Gå til innhold
Hundesonen.no

Earth hour 2009


borderen

Recommended Posts

Ble med å støtt opp under aksjonen Earth Hour 2009. Få gjerne med hele din kommune, skole o.l til å slukke lyset lørdag 28. mars klokka 20-30 til 21.30!

earth-hour.jpg

Kilde til info: wwf.no :

Bli med på verdens største klimakampanje

Slukk lyset i en time lørdag 28. mars klokken 20.30 og bli med på en global klimamarkering uten sidestykke i historien!

Den siste lørdagen i mars 2009 blir en merkedag i arbeidet mot klimaendringer. Byer, bedrifter, organisasjoner og enkeltmennesker over hele verden skal slukke lyset i én time – Earth Hour – for å vise sitt engasjement for klimaet. Målet er en milliard deltakere verden over. Bli med du også – hver lysbryter teller!

En symbolsk handling for klimaet

Klimaendringene er en trussel mot mennesker og miljø over hele kloden. Earth Hour handler om å gi en global utfordring et globalt svar. Ved å slå av lyset i kun en time, blir du med på tidenes største og mest spektakulære klimakampanje - en kampanje som skal inspirere regjeringer, byer, bedrifter og enkeltpersoner til innsats mot den globale oppvarmingen. Når verdens politikere møtes i København i desember 2009, er det for å inngå en global klimaavtale. Under Earth Hour skal vi vise at politikerne har folket i ryggen, og at vi vil ha en ansvarlig klimapolitikk!

Earth Hour gjennomføres av WWF – med et mylder av samarbeidspartnere verden over. I år er WWF-Norge med for første gang i samarbeid med flere norske byer, kommuner, organisasjoner og bedrifter.

http://www.earthhour.org/home/

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 58
  • Created
  • Siste svar

Bare lyset, ikke pc/tv osv.? :whistle:

Ellers høres det jo fint ut uansett, kanskje finner mange ut at det kan være riktig så koselig uten elektriske duppederter rundt seg hele tiden (om de har mulighet til å gjøre det akkurat da, that is...)

Ellers så er det jo ingen som hindrer noen i å slå av lys og andre ting resten av året når det måtte passe seg :>

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Bare lyset, ikke pc/tv osv.? :lol:

Ellers høres det jo fint ut uansett, kanskje finner mange ut at det kan være riktig så koselig uten elektriske duppederter rundt seg hele tiden (om de har mulighet til å gjøre det akkurat da, that is...)

Ellers så er det jo ingen som hindrer noen i å slå av lys og andre ting resten av året når det måtte passe seg :>

Først og fremst lyset skal av akkurat denne timen. Det skal først og fremst være symbolsk. Skal vi spare masse strøm, så det gjøres bevisst hele året, ikke bare denne timen. Men jeg tror jeg kommer til å slukke alt, bare for å få følelsen. Også er det nok så koselig med masse stearinlys også da :whistle:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg skal ikke være med - bor jo et sted med ekstremt mye strømstans så jeg har hatt ca 6 døgn med earth hours det siste året..

Skjønner ikke helt hva det opplegget skal være godt for, folk "lider" 1 time i mørkret men har på allverdens andre strømgreier.. det er liksom bare en gimmick, et jippo..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg skal ikke være med - bor jo et sted med ekstremt mye strømstans så jeg har hatt ca 6 døgn med earth hours det siste året..

Skjønner ikke helt hva det opplegget skal være godt for, folk "lider" 1 time i mørkret men har på allverdens andre strømgreier.. det er liksom bare en gimmick, et jippo..

Klart det er jippo. Men, for enkelte sløve sjeler (som meg, som ikke betaler strømregningen selv) så har det faktisk hatt sin virkning allerede - siden jeg har blitt mer oppmerksom på å skru av lyset i rom jeg ikke er i. Syns det er et fint jippo jeg. :lol:

Får vel legge til at det ikke er noe jeg har "lært" nå - det er bare at jeg har fått en fin liten påminnelse om at man bør huske sånt liksom.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg må bare si det tydelig: Poenget er ikke at vi skal spare masse strøm eller lide ved at lyset skal av en time. Vi skal sende historiens sterkeste signal til hele verdens miljøpolitikere og vise at vi engasjerer oss og er med på kampen mot global oppvarming! Det er for å få fart på miljøpolitikken! :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg må bare si det tydelig: Poenget er ikke at vi skal spare masse strøm eller lide ved at lyset skal av en time. Vi skal sende historiens sterkeste signal til hele verdens miljøpolitikere og vise at vi engasjerer oss og er med på kampen mot global oppvarming! Det er for å få fart på miljøpolitikken! :)

:) Jeg er med!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Klart man må være med på dette!

Tenkt så "teit" å si etterpå: "nei, jeg gadd ikke å slå av noen lys i en time - men jeg er bryr meg om miljøet, krig og fred og sånn da...".

Har tenkt å ta med hundene ut en tur og kikke på blokkene i nærheten, jeg - se om det er noen der som har fått det med seg.

Susanne

(Som dog er evig pessimist - tror virkelig ikke det hjelper det spøtt om så hele jorden hadde skrudd av lyset...)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...