når man går og titter? Noen med erfaring fra dette?

Skrevet

Du kan ha med hunden rundt overalt.

Eneste er at det er masse folk der, så ikke sikkert det er like gøy for hunden om du skal rusle rundt for titte.

Skrevet
Det er mange som har med hund dit, og sånne steder er også kjempefin miljøtrening...

Er det jeg har tenkt også. Er mange år siden jeg var der sist, men da var det en del som var ute også. Så går an å være en del ute med han. Tenker det er bedre han kan bli med enn å måtte være hjemme alene. Men som MonicaT sier tenker jeg at det kan hende det blir litt mye folk? Jeg har ikke bestemt meg enda. Så får se hva jeg gjør.

Skrevet

Jeg var tilfeldigvis på arrangør kontoret når noen spurte om det samme og svaret de fikk var at hunder er velkomne så lenge de ikke blir stressa. Stressa hunder skulle visst rett ut. En fornuftog holdning forøvrig da stressa hunder ikke har det bra:)

Vi sto 5 timer på stand i går og det gikk helt fint han slappet av i kurven og syntes livet var fint, men vi hadde en sliten gordon med oss hjem som tok kvelden med ro. Mange inntrykk, lukter og andre hunder.

Skrevet
Oi, det er denne helgen ja. Jeg trudde det var neste.

Fort gjort å gå glipp av sånt når man bor så langt som 5 minutter unna :)

He he. Ja, det er fort gjort :)

Skrevet
Jeg var tilfeldigvis på arrangør kontoret når noen spurte om det samme og svaret de fikk var at hunder er velkomne så lenge de ikke blir stressa. Stressa hunder skulle visst rett ut. En fornuftog holdning forøvrig da stressa hunder ikke har det bra:)

Vi sto 5 timer på stand i går og det gikk helt fint han slappet av i kurven og syntes livet var fint, men vi hadde en sliten gordon med oss hjem som tok kvelden med ro. Mange inntrykk, lukter og andre hunder.

Vet du om man på ha med vaksinasjonskort? Eller om noen andre vet? Jeg tenkte selvfølgelig ikke på det, og har reist fra Sarpsborg til Moss. Bør kanskje hente det?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...