Gå til innhold
Hundesonen.no

Sonen treff i Oslo og omegen..


Marianne

Recommended Posts

  • Svar 71
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Kan sikkert jeg og,men da må det være et sted jeg kan nå med offentlig transport på kortest mulig tid..Loke er desverre IKKE flink til å læksen på tog/buss etc..for å si det mildt... :)

Skrevet
Kan sikkert jeg og' date='men da må det være et sted jeg kan nå med offentlig transport på kortest mulig tid..Loke er desverre IKKE flink til å læksen på tog/buss etc..for å si det mildt... :)[/quote']

Glimrisch!!! :mrgreen: Hvor bor du egentlig...?

Skrevet

Mellom Drammen og kongsberg.

Han er vant med å kjøre tog:vi er blandt annet på lydighetkurs ved canis hundeskole i lysaker en gang i uken.Det er 1t på tog hver vei..

Men det er visst drepende kjedelig å sitte stille på et tog så han prøver alt av bøll under togturen..den nye favoritten er å bjeffe av full hals :roll: .

Det er i slike situasoner jeg ser bort i fra min vanlige mantra om å ignorere og avlede... :wink:

Mvh Annette

Skrevet

Bor du langt fra stasjonen på Ullernåsen? Jeg bor på Bekkestua.

Tja.... Hvis du kaller 30 sek å gå langt så! :wink: Det er den nærmeste lavblokka til banen, den ligger rett ovenfor linjene!

Skal høre om Beate også vil være med! :mrgreen:

Skrevet
Mellom Drammen og kongsberg.

Han er vant med å kjøre tog:vi er blandt annet på lydighetkurs ved canis hundeskole i lysaker en gang i uken.Det er 1t på tog hver vei..

Men det er visst drepende kjedelig å sitte stille på et tog så han prøver alt av bøll under togturen..den nye favoritten er å bjeffe av full hals :roll: .

Det er i slike situasoner jeg ser bort i fra min vanlige mantra om å ignorere og avlede... :wink:

Mvh Annette

Hehehehe Loke er en bra fyr assa!!! 8)

Vi kunne jo tatt det i en helg da, siden det blir så fort mørkt nå...

Eller hva sier dere...?

Skrevet

Lenge til hun er ferdig da...?

starta å blø for 2 dager siden.. så ca 3 uker.. sukk.. men vi kan vel ta en sånn treff da å.. så kan jeg ta med meg rampe Mico denne gangen..

Når blir det da??

Skrevet
Jeg er med' date=' bor i Drammen, men kan jo ta toget hvis ikke mamma eller pappa kan kjøre meg.[/quote']

Da kan du jo henge deg på Anette og Loke! :mrgreen: Hvis det passer sånn mener jeg....!

Skrevet

starta å blø for 2 dager siden.. så ca 3 uker.. sukk.. men vi kan vel ta en sånn treff da å.. så kan jeg ta med meg rampe Mico denne gangen..

Når blir det da??

Det har vi ikke snakket om enda...

Noen forslag??

Skrevet

Jeg bor på Bøler...

Kan vi ikke finne oss en skog å gå i da...

Kanskje ta en av de to neste helgene eller noe???

Passer kanskje best i helgene... blir så fort mørkt på ettermiddagen..

Skrevet

Jeg vet ikke men syns vi må ta det i en helg. Vi kan jo finne oss en korslig skogssti eller noe sånt. Er ikke veldig kjent i oslo jeg. Er det noen andre som skal ta togen gjennom eller fra Drammen? Da kan vi gjo reise sammen :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ja, ingen av de du nevner er spesielt enkle å trene eller har lite lyd ihvertfall. Med unntak av whippet og basenji som ikke bjeffer mye, men basenji har ulingen sin. Spanieler luker nok mer hund, og de fleste hunder med underull vil lukte mer enn en puddel. Du kan jo se på de andre vannhundene? Lagotto har hatt mye dårlig gemytt, men portugisisk vannhund er en av mine favoritter som jeg så en del av da jeg drev aktivt med hundesport.
    • Jeg brukte for det meste lek som belønning med puddelen, han krevde en del aktivisering men han begynte ikke å bli destruktiv eller pipete om jeg var litt treg en dag eller to, det var greit. I tilfelle det er interessant har jeg en video av en ekstra lang treningsøkt ute en kveld da han trengte litt ekstra hjelp til å få ut energi. Slikt går helt fint, så lenge hunden ikke sier ifra ved å ødelegge ting 😅   Kan jo hende det blir puddel igjen, men kjekt med input i tilfelle det var noe jeg ikke hadde vurdert. Spaniel var ikke på radaren min, vet ikke om det inntrykket jeg har av dem er helt riktig for meg. Og en tråd jeg fant her inne snakket om at de luktet sterkt for noen, det gjør meg litt skeptisk, lukt er grunn til at jeg ikke ville hatt Golden retriever feks 🫣 Korthår collie så jeg på for en del år tilbake men falt ikke helt i smak. Vurderte også chodsky pes, basenji, lundehund, sort elghund, whippet etc, veldig forskjellige raser med forskjellige behov 😅 
    • Det kommer jo litt på ambisjonene mtp lydighet og sånt også. Hunder som er lette å trene krever ofte også mer aktivisering.  Med labrador er det på godt og vondt mye matfokus, det er et godt verktøy i treningen, men også en utfordring. På samme måte som at mange pudler er kresne og vanskeligere å belønne med mat. Spaniel er generelt også mer matglade, men kanskje ikke så ekstreme som labrador.  Gjeterhundrasene har ofte også en del stress, og gjerne lyd med det.  Korthårscollie er en av de jeg synes er litt annerledes og som er ok hunder på aktivitet, de røyter en god del, men ikke noe pelsstell utover børsting og støvsuging. Jeg er litt usikker på lydnivå der. Men kan være verdt en titt.
    • Takk for svar 😁 Har vurdert labrador ja, men litt redd for at den hadde spist alt den kom over 😂  Har absolutt vurdert puddel på nytt, men fra en annen oppdretter. Jeg gjorde mye research og kontaktet flere oppdrettere da jeg fikk min første, men det endte ikke så bra allikevel. Var også ikke klar over at de brune var kjent for å være ekstra gal. Jeg startet en puddelgruppe i området da jeg fikk ham og vi dro på jevnlige treff der, så vet jo at ikke alle er like ikke, men det var en del av guttene som var vanskelige å ha med å gjøre.. så hadde valgt tispe om det ble puddel, tenker jeg. Springer spaniel har jeg ikke sett noe på, har ikke særlig erfaring med den type hund. Pelsstell går helt greit. Alle har jo noe stell. Puddel var ganske mye innimellom, men det var jo ikke verre enn at jeg bare kunne glattbarbere ham om jeg ikke orket en periode. Har også blitt klok av skade og innsett at jeg må prioritere trening på ro ute 🫣
    • Ah perfekt! Takk skal du ha for heads up! Hadde litt guffen magefølelse. Takk for tips, sjekker ut disse nærmere  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...