Gå til innhold
Hundesonen.no

Gærninger på tur


Marianne

Recommended Posts

Margrete og jeg har vært på tur idag, deilig vær var det og, så da ble kameraet med. Lita har hatt :D-dagen, og har hatt det skrekkelig artig med lekene velteforsøk på tanten, tygge på tanten, dynk en polvott, velt en polvott, bøll med en BC, og seff drep så mange pinner som mulig. Man er da Schäfer inni hodet sitt må vite :lol:

Først, litt dårlige bilder men artige fjes på Zizco

Næh, damene jo!

IMG_4978.jpg

Wee

IMG_4979.jpg

IMG_4981.jpg

Åhåh, innkommende prosjektil..! :P

IMG_4982.jpg

TANTE!!

IMG_4983.jpg

IMG_4984.jpg

IMG_4985.jpg

IMG_4986.jpg

Mamma, se! Jeg har fanget en tante!

IMG_4987.jpg

IMG_4988.jpg

Æsj, hun er for treg, jeg stikker!

IMG_4989.jpg

Z er teit og mener det er skummel fordi det kanskjehvisomattedersomatte kommer til å si bang oppi skogen. Ergo...

IMG_4990.jpg

.. han må fåes over på andre tanker

IMG_4993.jpg

Weee (igjen)

IMG_4994.jpg

Bølle med BC'n, Teq bryr seg fint lite

IMG_4997.jpg

IMG_4998.jpg

*dele opp*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Margrete og meg *flirer*

IMG_4999.jpg

Z fjoller, kanskje ikke sååå lurt med kløv på seg..?

IMG_5000.jpg

IMG_5001.jpg

:D:P

IMG_5002.jpg

IMG_5003.jpg

Iiiiik, den sitter feil på!

IMG_5004.jpg

Jeg dør...

IMG_5005.jpg

Men er stor gutt og ordner selv

IMG_5006.jpg

Lita monger

IMG_5009.jpg

IMG_5011.jpg

IMG_5012.jpg

IMG_5013.jpg

Peeeene gutten til tanten sin han :lol:

IMG_5018.jpg

IMG_5019.jpg

Mer BCbølling

IMG_5020.jpg

IMG_5021.jpg

IMG_5022.jpg

*dele opp*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Verdens beste lille polvott :lol:

IMG_5029.jpg

IMG_5036.jpg

Legg merke til fokuset til Tequila..

IMG_5046.jpg

Få godbiten da...!

IMG_5047.jpg

Trege tanten

IMG_5048.jpg

IMG_5050.jpg

Fint, da stikker jeg

IMG_5051.jpg

IMG_5052.jpg

IMG_5053.jpg

Dumdidum

IMG_5054.jpg

Crap...

IMG_5055.jpg

.. innkommende...

IMG_5056.jpg

IMG_5057.jpg

*Phu* det gikk bra denne gangen

IMG_5058.jpg

Dele opp... (Igjen)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Oki da, kan være litt vakker og..

IMG_5077.jpg

IMG_5079.jpg

IMG_5083.jpg

IMG_5091.jpg

IMG_5096.jpg

Så må man drepe pinner, veldig viktig

IMG_5104.jpg

Tenkt å hjelpe meg eller??

IMG_5107.jpg

IMG_5108.jpg

IMG_5111.jpg

Tequila var mer opptatt av å være mongis i snøen

IMG_5113.jpg

IMG_5115.jpg

IMG_5116.jpg

IMG_5117.jpg

Drapsutvikling av pinnen

IMG_5129.jpg

IMG_5130.jpg

Klarte det!

IMG_5139.jpg

IMG_5132.jpg

IMG_5133.jpg

Gratulerer til de som har kommet seg helt ned hit *flirer*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

IMG_5111.jpg

Søte raringen :D Jeg kommer aldri til å glemme reaksjonen til mora til utleier-kompisen da hun traff Lita i fjor sommer "Oi! Så... Så... Så rar! :P Men vakker!"

Godt å se at de virker igjen begge to :lol: Kule bilder, kule hunder!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

fine bilder:D

hvilken hund er den lyse? kjempesøt.

Svarer jeg siden jeg vet at Marianne er ute. Den lyse er polvotten til Marianne, og ett kjærligshetsbarn importert fra Spania. Altså en av spanias løse fugler hihi.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Søte raringen :D Jeg kommer aldri til å glemme reaksjonen til mora til utleier-kompisen da hun traff Lita i fjor sommer "Oi! Så... Så... Så rar! :D Men vakker!"

Godt å se at de virker igjen begge to :) Kule bilder, kule hunder!

*flirer* Mannen har helt rett :D Hun er rar, merkelig, mongis og alt det der, og vakker ja :D

Og det som var usedvanlig deilig å se var at Lita ikke var halt, eller på noen måte stiv når vi var på tur nå :)

fine bilder:D

hvilken hund er den lyse? kjempesøt.

