Gå til innhold
Hundesonen.no

Hei Hei :)


Neron

Recommended Posts

Skrevet

Heisann alle her på Doggis :D

Jeg er en jente på 20 år, født og oppvokst i Bergen.

Alltid hatt hund, og kommer sikkert alltid til å ha hund :)

Nå har jeg en flott hannhund, som går under navnet Neron.

Han er en blandingshund labrador/rottweiler og han er nå 6 mnd :)

Han er en skikkelig koseklump og mammas gutt :)

Ellers så har jeg hatt forskjellige hunder ilag med min mor.

Første hunden vi hadde het Shila og var en Bullmastiff.

Så hadde vi to bullmastiffer som het Elvis og Troya, begge disse ble brukt til utstillig:) Der Elvis ble norsk/dansk/svenks champion :)

Så hadde jeg en flott blandigstispe med navn Mira :D Og nå har jeg da Neron :D

Dette var litt om meg og Neron:) Bare å stille spørsmål om dere lurer på noe :D

Litt bilder:

Neron5.jpg

Neron4.jpg

Neron3.jpg

Neron2.jpg

Neron1.jpg

Skrevet
Hei, velkommen i denn tråden oss ;-)

Søt voffs! Hvordan er den blandingen da? :-)

Denne blandingen er egentlig veldig flott :)

Neron har mye av Rottweilerens kropp, og labradoens lynne:)

Snill som ett lam og finner seg i alt :)

Men han er også rimlig aktiv og elsker å bruke nesen sin :)

Fantastisk blanding egentlig :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...