Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvordan feire 25års dag?


Kira

Recommended Posts

Skrevet

Som overskriften sier, det handler om en 25års dag, nærmere bestemt min egen.

Jeg har innsett, at om jeg skal feire den skikkelig, så er jeg nødt til å gjøre noe nå, for ingen andre kommer til å klare å huske å organisere noe.

Men så sitter jeg her, og har få ideer.

Tanken er å feire bursdagen enten et sted i Oslo eller aller helst i Tønsberg.

Har tenkt til på å leie et lokale, eller deler av et utested, men veit ikke helt hvilket osv.

Ideer mottas med takk :icon_confused:

Og som dere skjønner, jeg er kun på tankestadiet inntil videre.

  • 3 weeks later...
Skrevet

Hvis det er din bursdag, så er det vel mest opp til deg hvordan den bør bli? Hvordan vil DU helst feire 25 års dagen din?

Jeg gadd ikke å styre til min 30 års dag, så jeg ba bare noen venner og bekjente hjem til meg på vorspiel, så gikk vi ut på den lokale puben etterpå.. Det var minimalt med jobb på meg, passe intimt og koselig :icon_cry:

Skrevet

Jeg fylte for ikke så lenge siden 25, og må ærlig talt innrømme jeg ikke gadd å styre noe med det. :icon_cry: Fikk vel en gave av min kjære, men det var vel det. Jeg liker ikke sånt bursdagstull, dessuten er det ikke SÅ morro å bli 25.

MEN, hvis jeg skulle gjort noe, ville jeg gjort noe skikkelig gøy - ikke noe vanlig, som å drikke (i alle fall ikke kun det). Hva med gocart? Jeg ville invitert kun mine nærmeste venner, og tatt de med på noe morsomt. De kunne jo fint betalt selv, hvis du hadde invitert de med, nesten som et utdrikningslag. Klatring, rafting, snøscootertur, havrafting, ridetime (morsomt for de som kan å ri å se på de som ikke kan å ri), en lavvotur, leie en hytte ved et skisenter... osv osv. Eller kanskje du heller ville likt en spadag med deilig middag etterpå? Det kommer litt an på budsjettet, hvor rike venner du har, og hva du liker å gjøre. Vil du bare drikke, så er det vel bare å invitere noen til å bli med på det?

Skrevet

Temafest ja, glimrende ide. Og nå som det nærmer seg melodi grand prix, hvorfor ikke ha det som tema? Alle må ha sin egen GP melodi å synge og utkledd som GP deltageren også. Litt kjedelig kanskje, men er nå et forslag. Maskeradeball?

Skrevet

Takk for forslag, temafest er jo en knall ide. :yes:

Trur jammen meg jeg fant ut hvor jeg ska ha det og, en kompis mente jeg kunne ha det hos han, så da blir det i Tønsberg, og ingenting er bedre enn det.

Aktivitet hørtes også kult ut, men innser at penger er det lite av, og kjenner jeg venna mine rett, så er de ikke akkurat rike.

Alkohol, tapas og et eller annet kult tema...

Thanks guys, bare skrik ut om det detter ned flere gode tanker :yes:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...