Tequila er one of a kind hun :D

Det var jo mange bilder jo! Men de var morsomme, herlige og fine :D

*flirer* Jepp, jeg lyver da ikke når jeg sier det var mange bilder..! :D

Ellers takk for koselige kommentarer :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Den lille lyse smeltet meg helt :)

:whistle:

Flotte bilder :)

Jeg dør på meg av ørene til Lita :)

*flirer* Du er ikke den eneste!

Jeg vil å ha en sånn fin polvott :)

Lykke til! Tipper nok hun er den eneste i verden :)

Dritekkelt med all den snøen, men fine hunder! :)

Si meg.. Er det meg eller syns du alltid det er noe ekkelt med mine bilder..? :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Lita har skikkelig kule ører, og er en dame etter Diablo`s smak, han liker dem sånn gærne..

Teq er så søt da, minner meg om min gamle ærverdige, som gikk litt i utkanten og snuste for seg selv, for ikke å bli nedrent av de store..

Og Z`ern da, han er jo bare seg selv, han, og er kommentert 100-vis av ganger herfra før.. *flir*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kan henge meg på anbefalingen om Collie, men vær nøye på valg av oppdretter og linjer. Det er ikke å stikke under en stol at det finnes mentale brister innad i rasen. En god collie derimot er en enormt kjekk hund å ha! Så gå seriøst inn og møt hunder i flere settinger og se hvordan de tar ting, eventuelt om de har en MH så er jo den fin å få sett om de har filmet den f.eks. 
    • Tiden flyr og lille bebbisen blir snart året. 😱 Hun er fremdeles kanskje 6mnd i sitt eget hode da. 😂 Dagens agenda så slik ut 😴 etter å ha trent litt på fokus med bestekompis whippeten Leo som distraksjon, og så gått ett spor i nytt terreng etter en god times pause i bilen. 😁    Tidligere i mars når vi passet på ett lite småbruk. Fant en fin foss!   et par fra den lille uka vi hadde snø her sørvest. 😂
    • Life's a beach, og når det er kaldt og surt og blåser, så har vi den for oss selv, så det var ikke så ille, men det var ikke så vel heller, for Ede har ikke store radiusen (0-2m) eller masse interesse for å utforske omgivelsene selvstendig, så aktivitet begrenser seg mest til mutterns fremdriftstempo og kastearm. Det som er dårlig med det er det samme som er bra med det. Borrelås klengete er dog veldig å foretrekke over selvstendig på vift i sin egen verden. Bonus for egen helse å måtte løpe litt og være mer aktiv for å gi Ede mer av aktiviteten han trenger.  Virkelig ikke så mye å melde fra en stadig mer rutinepreget hverdag sammen. This is it nå, liksom.  Ede har begynt gå på turbusser helt selvstendig, flink opp trappen og går rett til plassen sin på midten. Trenger finne en smart måte å trene på å rygge i vinkel, for å komme inn mellom seter. Mestrer vi ikke det, så må vi stå over en buss om det er barnevogner og bagasje på den plassen der.  Å gå ned trappene på tur ut av bussen ligger lenger frem i tid. Han har gått ned bare sju trappetrinn i sitt liv så langt, og de var av normal bratthet. De tre veldig bratte trinnene på turbussen vil han fortsatt bæres ned. Nærmer seg antakelig 150 kg valpevekt nå, slik det føles i armene mine. Trenger derfor begynne lære gå de tre bratte trappetrinnene ned på egenhånd også, ellers vil han finne veien ned der på den harde måten, fordi jeg er evig optimist og vil at some point overvurdere min egen evne til å bære ham ned der. Seriøst, han begynner bli tung å bære i armene. Fordi jeg er idiot har vi KUN løftet med hodet til høyre side, hele livet, og dermed mesteparten av vekten hans på den svakeste armen min. Å snu for å bære motsatt vei er et alvorlig avvik i prosedyre som må rapporteres og meldes og klages på og ankes i flere runder før vi etter en lang godkjenningsprosess kan vurdere prøve på den måten.  Å bli bært på såkalt påssarygg (trønder, sjø) har vi begynt få litt dreisen på. Ede synes det var skummelt i starten, men har begynt like å leke ryggsekk nå. Aberet er at jeg har utnyttet jukkeangrep bakfra for å shape det inn. Usikker på om han tør gjøre det der foran et publikum på bussen. Han er jo i den alderen. Å vise affeksjon for foreldre er veldig pinlig. Mulig han heller vil reise med buss til evig tid enn å ta den flausen der for å komme seg ned trappen.  Vi får se. Det finnes antakelig en viss mengde NomNoms som i bunnen av den trappen der vil vekke den nødvendige motivasjonen til å klare komme seg ned de trappetrinnene selvstendig i en fei. 
    • Dette handler mer om uenighet. Jeg håper du sier nei til dette. Om du hadde visst at hunden skulle brukes til å produsere blandingskull hadde du ikke skrevet under. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...