Gå til innhold
Hundesonen.no

Krøllehester og søtehunder!


SoppenCamilla

Recommended Posts

Skrevet

Tusen takk for at jeg fikk besøke dere, Ida og Ingvild, det var kjempekoselig! :P

Fibi er på oppdagelsesferd!

IMG_1310.jpg

Scilos skuer landskapet

IMG_1319.jpg

IMG_1335-1.jpg

IMG_1345-1.jpg

IMG_1350-1.jpg

*lage snøengel*

IMG_1351.jpg

IMG_1352-1.jpg

IMG_1359.jpg

SE for en hale! :D

IMG_1367.jpg

IMG_1385.jpg

Soler seg i påskesola

IMG_1388.jpg

"Hvis jeg er fin sånn som nå, kan du leke med meg da?"

IMG_1389.jpg

IMG_1393.jpg

IMG_1400.jpg

LEKE!

IMG_1429.jpg

IMG_1430.jpg

IMG_1431.jpg

Her kommer horsedoodlesene! Jeg husker ikke hva de heter, eller jo, men jeg vet ikke forskjell på de! :D Så dere får nøye dere med bilder enn så lenge.

Ingvild og krøllisene

IMG_1444-2.jpg

Søøøte

IMG_1447.jpg

Ida koser seg også!

IMG_1450.jpg

De kan lage grimaser også! Skikkelig allroundhester!

IMG_1454.jpg

Jah, jeg ble littegranne facsinert av at et par av de hadde ett blått øye

IMG_1460.jpg

IMG_1465-1.jpg

IMG_1466.jpg

Grimaseeeee

IMG_1471.jpg

*dele opp*

Skrevet
søte søte hundene :D

Og jeg vil ha slik en krøllehest!!

Det vil jeg og! Jeg forelska meg heeelt i en minikrøllings. Den var kjempesøt, og den dilta etter over alt, og gnagde på knappene på buksa mi, og sånn dings som stakk opp av støvlene mine. Jeg fikk ikke tatt bilder av den da, for de var plassert sånn teit til, at man måtte over masse smelta snø og nesten smelta snø og hard snø, skikkelig terreng. Turte ikke ta med kameraet dit, jeg snubla jo hele tida.

Skrevet

Weee, bildetråd fra påskebesøket. :D Det var veldig koselig å ha besøk av deg også. :D Det kommer nok flere bilder når vi kommer oss hjem.

Skrevet
Jeg vil også på sånn besøk *misunnelig*

Flotte bilder av kule hunder og fiiine krølledyr :D

Bare kom! :P

Tusen takk for besøket, Camilla :D

Skrevet
:D

Kan du ta noen bilder av babyminikrølle for meg? :P

Det har jeg allerede gjort! :P

Skal legge ut på mandag :D

Skrevet
Ja, de er kjempekule! Jeg kosa meg litt i Photoshop i stad med ett:

Redigert.jpg

Wow, lekkert! :ahappy:

Men du tok ingen bilder av det andre øyet hans, vel?

Skrevet
Jeg ante ikke at det fantes hester med krøller! Så fine de var!

De er allergivennlige.. :ahappy: Men renrasede da *fnis*

Er det Lene Jensen sine hester ?

Nydelige bilder av både hundene og hestene!

Skrevet
Wow, lekkert! :)

Men du tok ingen bilder av det andre øyet hans, vel?

Næh, det var jo bare brunt. :D

De er allergivennlige.. :D Men renrasede da *fnis*

Er det Lene Jensen sine hester ?

Nydelige bilder av både hundene og hestene!

Jeg mener det er hennes hester, ja. :ahappy:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...