Gå til innhold
Hundesonen.no

Tessa og Vita i snøriket Røros


starlight

Recommended Posts

Skrevet

* dele opp pga mange bilde*

P3156312.jpg

P3156316.jpg

P3156327.jpg

P3156329.jpg

P3156334.jpg

P3156345.jpg

Fjellene mot riksgrensa mot Sverige i bakgrunnen ;)

P3156346.jpg

P3156348.jpg

Så noen bilder fra skitur ved gruveområdet ved Kongens:

P3146117.jpg

P3146124.jpg

P3146126.jpg

P3146151.jpg

P3146172.jpg

P3146183.jpg

P3146184.jpg

P3146187.jpg

Skrevet
Fy blomsterpotte, så råflott Vita er blitt!

Tusen takk ;)

Fine hunder! Kule bilder, liker det der Tessa tryner i bakgrunnen mens Vita beiner som f. ;)

Haha, jeg veeet, digger det bildet ;)

Skrevet

det er den fineste collie'n jeg noen gang har sett! fy flate så fin hu var! ;) nydelige begge 2 selvfølgelig,men jeg er ekstra svak for collie. ;)

Skrevet
Jagge, der kom det flere bilder! Jeg hadde ikke eeegentlig tenkt til å klage på at det var for få bilder av Vita, og nå trenger jeg ikke det heller! Kjempeflott! :)

hihi, Vita sier at hun gjerne vil bli etterlyst :o

det er den fineste collie'n jeg noen gang har sett! fy flate så fin hu var! :) nydelige begge 2 selvfølgelig,men jeg er ekstra svak for collie. :o

Tusen takk :D Jeg er så klart helt enig :o

Fine hunder, fine bilder! :P

Også Røros da :o

Takk :P Røros er jo bare paradis på jord..

Veldig fine bilder av flotte hunder :D

Takk takk :P

Guest Dratini
Skrevet

Så flotte bilder :)

(selv om jeg synes at viddene rundt Storwartz, Kongens- og Olavsgruva er enda penere om høsten, pga landskapet "brenner i farger" :) Og hundene på bildene vises jo mye bedre i vinterlandskapet).

Skrevet
Du har sykt fine hunder. :icon_redface:

Tusen, tusen takk :)

Så flotte bilder :)

(selv om jeg synes at viddene rundt Storwartz, Kongens- og Olavsgruva er enda penere om høsten, pga landskapet "brenner i farger" :D Og hundene på bildene vises jo mye bedre i vinterlandskapet).

Takk :) Landskapet er jo kjempefint der oppe, året rundt.. Men det blir jo litt kjedelig med snø i alle retninger, hehe. Men spesielle områder da, finner ikke slikt over alt:)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...