Gå til innhold
Hundesonen.no

Påskekrim!


SFX

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har hatt hjemmekontor i dag, og X'en blir alltid litt forvirret av det. Vi er hjemme, men rutinene er likevel annerledes?

Hun blir dermed litt mer vasete og rastløs her, enn når vi er på kontoret. Hvorfor må jeg bare sitte ved datamaskinen?

Jeg hadde gjort et forsøk på å gjøre henne litt mer fornøyd - og sliten i hodet - med en treningsøkt, hvor vi jobbet med ulike øvelser på stuegulvet. Hun jobbet godt, var flink, og vi holdt på en stund for å se hvor langt jeg kunne presse henne.

Etterpå var hun rimelig tørst etter alle godbitene, og hev seg over vannskåla. Jeg åpnet verandadøra for å få inn litt frisk luft, så kunne X'en også få legge seg der og nyte sola.

Og jeg formodet at hun var sliten og fornøyd, for det tok lang tid uten at jeg så noe til henne. Jeg satt med en tung rapport, og tiden gikk mens jeg bannet og stavet meg gjennom byråkratispråk. Men så begynte jeg å føle for et avbrekk - kanskje en ny økt med rygging kunne være noe? Som sagt så gjort, og jeg roper på X'en.

Ingen respons.

Jeg går ut i stua, og roper på henne igjen.

Ingen respons.

Da ser jeg at verandadøra er lukket inntil - det hender den blåser igjen, og det hender at X'en kommer borti døra så den går igjen. Vanligvis har vi ei snor på håndtaket som vi fester på en krok på utsiden for å holde døra åpen, men kroken røk tidligere på dagen.

Jeg går mot døra, tar tak i håndtaket, trykker ned, og åpner opp.

Og der, der ser jeg henne... Jeg blir helt kald, gåsehuden brer seg, håret prikker, tårene strømmer på, og jeg støter ut et skingrende hyl:

09_04_06006b.jpg

Hvem har halshugget X'en??????

Skrevet

Det ser hvertfall ut som om hun døde med et smil om munnen. Jeg tipper derfor at det var noen hun kjente som gjorde det! Mine mistanker rettes mot din samboer.

Skrevet
;)

Håper du fant igjen resten av kroppen hennes etter at sjokket hadde gitt seg.. :P

Jeg må på letetokt etterpå, tenker jeg, kanskje jeg finner noen spor da.

Det ser hvertfall ut som om hun døde med et smil om munnen. Jeg tipper derfor at det var noen hun kjente som gjorde det! Mine mistanker rettes mot din samboer.

Den hunden elsket alle mennesker, så det kan ha vært hvem som helst. :)

;)

Naai, stakkar vakreste X'en!

Jeg håper bare det gikk fort...

Skrevet

Noen som hadde veldig lyst på henne, men syns hun hadde et for fårete smil? Valget ble derfor å la hodet ligge igjen, så tar de hodet fra en annen hund. Si ifra til alle du kjenner som har hunder med pene hoder, bare for å være sikker... :S

(Eller flirte jeg, men fikk faktisk frysninger nedover ryggen :) )

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dyrebutikker har som regel dette.  Ville begynt med ørepudderet.  Hvis du har en smal pinsett, kan du bruke det istedenfor veneklemme.
    • Er det det samme hvor jeg kjøper sånn tang? Ja hvis det hjelper så er det verdt det men var redd å kjøpe enda en ting som ikke blir brukt. Hehe😉
    • Ja mente røytefri hund.
    • Dette har funket i alle år for meg og mine hunder.  Det er spesielt viktig for røytefrie hunder, der pelsen er mye finere og glattere enn andre pelstyper.  Ørepulveret gjør at hårene i ørene blir "trå" så det blir lett å få tak i dem og alle mine (har og har hatt mange) godtar dette. Det er viktig å få tak i de innerste hårene ellers kan det bli klumpete og da er det vanskelig og tar tid å få ut. Det er aldri feil å bruke hjelpemidler som er helt ufarlig og gjør jobben lettere.  Mindre plagsomt for hunden.
    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...