Gå til innhold
Hundesonen.no

Noen bilder fra i går


PsychoLynx

Recommended Posts

Var en tur hos oppdretter i går. Fikk tatt litt diverse bilder, av både aussier, vorsther, unger og so on :wub:

Gry tar et jafs av bakparten på Knall :)

150409_02.jpg

Søteste Gry!

150409_04.jpg

Galskap!

150409_05.jpg

150409_08.jpg

Gard

150409_12.jpg

(etter snørrtørking:P)

150409_13.jpg

Bridie og Gry!

150409_16.jpg

En Bridie 2 dette her ;)

150409_18.jpg

Gry kræsjer i pappa Icek

150409_21.jpg

Icek

150409_22.jpg

150409_27.jpg

My (mamma'n til Bridie) og Aida (storesøster til Bridie, datter til My)

150409_30.jpg

150409_33.jpg

Mor og datter (My og Gry)

150409_34.jpg

Bridie

150409_36.jpg

Aida

150409_37.jpg

Aida har fått hale.. Vorsther hale faktisk ;)

150409_38.jpg

My, mamman til Bridie. 9 år gammel.

150409_40.jpg

150409_41.jpg

150409_44.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvordan får du de til å posere slik som de gjør? :wub:

Kjempefine bilder forresten :)

Jeg skal IKKE ta på meg skryten for Gry her, den skal Hanne få ta ;) Det går vel generelt i tålmodighet (fra hund og eier) og en fin BLIIII kommando ;) Og litt god balanse :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Og når flytter Gry inn til deg...? :)

ehehe, det lurte jeg litt på her en dag også... :D Men ikke med det første. :D Hørte rykter om at jeg må bade henne og holde henne ren til utstillingen på Stange, så da må hu vel bo her en dag eller to da ;) (Ero sku jo bare bli en dag eller tre han også) ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

flotte bilder ...jeg sliter som pannekake med å få bikkja til å stå stille eller ligge stille.. :)

Fatter ikke at dere får bikkjene til å sitte i gravemaskin OG ta bilder!

Hehe, vi var to om det da. Hanne balanserte Gry, mens jeg stod klar med kamera :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hehe, morsomme poseringer og fine bilder :P Nok en gang smeltet Icek mitt hjerte :P fy søren for en nydelig hund!

Litt sånn OT, er det flest aussier som er født uten hale eller er det ganske likt "fordelt"? Jeg har lyst på aussie en gang, men da vil jeg ha hale :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg aaaaner ikke hva som er prosenten for med og uten hale osv. Men vet jo at det blir født mye av hvert liksom. Men vet ikke om det ene er mer vanlig enn det andre egentlig. I mange land blir jo halen fortsatt kupert på aussie da.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hehe, morsomme poseringer og fine bilder :) Nok en gang smeltet Icek mitt hjerte :) fy søren for en nydelig hund!

Litt sånn OT, er det flest aussier som er født uten hale eller er det ganske likt "fordelt"? Jeg har lyst på aussie en gang, men da vil jeg ha hale :D

OT Stumphale er dominant, så for å "være sikret" at valpene har hel, lang hale (ikke 3/4 eller 1/2) så burde man kjøpe fra et kull hvor begge foreldrene har lang hale, hvis det er et kriterie.I ett kull hvor foreldrene har korte haler (3/4, 1/2, 1/4 eller mindre) kan det komme valper med lange haler også iom at begge foreldrene kan ha ressesivt langhalegen. Hvor mange som blir født med og uten kommer altså ann på moten og hva oppdrettere parrer. En del oppdrettere parrer for å få halelengde også, mens mange (de fleste håper jeg) ikke ser på det som noe viktig kriterie for parringen. OT slutt :)

Du er flink til å ta bilder Marit! :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hehe, morsomme poseringer og fine bilder :) Nok en gang smeltet Icek mitt hjerte :) fy søren for en nydelig hund!

Litt sånn OT, er det flest aussier som er født uten hale eller er det ganske likt "fordelt"? Jeg har lyst på aussie en gang, men da vil jeg ha hale :D

Sånn tenkte jeg også... Men nå har jeg liksom blitt vant til disse supersøte stumpene som går som propeller og synes virkelig det er kjempesjarmerende! Så den gang jeg skal ha aussie (plooootselig! :) ) så vil jeg gjerne ha med stump! Kommer ikke til å se på det som førstekriterium akkurat, men gjerne det! (hvor pokker ble det av den smileyen nå da... *lete* Der! What?? Har den blitt sånn igjen nå da? Hmmmm.. jaja..) :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...