Gå til innhold
Hundesonen.no

Priser i Riga


Huldra

Recommended Posts

Skrevet

Noen som har vært i Riga og vet hva som lønner seg å kjøpe der (fremfor her i landet)? Jeg har lyst på en ny linse, men vet ikke om det er dyrt der eller ikke? Eller hva med andre ting?

Skrevet

Da jeg var i Riga fikk vi på forhånd beskjed om at lintøy og keramikk var billig, men det er vel mer souvenirting. Eller, jeg kjøpte en stor linduk og dekkebrikker - det står ikke i souvenirhylla...

Men kan du ikke finne latviske nettbutikker og sammenligne pris?

Skrevet
Hvordan finner jeg latviske nettbutikker jeg skjønner noe av da?

Nei, jeg så vel for meg googlesøk på en konkret linse + latvia, etc, og se hva slags pris som kommer opp.

Skrevet

Jeg hadde lite tid til shopping i Riga - jeg var på et svært marked og innom to klesbutikker mens jeg var der, og endte opp med et par tøysko og seks skjerf som kostet ti kroner stykket (herlige østeuropeiske skjerf med masse farger og blomster :lol:).

Så sånn utover at alkohol og tobakk var billig der (men billigere i Vilnius, faktisk), veit jeg særdeles lite om prisnivå. Det meste/alt er jo billigere med en gang man kommer utenfor Norges grenser - men det er ikke sikkert at prisforskjellen på akkurat fotoutstyr er såpass stor at det er verdt det i forhold til muligheter man har for retur, garanti og forsikring.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...